Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motora araba aküsü takmak

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ben motora araba aküsü takmayı düşünüyorum. 12 volt ama amperi 45 den başlıyor. bi zarar verirmi motora. bu 7 amperler bi işe yaramıyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Teknik detayını çok bilmiyorum.Ama motorun dinamosu o aküyü doldurana kadar yanmasın sonra..

işte benimde korkum o. voltaj aynı ama amper yüksek. kesin bilgisi olan varsa yardımcı olabilirlermi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    motor marka model nedir?

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Aynı şeyi makara olsun diye ustama sordum. Volt aynı olsun amper farketmez dedi. Peki marş motoruna zarar vermezmi dedim. Birşey olmaz. İhtiyacı olanı marş motoru aküden çeker. Şarj içinde son limiti neyse onu verir aküye. Akünün kapasiyesi motorun şarjından fazlasını çekebildiği için sorun olmaz. Sadece sigortayı değiştirmen gerekli okadar dedi. Sorumu ciddiye aldı takalımmı dedi çantanın içine.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

motor trifox 150. şöyle yapsak. araba aküsünü benim normal aküye bağlasak öyle kalsa.araba aküsü takviye yapsa sürekli benim motora. aireten zaten oda kendini şarj yapar. olurmu bi zararı varmı

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi makara olsun diye ustama sordum. Volt aynı olsun amper farketmez dedi. Peki marş motoruna zarar vermezmi dedim. Birşey olmaz. İhtiyacı olanı marş motoru aküden çeker. Şarj içinde son limiti neyse onu verir aküye. Akünün kapasiyesi motorun şarjından fazlasını çekebildiği için sorun olmaz. Sadece sigortayı değiştirmen gerekli okadar dedi. Sorumu ciddiye aldı takalımmı dedi çantanın içine.
    Bunu şekil bişeyi benim arkadaşım da denemeye çalışıyor şuan. Regal raptor 250e-9 chopper tarzı var akü yetmediği için yan çantalara bi tane araba aküsü takmayı düşünüyor. Umarım başarılı olur. Olursa burada paylaşımını yaparım ;)

Alıntı telkarinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu şekil bişeyi benim arkadaşım da denemeye çalışıyor şuan. Regal raptor 250e-9 chopper tarzı var akü yetmediği için yan çantalara bi tane araba aküsü takmayı düşünüyor. Umarım başarılı olur. Olursa burada paylaşımını yaparım ;)

işte bunu soruyorum kardeşim net bilgisi olan varmı

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Alıntı markad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bunu soruyorum kardeşim net bilgisi olan varmı
    Hocam net bilgim yok. Ne kadar bilgi toplasan da sonuçta deneyip görmek lazım. Kısmet olursa biz deneyecez. (zaman bulabilirsek tabi)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    motoruna ağırlık yapmaktan başka bir zararı olmaz ancak otomobil aküsünü belirli ama uzun periyodlarda bi çıkarıp full şarj edip takmak zorunda kalabilir şarj dinamosu yeterli kalmayabilir

ben bunu bi motorcuya sorim en iyisi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    sen de haklısın forumda bılen de konuşuyor bilmeyen de..

öyle kardeşim bi öyle bi böyle diyince akıl karışıyo. yanlış bişeyde olan bana olcak

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Otomobil aküsüne gerek yok akü yuvasında tadilat mümkünse

http://www.mutlu.com.tr/get_content.cfm?id=5

Bu linkte teknik bilgilere tıklayıp 12-14-16-18-19 amper gibi muhtelif aküleri inceleyiniz.

Benim GS 500 de 14 amper sığdı ve 5 senedir tık alıyor ön far 90-100 H4 çift korna vs vs.

Dandik çin 6-7 amper aküler ışıldak aküsü gibi.

aküm 12 v 7 ah. şarj ettirdim adaptörüyle full doldu. ama motoru kaldıramıyo. zayıflıyo. benim motorun iki farı bide iki sis farı var. aireten plaka fren lambalarıda var. bide yarım metre led var. akşam yakamıyorum bi çoğunu. frene basınca sönük yanıyolar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    tak sen 45 amper aküyü tak rahat ol

tamam inş teşekkürler sağolun

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ne gerek var 45ah aküye, elektrikli motosiklet mi yapacaksanız ?

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Araba aküsünü bağlarsanız. Yer sorunu ve denge sorunu olabilir. Eğer araba aküsü takarsanız şarj dinamosunuda değiştirmeniz gerekir. Şöyle ki ; akünüzden çekilen akım, şarj eden akım değerinden yüksek olacağ için bir süre sonra araba aküsü bitecektir. Ya da daha ucuz bir yöntem ise daha yüksek amperli 9-12 amperli akü alıp kullanabilirsiniz.

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    yüksek amper motorun elektrik tesisatını zorlar ve kısa devre yaptırması mümkündür.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)