Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

sıfırdan xt 600 topluyorum!bitmek üzere

Motovento
    REKLAM ALANI
    AVCI81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    Slm arkadaşlar Bende Bursanın Gemlik ilçesinden Serkan. Bir xt kullanıcısıyım motorumu 3,4 ay önce aldım çokta severek kullanıyorum. Son gezimden sonra farkettim ki motorumda arkadan bir çıkırtı sesi geliyor. Motorum aşırı amortisör esnemesinden dolayı zincir geriliyor ve ön dişliden ses yapıyor. Kilom 100 son turdada motorun yaylanması hoşuma gittiğinden fazlaca hoplayıp zıpladım. Amortisörü mü patlattım acaba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ellerinize sağlık beyler,en iyisini yapıyosunuz kendiniz toplamakla
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AVCI81 Amortisör ayarın ne durumda ?

Bu arada ben sorunu tabi çözdüm. Hem de yolda kalınca

Sorun buji, buji piposu ve kablosunda imiş. Hangisinde tam olarak bilemiyorum ama toplamda 15 tl lik iş için yolda kalınca çözdüm. Şimdilerde afedersiniz köppek gibi

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı ozgur1087 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün şuursuzca offroad yaptım xf ile 2 kere yana yatırdım pıynar ormanlarına girdim keçi patikaları bitti tepelerden geri dndüm yolumu kaybettim sonuc 1 saat yakınn 4 km anca yol katedebldm kollarım bacaklarım et kesti ağır çok ağır(arazide)
    gittiğim yerleri görmen lazm tabiki gönlüm xf den yana ama olsa şöle temz 2 zamanlı 125 cross :DD tek sorun ağır olması sanırm cc küçültcm ama 2 zamanlı olmasılazım ;))
    seninki büyük başarı ben az arazide yan yatmadım o xf ile:D araziye hiç uymuyo cok agır aynı fikirdeyim 2 zamanlı hafif bişi paklar bizi ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı AVCI81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar Bende Bursanın Gemlik ilçesinden Serkan. Bir xt kullanıcısıyım motorumu 3,4 ay önce aldım çokta severek kullanıyorum. Son gezimden sonra farkettim ki motorumda arkadan bir çıkırtı sesi geliyor. Motorum aşırı amortisör esnemesinden dolayı zincir geriliyor ve ön dişliden ses yapıyor. Kilom 100 son turdada motorun yaylanması hoşuma gittiğinden fazlaca hoplayıp zıpladım. Amortisörü mü patlattım acaba.
    öle aşırı amortisör yaylanmaz baya sert ona bak bakalım yag kacırmışmı patladıysa laylaylom yaylanır belki arka maşa göbegini dagıttın motordan inip üstten yüklen bırak bakalım kendini yukarı bırakıyomu.
    arka teker körüklerine bak vala sesi sen bulcan öle arazide hoplayıp zıplamayla bişi olcak motor deil xt

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AVCI81 Amortisör ayarın ne durumda ?

Bu arada ben sorunu tabi çözdüm. Hem de yolda kalınca

Sorun buji, buji piposu ve kablosunda imiş. Hangisinde tam olarak bilemiyorum ama toplamda 15 tl lik iş için yolda kalınca çözdüm. Şimdilerde afedersiniz köppek gibi
    ero hayırlı olsun toplamışsın ama motor bloguyla işin olmamış o işler kolay sen bendeki dertleri bilsen başıma neler geldi neler 1 aydır motor serviste krank kolunda ve bilyasında boşluk oluşmuş ve valent ateşleme gözüne sürtmüş motoru konple dagıttılar ve benden istedikleri parcaları
    1-temiz krank
    2-egzantrik gergi plastiginin takıldıgı orta blok
    3-egzantrik zinciri
    ve internette araştırdım antalyada bi motorcuda krank buldum nakit 700 yatırdım adamlar bozuk krank yolladı geri gönderdim paramı alamadım 2 hafta ugrastım dükkanlarına adam gönderdim ve başka bi krank gönderdiler o krankada kol caktırmışlar artık elim mahkum aldım ismi moto furkan sakın ama sakın bulaşmayın.
    vala benim motorun sorunu büyüdü ve vaktimde olmadıgı için tamirciye verdim tamirci sadece işcilik 600tl fln alıyo halkbuki benim için bi günlük iş söküp toplamak verdik bi kere ama hala yapabiliceklerinden şüpeliyim.
    ama töbe ettim bir daha motorumu tamirciye vermem kendim söker yaparım dünya para harcadım 3 ay oldu hala motora bincem daha bi kere adam gibi gazlıyamadım neyse motor çıksın burdan devam ederim foto video
    ero seninkide temiz duruyo
    Motosiklet mucidi

Ben yarın benim arkadaş ile irtibata geçeyim. Eski parçalarım onda. O da istanbulda (tuzla) olmadı atlar gelirim gölcükten eğer elinde istediğin parçalardan var ise ve işine yararsa yardımcı olmaya çalışırım. Şöyle ki benim makinenin orjinal motorunu dağınık vaziyette alıp yeniden toplamıştık zaten yıllar önce. O yüzden bloğa el sürmeme gerek kalmadı. Zaten ayıptır söylemesi binen hasta oluyor.

AVCI81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    öle aşırı amortisör yaylanmaz baya sert ona bak bakalım yag kacırmışmı patladıysa laylaylom yaylanır belki arka maşa göbegini dagıttın motordan inip üstten yüklen bırak bakalım kendini yukarı bırakıyomu.
    arka teker körüklerine bak vala sesi sen bulcan öle arazide hoplayıp zıplamayla bişi olcak motor deil xt
    Arka maşa göbeğini kontrol ettim esneme sırasında tereyağı gibi sesi çıkmıyor. amortisörü gözle kontrol ettim yağ sızdırması göremedim fakat hava kutusu görüşü oldukça kesiyor. Sesin geldiği yere gelince ses zincirin aşırı gerilmesinden geliyor ön küçük dişliden sanırım. Ero arkadaşım ayarlarına bak diyor ama bu amortisör de ayar var mı? bundan önce klr de yayı serteştirme ayarı vardı fakat bunda öyle birşey göremedim. Son bir şey daha arka maşa göbeğini yeni yağlattım acaba esneme şimdimi normale girmiş olabilir normal şartlarda 100 kiloluk bir adam makineye oturdu mu ne kadar çöker. Belkide zinciri gevşetirsem sorun çözülür

ccbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORSIKLET-MODIFIYE-DOGA
    Arkadaşlar xt 600 üst kapak elinde olan varmı komple veya bana bulabileceğim bir arkadaşın telini verirmisiniz. Ama fiyat olarak uygun olursa sevinirim. Teşekkür ederim.

XT ciler neredesiniz huuuu?

Problem / çözüm...

Problem: Akıtan benzin musluğu....
    Çözüm: 1 adet ybr benzin musluğu (tercihe göre yan sanayi ya da orjinal). Üstelik kendinden filtreli!!!

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı ccbilgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar xt 600 üst kapak elinde olan varmı komple veya bana bulabileceğim bir arkadaşın telini verirmisiniz. Ama fiyat olarak uygun olursa sevinirim. Teşekkür ederim.
    eger üst kafayı cok fazla yiyip 5milim üstü bosluk yapmadıysa egzantriginde idare ederse ayarsız bi sibap ayarıyla kurtarabilirsin, üst kafayı sahibindene bak orda ben gördümdü var yani.ama üst kafayı degişip tekrardan yeni kafayı yiyebilir motorun benim biraderin başına geldi öncelikle yapıcagın 2 yag filtresini söküp temizlemen bunlardan ötürü yağ üst kafaya cıkmıyo.silindir kapak contasını değişirken sıvı conta surdurme ordaki yag kanalı cok dar tıkıyo yada sen tamir ediyosan cekinmeden danışabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XT ciler neredesiniz huuuu?

Problem / çözüm...

Problem: Akıtan benzin musluğu....
    Çözüm: 1 adet ybr benzin musluğu (tercihe göre yan sanayi ya da orjinal). Üstelik kendinden filtreli!!!
    vala şuan büyük sebap işledin benim muslukla başım belada hemen ybr muslugu almaya gidicem bi ustaya sordugumda o ona uymaz demişti bende pek üstüne durmamıştım.
    Motosiklet mucidi

İlk kasa ybr musluğu olmasına dikkat et...

Benim aldığım bu....

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-ybr-125-benzin-muslugu-118663361/detay/
    sakinseytan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler