Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

BMW F 650 GS Power Sis Lambası Yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    tamer kardeş,elinize,emeğinize sağlık,bence güzel olmuş.çünki görünür olmak bizler için çok önemli.bu arada,bu power ledler,beyin olmadan çalışmıyor mu? yani direk anahtarlı olarak elektriğe bağlanabiliyor mu?
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Sevgili Tamer sağolsun müthiş bir iş çıkardı ortaya; ancak öyle anlattığı gibi şipşak biten bir iş değil bu. İnanılmaz bir emek harcadı çok uğraştı. Onu bu kadar yorucağımı bilsem hiç başlamazdım böyle bir şeye. Kısaca ne kadar teşekkür etsem azdır Arjantinliye.Sevgili kardeşim gönlündeki motora bir an önce kavuşman ve uzaklara birlikte sürebilmek dileğiyle...
    Bu resimlerde benden olsun süpersonic kontrol butonları

Uploaded with ImageShack.us
    Led stoplar

Gündüz farları

Yeni kaskımdaki tek beğenmediğim ayrıntıyı en çok beğendiğim bölüm haline getiren Murat kardeşime de bu vesile ile teşekkür ederim.

alpi16 bunu beğendi.
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı esirci01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Tamer'cim,kamyona çevirdiniz motoru
    teşekkürler İlhan abim
    valla can sıkıntısı başa bela,bir araya gelince başlıyoruz düşünmeye bu motorlara neler takıp takıştırsak diye bazen ortaya güzel şeylerde çıkıyor hani

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:22 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamer kardeş,elinize,emeğinize sağlık,bence güzel olmuş.çünki görünür olmak bizler için çok önemli.bu arada,bu power ledler,beyin olmadan çalışmıyor mu? yani direk anahtarlı olarak elektriğe bağlanabiliyor mu?
    teşekkürler Bora abim
    bizim kullandığımız beyinlerin görevi power led gruplarını degişik fonksiyonlarda yakmak hani polis motosikletlerinde yanan lambalar gibi,yoksa sadece kullanılan ledlere göre sürücü devresi ve ya direnç kullansakta oluyor.power ledler direk 12 volt ile besleme yapılmıyor kullanmış oldugum soguk led her biri 3,5 volt ile çalışmakta 3tane seri olarak kullanınca 10,5 volt yapıyor girişine 5 watt taş direnç veya 12 volt'u 10.5 volt'a düşüren sürücü devresi kullanıyoruz.

---------- Post added at 22:38 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

büyüklere hizmette kusur etmemeye çalışıyoruz Sinan abim her daim RRRRRR
    bu arada begendigine sevindim,
    motosiklet bulmak zor teknemi alsam ne yazın denizleri aşar gideriz
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bu arada son verilere göre power ledler harika iş görüyormuş Sinan abimden aldığım bilgiye göre,
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Sinan abiye bir sorum olacak şimdi aşşağıdaki resimlerini çektiğim dalgalar ile sis farı yapılabilir mi zira satan amcam bunların modelini bilmiyor ve mercekli bir led bakalım anlayabileceğiniz tarzda birşey mi o şekilde devresiyle beraber 35tlye satıyordu..

birde şöyle bişey vardı ki daha çok spot a benziyordu...

ANGARAJ

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    şöyle diyeyim en son resimdeki spot'ları sis lambası olarak kullanan arkadaşlar var ama O spotların mercek açısı bizim kullandığımız gündüz farı ile çok farklı mercekler.bizim kullandığımız 8 derece mercek.
    üstteki devre benim daha önceki kullandığım devreye benzer, belki mercek dereceleri farklıdır.
    önemli olan ışık demetinin dar açımı-geniş açımı olması.mercek dereceleri düştükçe ışık açı mesafesi daralır bence görünürlük açısından dar açı mercekler en güzeli.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle diyeyim en son resimdeki spot'ları sis lambası olarak kullanan arkadaşlar var ama O spotların mercek açısı bizim kullandığımız gündüz farı ile çok farklı mercekler.bizim kullandığımız 8 derece mercek.
    üstteki devre benim daha önceki kullandığım devreye benzer, belki mercek dereceleri farklıdır.
    önemli olan ışık demetinin dar açımı-geniş açımı olması.mercek dereceleri düştükçe ışık açı mesafesi daralır bence görünürlük açısından dar açı mercekler en güzeli.
    yani gidip adamdan alsam bunları bi kap bulsam veyahut uydursam zaten 12v ile çalışıyor bir düğme ve sigortayla bu işi kotarabilirmiyim yahut aldığım amcaya ne gibi sorular sormalıyım ki istediğim görünürlüğü sağlayayım??
    ANGARAJ

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    power lambaları içine monte edecegin kutu bulursan olur tabiki.izalasyonu iyi yapmalısın suya karşı dayanıksız ürünler.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    vay be çok güzel olmuş, elinize emeğinize sağlık.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    temer abi elinize ayağınıza sağlık bir şey sormak istiyorum şu ışıklı kontrol düğmelerine tav olmadım dersem yalan olur ve acayipte ihtiyacım var bu konu hakkında beni aydınlatırsan yada bulunduğunuz muhitte tedariği mümkünse bizzat kendi adıma bir kaç tane almayı isterim ,

onun dışında elinize kolunuza sağlık yimede yanında yat olmuş
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temer abi elinize ayağınıza sağlık bir şey sormak istiyorum şu ışıklı kontrol düğmelerine tav olmadım dersem yalan olur ve acayipte ihtiyacım var bu konu hakkında beni aydınlatırsan yada bulunduğunuz muhitte tedariği mümkünse bizzat kendi adıma bir kaç tane almayı isterim ,

abi iyi bir konuya değinmişsin ... Tamer elinize sağlık güzel iş çıkarmışsın... Şu düğmelerden banada lazım eğer adres verirsen bizde tedarik edebilimiyiz..

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be çok güzel olmuş, elinize emeğinize sağlık.
    teşekkürler,elden gelen şimdilik bu kadar.teknoloji güzel ilerliyor.

---------- Post added at 02:21 ---------- Previous post was at 02:09 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İrfan'ım bu düğmeleri çok aradık satan bir dükkan var karaköy'de.fiyatları 20-35 tl arası degişiyordu su geçirmez.
    bakıyorum telefon bilgilerine buldumm
    InterCom
    www.butoncu.com www.interkomelektronik.com
    tel:0212 249 83 34-0212 244 21 67

haldiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride 200
    guzel olmus motor icin biraz fazla bana kalırsa bukadar işik elinize saglık

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)