Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 Bir garip ses hikayesi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    takozlardan sıkıntı yapıyor sorun çok basit bakılması gereken 2 şey var
    1. dişlideki kauçuk takozlar
    2. kampanaya giden fren mili
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    irfan abi nasıl buldun bu resmi harbiden sana yakışmıyor marka fanatikliği kaç yaşında adamsın saçların beyazlamış kaliteli motor olsa ben alırdım
    bir daha böyle resim paylaşma olurmu alırım boy ölçünü

hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    takozlardan sıkıntı yapıyor sorun çok basit bakılması gereken 2 şey var
    1. dişlideki kauçuk takozlar
    2. kampanaya giden fren mili
    dişli takozlarına ihtimal vermiyorum ama 2.seçenek olabilir mantıklı yarın birde ona baktırayım.
    ya sev ya terket...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    arkadaş beni allah korumuş ozaman 2011 illk partiden cbf150 aldım ne tekledi ne yağ yaktı ne kampanası yamuk çıktı allahın sevilen kuluymuşum 10.400km sıfır sorunla kullandım sattım gitti :D bu arada yukarlardan biri nie 1000rr çinde üretilmiyor falan demiş 2008 1000rr ların bazılarıda yağ yakıyor geçen bi arkadaş konu açmıştı burdan---gel gelelim F54 ün honda düşmanı olmasına rahmen beni çok sıkıştırıp motorumu taciz etmesine rahmen fat280 nin aklı olan honda almasın demesine rahmen aldım memlun kaldım bir daha 150cc alırsam tvs mi hondamı kararsızım ama :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi nasıl buldun bu resmi harbiden sana yakışmıyor marka fanatikliği kaç yaşında adamsın saçların beyazlamış kaliteli motor olsa ben alırdım
    bir daha böyle resim paylaşma olurmu alırım boy ölçünü

http://d1203.hizliresim.com/v/8/3b65d.jpg

ahaaaaa fatihim gelmiş başımın belası

ooooooooo fatihinm sendemi burdaydın pardon ben farketmedim seni len olm o hondaya koca gözlerini aç iyi bak önden kaza yapmış direksiyon dağılmış yürür aksamında , motor ve şasi kısmında sıkıntı yok yani demek istemem o ki ufak bir bakım ve gidon değişimiyle o motor yürür ve öylece ardından bakar kalırsın , hem sora iyi bak o motor kaza yapmış darbe almış , yoksa öyle bir kazada senin ybr ye bi cacık olmayacağın düşüncesine mi kapıldın , allah göstermesin şekerim honda bu sana taşş taşşş. bak nasılda hala orta sehbada dimdik duruyor heyyytttt koçum benim beeee.

bu arada yamahaların resimlerinide gösteriver bolca onlardanda vardı

| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    ybr yi zamanında satamadım alper yoksa senin cbf i takip ediyordum o ara satabilsem alacaktım ama nasip değilmiş.
    ya sev ya terket...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahaaaaa fatihim gelmiş başımın belası

ooooooooo fatihinm sendemi burdaydın pardon ben farketmedim seni len olm o hondaya koca gözlerini aç iyi bak önden kaza yapmış direksiyon dağılmış yürür aksamında , motor ve şasi kısmında sıkıntı yok yani demek istemem o ki ufak bir bakım ve gidon değişimiyle o motor yürür ve öylece ardından bakar kalırsın , hem sora iyi bak o motor kaza yapmış darbe almış , yoksa öyle bir kazada senin ybr ye bi cacık olmayacağın düşüncesine mi kapıldın , allah göstermesin şekerim honda bu sana taşş taşşş. bak nasılda hala orta sehbada dimdik duruyor heyyytttt koçum benim beeee.

bu arada yamahaların resimlerinide gösteriver bolca onlardanda vardı

http://img861.imageshack.us/img861/7756/img0007ui.jpg
    aga ben şu saat itibari ile yazıları seçemez oldum malum gece saat 23 te işten geldim yarın gündüz gözüyle bakarım
    yanlız bu öyle senin bahsettiğin gibi koç a benzemiyor benden demesi sakın alayım deme acayip yağ yakar yağ yetişmez buna
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga ben şu saat itibari ile yazıları seçemez oldum malum gece saat 23 te işten geldim yarın gündüz gözüyle bakarım
    yanlız bu öyle senin bahsettiğin gibi koç a benzemiyor benden demesi sakın alayım deme acayip yağ yakar yağ yetişmez buna
    len olm koç gibi diyoruz anlasana düz duvarı süsmüş zaar hadi git yat bebişi öp yerime yoksa karışmam hadi allah rahatlık versin
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bu motor ilk çıktığı günden bu yana herkez sallayıp durdu şu motora ancak 2006 çıkmış olmasına ragmen istanbulda hemen her kurye bu motordan alıyor yıl 2012
    bi hata bunca sene yapılmaz heralde hemde isanbulun varoş çocukları kuryeciler bu kadar sıkıntı yaşasa odunu alır direk gebzeye giderlerdi ama hiç böyle duyum almadık

biri bisiklet diğeri koca kafa görünümlü aşağıda gidonlu.. adam ne yapsın daha iyisini yapana kadar alın size en iyisi demiş avrupadaki değil cinlisini kullanın demiş
    Mustafa Kemal Atatürk

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    marka isim yapmış olabilir ama cbf 150'nin önüne geçemez bu gidişle
    2000 km deki motor yağ yakarmı yakar fabrikasyon hata dersin olur biter,bi sekman degiştirirsin düzelir arıza,ama sekman attığın halde düzelmiyorsa sıkıntı var demektir.sekmanda adi,gömlekte adi O zaman onlarda çin malı.sağlamından başka sekman uydurmalı.
    hondayı severim ama bu cbf leri bir türlü sevemedim gitti nedeni belli meteye sormalı

cbf kızıp daha dogrusu arkadaşım O bayiden cbf almıştı 2000 km gelirken yağ eksiltmeye başlamıştı cbf,amörtisör keçelerinden yağ kaçırıyordu,motor blogu aşırı terleme yapıyordu v.s dedi sakın cbf alma tvs al.
    aldım O tvs o da ne 1850 km de yağ eksiltmeye başladı dedim bayiye hani övüyordunuz bu motoru ? dedi fabrikasyon hatadır sıfır sekman-piston taktı yağ eksiltme düzeldi,peşinden tekleme ve buji yakma arızası başladı git gel servise canım sıkıldı ana bayiye bir sürü meil ve telefon sıfır karbüratör takıldı O arızada giderildi ama ben hemen tvs'yi sattım bedava verseler alırmıyım hayatta işim olmaz.
    hani olur arızalı motosiklet fabrikasyon ama iki elin parmaklarını geçmemeli genelinde arıza ve aynı arıza söz konusu işe demekki satılan mal ayıplı mal O zaman almamalı,göz göre göre alıyorsan sonucuna katlanmalı Metehan gibi.
    fat280 bunu beğendi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

yağ yakan bir motoru normal bir olaymış gibi göstermeye çalışan arkadaşları gerçekten anlamıyorum. Arkadaşlar biraz mantıklı lütfen hele ki sıfır aldığım motorun sorunlu olması kadar insanı hayal kırıklığına uğratacak o motordan soğutacak bir şey yoktur herhalde.

Olayın çin üretimi japon üretimi olduğuna inanmıyorum Şöyle ki; Büyük imalatçıların uyduğu ISO TUVv.s. gibi standartları ve process leri vardır. malzeme kaliteleri baştan belirlenen normlara uygun olur. demek ki yeni modellerde bu normlar daha düşük tutulmuş olmalı aklıma başka açıklama gelmiyor.

yoksa Mercedes ve bmw fabrikalarında binlerce türk ve alman olmayan işçiler çalışıyor. ford ticari türkiyede üretiliyor, hatta kendi sektörümden örnek vereyim hp bilgisayarlar artık türkiyede üretiliyor kolay kolay bozulan bahsettiğim markalardan gördünüz mü ?

Tamamen maliyet düşürme çabası ile gevşetilen üretim planlarının bir sonucu olduğunu düşünüyorum. bunu görüp ya alternatifleri değerlendirmeli yada kendi düşen ağlamamalı.
    cesur509 bunu beğendi.
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    aynı sorundan muzdaribim balata temizlendi çorlu onur hondada c tesi randevu verildi balata değiştirilecek dediler galiba bende bayağı bi gidip geleceğim servise

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

4. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;
    Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içerisinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanmamayı sürekli kılması,
    Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
    Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

şimdi bu arkadaş hondanın sözleşmesine göre yenisini talep edebilirmi ki?
    bu kawasaki bir başka dostummm

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hocam eğer uğraşmaya vaktin varsa dava aç derim. Tazminat davası. Tüketici hakları oldukça sağlamlaştı. Her türlü kazanırsın gibime geliyor...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorundan muzdaribim balata temizlendi çorlu onur hondada c tesi randevu verildi balata değiştirilecek dediler galiba bende bayağı bi gidip geleceğim servise

---------- Post added at 12:26 ---------- Previous post was at 12:11 ----------

4. Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;
    Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içerisinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanmamayı sürekli kılması,
    Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
    Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün olmadığının belirlenmesi durumlarında, tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.

şimdi bu arkadaş hondanın sözleşmesine göre yenisini talep edebilirmi ki?
    eğer işin o kısmına yönelirsem uzun uğraşlar sonucu hakkım olan malın iadesi yada yenisi ile değişim olayını yaparım ama elime birşey geçmez ne malum gelecek olan motorunda sorunlu çıkmayacağı ki el bebek gül bebek rodaj açtım ben canım çıktı tekrar aynı işlemlerle mahkemelerle uğraşmak istemiyorum bakalım zaman neyi gösterecek.
    ya sev ya terket...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    2008 yılında 0 aldıgım CBF150 mi 41350 km de sattım. Yeri geldi 100-110 km hızda 10-15 dk kullandım. yeri geldi 80 i yukarı cıkmadım. Yag degişimini 4000 km de bazan servis bazan kendim yaptım. Ama bunların hiç birinde boşalttıgım yagın 300-400 gram eksik cıktıgını görmedim. Yag yakmıyor demiyorum Her motor mutlaka calışma suresince bir miktar yag eksiltir. Bence CBF150 için 2000 km degişen yag kullanılmamış gibi bişeydir. Kullandıgımız en kotu yag bile o motoru en az 4000 km rahatlıkla koruyacak kalitededir.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer işin o kısmına yönelirsem uzun uğraşlar sonucu hakkım olan malın iadesi yada yenisi ile değişim olayını yaparım ama elime birşey geçmez ne malum gelecek olan motorunda sorunlu çıkmayacağı ki el bebek gül bebek rodaj açtım ben canım çıktı tekrar aynı işlemlerle mahkemelerle uğraşmak istemiyorum bakalım zaman neyi gösterecek.
    öyle ama benim motorum 2000 km de rodaj falan kafama takmıyorum yine yaparım o sesi duydukça bende motordan soğuyorum neyse konuyu takip edeyim aynı işlemlerde benimkinede yapılacak galiba sizde hemen değiştilermi balatayı jantı yoksa garantiden onay falan bekledilermi bana öyle dediler 3 ile 7 gün içersinde onay verilirse değiştirileceği söylendi
    bu kawasaki bir başka dostummm

suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    konuyu açan arkaşım konu farklı noktalara ulasmış
    eger bir sonuç alırsan (tak tak sesi kesilirse) banada özelden bir mesaj atarmısın aynı muzdarip sorun bendede var
    1 kere jant değişti d&b de yinede ses kesilmedi frene kuvvetli bastıgımda (kızaklamada özellikle ) bu ses mevcut bilgilendirirsen sevinirim
    GÜN OLUR devran döner..

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Her geçen zaman kalite düşüyor gerçekten. 90' lı yılların motosikletlerine bakınca bunu iyice anlıyor insan.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

konu farklı noktalara gelmiş.
    fakat bu cantta ki sorun benimde başıma geldi. epey bir uğraş sonucu cant komple içi dışı ile değişti. gelen cant ta yamukluk yokmuş.2010 model cant geldi . çözüme ulaştı.
    size gelen cantlar 2011 model ise muhtemelen aynı sorun olacaktır.
    2011 model için üretilen CANTLARIN ÇOGUNDA BU SORUN var.

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle ama benim motorum 2000 km de rodaj falan kafama takmıyorum yine yaparım o sesi duydukça bende motordan soğuyorum neyse konuyu takip edeyim aynı işlemlerde benimkinede yapılacak galiba sizde hemen değiştilermi balatayı jantı yoksa garantiden onay falan bekledilermi bana öyle dediler 3 ile 7 gün içersinde onay verilirse değiştirileceği söylendi
    yok öyle bir olay ne dediysem anında yapıldı onay falan lafı bile geçmedi senin servisin işi yokuşa sürmüş biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı suatsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açan arkaşım konu farklı noktalara ulasmış
    eger bir sonuç alırsan (tak tak sesi kesilirse) banada özelden bir mesaj atarmısın aynı muzdarip sorun bendede var
    1 kere jant değişti d&b de yinede ses kesilmedi frene kuvvetli bastıgımda (kızaklamada özellikle ) bu ses mevcut bilgilendirirsen sevinirim
    öğleden sonra tekrar anes motora gittim servis müdürüyle oturup konuştuk ben son çare olarak salıncağın değişmesini istedim oda şimdi çok sıkışığız sen yarın sabah erkenden gel motoru alalım baştan sona inceleyelim dedi bende geri geldim ama allah için ellerinden geleni yapıyorlar anes motoru bu konuda takdir ediyorum müdür bey yarında çözemessek hondadan mühendis çağıracağız o gelip motoru inceleyecek dedi yarın ola hayrola artık.

bu arada arkadaşlar mevzu cbf yağ yakıyor ybr daha sağlam mevzusu değil mevzumuz bu sesin sebebini bulmuk........
    ya sev ya terket...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)