Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA C90 1992 MODEL 6VOLTU 12 VOLTA ÇEVİRMEK

Motovento
    REKLAM ALANI

ARKADAŞLAR BENİM HONDA C90 1992 MODEL MOTORSİKLETİM VAR. ANCAK MOTORUM 6 VOLT İLE ÇALIŞMAKTADIR. BEN BUNU 12 VOLTA ÇEVİRMEK İSTİYORUM BUNUN İÇİN HANGİ PARÇALARI NASIL DEĞİŞTİRMELİYİM. BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ PİYASADA 6 VOLTLUK AMPÜLLER BULUNMUYOR ARTIK..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok güzel motorun var statör değişecek cub lardan uyan mutlaka vardır konjektör değişecek akü değişecek ve ampüller değişecek ateşleme bobini değişecek kablolar ve düğmeleri değiştirmeye gerek yok sadece elektrik tesisatında bazı yerlerde tadilat isteyebilir

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok güzel motorun var statör değişecek cub lardan uyan mutlaka vardır konjektör değişecek akü değişecek ve ampüller değişecek ateşleme bobini değişecek kablolar ve düğmeleri değiştirmeye gerek yok sadece elektrik tesisatında bazı yerlerde tadilat isteyebilir
    cevabınız için çok teşekkürederim ancak amlayamadığım bir şey var yukarıda "statör değişecek cub lardan uyan mutlaka vardır" demişsiniz cub derken nedemek istediniz anlamadım.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı hedef123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için çok teşekkürederim ancak amlayamadığım bir şey var yukarıda "statör değişecek cub lardan uyan mutlaka vardır" demişsiniz cub derken nedemek istediniz anlamadım.
    hani şu debriyajı olmayan motorlar varya onlara cub deniyor
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    HONDA C90,MOTORAN ALLEGRO
    Bu konuyu hortlatmak istedim :D

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Baris c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu hortlatmak istedim :D
    Yapılır ama uydurma olur. Çinli bi motorun parçaları uydurulur. Tesisatın büyük çoğunluğu değişir.

mükemmel oldu..

(HONDA C90 1992 MODEL)statör, volant ve konjektör değiştirdim. bu işle uğraşan adam abi uğraşma değmez zaman kaybı filan dedi.. ben motorcu değilim. klimacıyım ve motorumu sıfırlattım, elektrik işini ise kendim yaptım. bu işle uğraşan adam bile çok şaşırdı. şimdi mükkemmel çalışıyor. motorun gazını açmadan bile far, sinyal, korna mükemmel yanıyor en ufak bir sıkıntı yok.. herkes olmaz vs diyor ama kimse şöyle yaparsan olur vs diyen olmadı. herkes olumsuz konuştu buna rağmen ben yaptım oldu.. isteyen olursa video resim atabilirim..
    https://hizliresim.com/GZbiLA
    saitama bunu beğendi.

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    merhaba,
    bende de 91 model var bende yapmak istiyorum 12v ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum hangi parçalar lazım statör, volant ve konjektör demişssin ama internetten nasıl uygun bulucam

Arkadaşım merhaba hangi model motorun statory, volanı ve konjektorünü kullandığını paylaşabilir misin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı hedef123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (HONDA C90 1992 MODEL)statör, volant ve konjektör değiştirdim. bu işle uğraşan adam abi uğraşma değmez zaman kaybı filan dedi.. ben motorcu değilim. klimacıyım ve motorumu sıfırlattım, elektrik işini ise kendim yaptım. bu işle uğraşan adam bile çok şaşırdı. şimdi mükkemmel çalışıyor. motorun gazını açmadan bile far, sinyal, korna mükemmel yanıyor en ufak bir sıkıntı yok.. herkes olmaz vs diyor ama kimse şöyle yaparsan olur vs diyen olmadı. herkes olumsuz konuştu buna rağmen ben yaptım oldu.. isteyen olursa video resim atabilirim..
    https://hizliresim.com/GZbiLA
    Dostum değiştirdiğin parçaların, marka, modellerini paylaşabilir misin acaba? Aynı dönüşümü yapacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)