Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

sıfırdan xt 600 topluyorum!bitmek üzere

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    meraba arkadaşlar epeydir siteye giremiyorum cünkü motorumu satıp arabaya gecmiştim herneyse kardeşim gidip kendine bir xt600 aldı sonra baktı üst kapagı falan sorunlu parca olarak alana kadar üst kapagı bir tane daha xt alim dedi onun parcaları söküp benim motora takarsan sana ucuza veririm dedi motoru bende kabul ettim hep aklımda foto cekmek vardı ama elimin yagından cekemedim ama tabi isterseniz buraya resmini koyarım.
    xt600 lerin 2 sinide evin içine kardeşimin odasına soktuk sonra bütün takım taklavamı getirip 2. aldıgımız motoru konple söktüm ve dierine taktım sadece üst kapagı takmadım poşete koydum cünkü bana sen takamazsın bişi olur tamirciye taktırim dedi iyi sen bilirsin dedim.
    Bana geriye nemi kaldı konple sökülmüş xt yani foto ceksem yuh derdiniz ben merak ettim içini hem sorunlarını görim dedim cünkü motoru satan cocuk calıstıramazsınız abi tamirciler yapamadı dedi ben biraz rahatsızım kafadan yani napar eder calıstırırım şanzumanına kadar söktüm ve yaptıklarımı sıralıcam
    krank ve arka dişli millerinde somun yeri yalamaydı tornaya yaptırdım
    silindir cizik içindeydi konple içindeki silindiri kazıtıp yeni silindir caktırdım
    piston sekman aydın motordan aldım orjinali
    marş motorunu konple sıfır ayarında yaptırdım(özel tamircisine)
    yağ pompası cok yemişti onu deiştirdim
    devriyaj tası kırık ve kaynaklıydı onuda konple deiştirdim
    elektrik tesisatına biraz bakım yaptım
    hava filtresi ve manifoltları deiştirdim orj.
    marş rublesini orj. ile deiştirdim ve yatagı kırılmıştı onuda mm ile ölcüp rulmancıdan rulman alıp üstünü tornada kestirip taktırdım.
    üst kapaga silindirdice zımpara attırdım sübapları söküp bakım yaptırdım.
    motoru toplarken özel sıvı conta kullandım.
    daha çok ıvır zıvır iş yaptım 25gün geçti tabi bunları yaparken cünkü işe gidip geliyordum gece1-2 lere kadar evin balkonunda yaptım
    cevremdeki kimse o motorun çalışıcagına ihtimal vermedi bana satan kardeşim ilk başta tabi cevrem geniş oldugu için parcada sıkıntı yaşamadım herneyse
    arabadan takfiye yapıp marşa bastıgımda o grürültülü sesi duydum o an ne hissettim anlatamıcam yani onu sıfırdan yaptım calıstı
    tamirciye yaptırmadım cünkü kasapları cok iyi tanıyorum ben tamirci deilim sadece elim yatkın yanlız öyle birşeyki elimi neye attıysam bozuk çıktı bir motor ancak bu kadar hor kullanılır.motor çalıştı ama üstüne binip gaza basınca boguluyodu dedim dur çalıştıya gerisi kolay onuda halledersin.bogulma 3gün sürdü sorunu bulmak için cok cabaladım.
    2.karbüratör devreye girince yıgılıyo motor resmen 40km hızı hiç gecemedim sorun nemi tabi cogu kişi karbüratör dicek ve dogru tahmin bir onu sökmemiştim ve sökünce gördümki diyafram yırtık hiç şaşırmadım herşey bozuk olurda bu kadarmı olur yani ölüyü diritlmek bu olsa gerek hava yeri bile kırık yani neler var saysam şoke olursunuz
    yarın diyafram için bi kaç yeri arıcam tamirini denedim ama içim el vermiyo oynak bir parca sıfırı 120tl hiç şaşırmadım bu fiyata.
    yarın takarsam akşama calıstırıcam foto ve video paylaşırım sizde bunlara degermi bence deger cok keyifliydi umarım çalışır sorunsuz burda devam edicem paylaşımıma başka xt 600 olarlara bir katkım olur inş.
    erro bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÖÖöööle resimsiz xt paylaşımı olmaz arkadaşım.

Eh benimki nispeten seninkinden daha iyi durumda. En azından çalışır ve yürür durumda. Ama sağlam bakıma giriştim.

Karbüratör boğazı, ön arka balatalar, arka disk, arka dişli, arka dişli bağlantı parçası, gidon, elcik koruma, elcikler, far vs anahtarları, komple elektrik tesisatı, ön ve arka lastikler, jant düzeltme, egzozu kesip içini doldurma, grenajlardan boya sökmece zımparalamaca, ön cam yapım (tekrardan), depo boyatılacak, vs. iş çok. Yaza yetişecek inşallah.

Antimodes bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    On numara iş yapmışsıniz. Resim isteriz

jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    Benim çinli kross da şu an bu halde . onu toplarsam sıraya xt600 koymuştum. kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    hastalık gibi birşey bu insanın kanına,beynine işlemiş..ulen adam hanımıyla bi pazar günü gezmeye dolaşmaya sinemaya gider de bütün gün boyunca eve gidip şu motorun şurasını şöyle yapım burasını böyle yapım diye sabırsızlanır mı..? evet..!

kolay gelsin
    bol fotolu olsun

Çok güzel! Tebrik ediyorum.İnşallah ben de yapacağım bir Honda Monkey zamanı geldiğinde.Takipteyim.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Takipteyimmm
    ANGARAJ

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipteyimmm
    Bende.. ;)
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    çarşamba günü diyafram geliyo gelsin takarkende foto cekerim calısınca videoda cekerim keşke sökerken fln cekseydim bi kaç tane foto çektim mavi olan kardeşiminki oda üst kapagı yemiş onuda toplucam

ufacık parca yüzünden motoru topluyamadım bi yenisiyle deişim kaportasına vs. gecicem

sölemeyi unuttum 3 tane xt 600 var aynı hafta aldık 3 ünü benimkini topluyabilsem yan yana gazlıcam ist.da
    ön maşam süpermotor ama jantlar arazi tarzı motor yürümeye başlasın onlarada gegincem neyse artık foto ceker öyle devam ederim burdan
    Motosiklet mucidi

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Takipçisiyim ,elinize emeğinize sağlık
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    helal olsun böyle yeteneklere..ustalığa..işçiliğe...daha ne diyim...sayenizde cesaret toplayıp bi döküntü bulup yine sizlere teslim etmek isterdim...resmen ölüyü diriltiyorsunuz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ozgur1087 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    freewind(xf 650)
    yetenek ve el becerisi tebrik ediyorum..usta değilim demişsin ama bence kendine haksızlık ediyorsun ) eski motorum sayesinde çok ustayla karşılaştım(cbx 250) birisi şanzıman bilyalarını değiştirmek için motoru açtı toplayamadı(şanzıman parçalarından 1inin yerini bulamadı başka usta çağırdı tekrar söktü ona toplattırdı),birkere aydında yolda kaldım aydının çine ilçesinde ustaya itekleyerek götürdüm adam motoru gördü kaç zamanlı bu dedi...şaşırdım kaldım(egzantirik dişlisi değişti sıfır parçayı aldım götürdüm adama topladı 100 lira aldı senteyi kaçırmış sinir oldum gittim başka ustaya verdim senteye getirdi 50 lira aldı...) cbx ten acayip soğudum 2 senede 2 binliradan fazla usta ve parçaya para harcamışımdır cok ucuz fiyata bi arkadaşa verdim 3 gün sonra altarnatör yakmış honda serwise sorduk 830 lira dediler yuhh :( daha sonra aldığım motosikleti (xf 650) egzos patlamasından dolayı bi ustaya gösterim dedim usta motora çift silindir bu dedi(hayatınıda belkide ilk defa çift buji çift karburatörlü tek silindir gördü ...dondum kaldım)birde çok ciddi bir şekilde idda ediyor ara kardeşim fabrikasını ara sor diyor çift piston var bunda diyor ))) buarada bahsettiğim olaylar balıkesir ve aydında başıma geldi paylaşmak istedim sadece

XT toptancısı gibi olmuş. Benim fotolar neden silinmiş ben anlayamadım ama sanırım bir rahatsızlık verdim :(

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    o parçayı çinlilerden de bulabilirsiniz. mutlaka uyacak bir çinli kros parçası vardır.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun böyle yeteneklere..ustalığa..işçiliğe...daha ne diyim...sayenizde cesaret toplayıp bi döküntü bulup yine sizlere teslim etmek isterdim...resmen ölüyü diriltiyorsunuz...
    teşekkür ederim ben usta deilim ya sadece elim yatkın anlıyorum biraz dier kuryeden gelme ustalar gibi tamir etmiyorum xt600 katalogunu ingilizcede olsa netten indirdim tek tek ordan degerleri inceliyerek topluyorum hangi usta ugrasır böle birde dedigin gibi bu bi hastalık vazgecilmiş bu motor bitmiş dedikleri zaman onu alıp sıfırdan toplamak beni çok mutlu ediyo faceden fln hep soruyıolar noldu motor diye ilk halini gören inanamıyo inş. sorunsuz çalışıcak gerci problem deil doktoru benim sorunda cıkarabilir en ffazla bir hafta daha ugrasırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı ozgur1087 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yetenek ve el becerisi tebrik ediyorum..usta değilim demişsin ama bence kendine haksızlık ediyorsun ) eski motorum sayesinde çok ustayla karşılaştım(cbx 250) birisi şanzıman bilyalarını değiştirmek için motoru açtı toplayamadı(şanzıman parçalarından 1inin yerini bulamadı başka usta çağırdı tekrar söktü ona toplattırdı),birkere aydında yolda kaldım aydının çine ilçesinde ustaya itekleyerek götürdüm adam motoru gördü kaç zamanlı bu dedi...şaşırdım kaldım(egzantirik dişlisi değişti sıfır parçayı aldım götürdüm adama topladı 100 lira aldı senteyi kaçırmış sinir oldum gittim başka ustaya verdim senteye getirdi 50 lira aldı...) cbx ten acayip soğudum 2 senede 2 binliradan fazla usta ve parçaya para harcamışımdır cok ucuz fiyata bi arkadaşa verdim 3 gün sonra altarnatör yakmış honda serwise sorduk 830 lira dediler yuhh :( daha sonra aldığım motosikleti (xf 650) egzos patlamasından dolayı bi ustaya gösterim dedim usta motora çift silindir bu dedi(hayatınıda belkide ilk defa çift buji çift karburatörlü tek silindir gördü ...dondum kaldım)birde çok ciddi bir şekilde idda ediyor ara kardeşim fabrikasını ara sor diyor çift piston var bunda diyor ))) buarada bahsettiğim olaylar balıkesir ve aydında başıma geldi paylaşmak istedim sadece
    o şanzuman olayı cok deişik cidden bir ustadan yardım aldım abi dedim şimdi kendime güvenmiyorum bi sende yardım et dedim adam içine s... vites 1 ve boşa geciyodu dedim ah kendine niye güvenmiyosun olum hatun bile bana kızdı dedi deli sen kendin nie yapmıyosun tekrar söküp ayarı buldum anlattıkların her motorcunun başına malesef geliyo ama beni çok şaşırttın ya frewind e çift silindir nası demiş o usta :D o sente olayı varya o kadar kolayki yani onuda yapamıolar bana kimse ögretmeedi söke taka ögrendim sadece kafa yorcan.
    bu arada baktıysan profilime bende frewind kullandım bi zaman sevindim sende o motoru görünce onu sökmemiştim malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XT toptancısı gibi olmuş. Benim fotolar neden silinmiş ben anlayamadım ama sanırım bir rahatsızlık verdim :(
    )) bir tane daha var oda gelsin fotoları gör sen yarıştırıcam 3 motoru bakalım hangisi sağlıklı P.nerde foton ben bişi görmedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o parçayı çinlilerden de bulabilirsiniz. mutlaka uyacak bir çinli kros parçası vardır.
    belkide ama cok aramak lazım parca elinde uyduramam diye düşündüm birde vaktim yok çalışıyorum aydın motordan geliyo zaten siparişi verdim birde yanlış anlaşılmasın cinli parca takarsam ya sinyal takarım ya ayna motoruna zor

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hastalık gibi birşey bu insanın kanına,beynine işlemiş..ulen adam hanımıyla bi pazar günü gezmeye dolaşmaya sinemaya gider de bütün gün boyunca eve gidip şu motorun şurasını şöyle yapım burasını böyle yapım diye sabırsızlanır mı..? evet..!
    vala beni tarif etmişsin hep aklım motorda nası gidicek yada neresinde neyi atladım ne yapcaktım hep düşünüyorum malesef hastalandım ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Alıntı jiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim çinli kross da şu an bu halde . onu toplarsam sıraya xt600 koymuştum. kolay gelsin
    toplarsın sorunsuz inş. ben bi ayaga kaldırsam bunu 3 motor araziye gircez cok merak ediyorum arazi performansını paylaşıcam burda nasipse xt600 var sendede
    Motosiklet mucidi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hayırlısı olsun birde video koyarsan sevinirim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ozgur1087 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    freewind(xf 650)
    bugün şuursuzca offroad yaptım xf ile 2 kere yana yatırdım pıynar ormanlarına girdim keçi patikaları bitti tepelerden geri dndüm yolumu kaybettim sonuc 1 saat yakınn 4 km anca yol katedebldm kollarım bacaklarım et kesti ağır çok ağır(arazide)
    gittiğim yerleri görmen lazm tabiki gönlüm xf den yana ama olsa şöle temz 2 zamanlı 125 cross :DD tek sorun ağır olması sanırm cc küçültcm ama 2 zamanlı olmasılazım ;))

Ben crossçu değilim ama asfaltta da güzel gidiyor benim makine (maşallah). Hatta 2002 modeli olan arkadaşım bile gidişine hasta olmuştu

Son durumlar nedir?

Benim arka jant bitik çıkınca jant arayışına girdim ve 150 tl ye 2. el buldum. Yarın gelicek inşallah. Ufaktan toparlanmalar başladı. Yarın arka çatal milinin olayını da çözebilirsem takıcam arka lastiği olması gereken yerine Sonra full elektrik tesisatı ve ön lastik değişecek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler