Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBX 250 marş sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    Ekimde 2004 model bir CBX 250 Twister aldım ilk aldığım zamanlar xenondandır deyip pek aldırış etmemiştim çıkartır rahatlarım düşüncesiyle ancak sorun tam olarak o zamanlardan beri varmış.
    Marşa basıyorum eğer akü doluysa marş basıyor ancak ateşlemiyor motor soğuk iken sabahları vs ilk çalıştırmalarda mecburen vurduruyorm 2.viteste pat çalışıyor 1 2 dakika bindikten sonra akü boş değilse marş alıyor neden olabilir herşeye baktım karbüratöre hava filtresine bujiye akü şarj oluyor ama hemen değil! AVOmetre ile ölçüyorum motora gaz verince akü uçlarına gelen voltaj ve akım değerlerine gayet normal aküyü şarj etmeye yetiyor bazen akü azalıyor ufak bir yerde şase yapıyor onu bulacağım zaten .

Asıl sorun neden ilk çalıştırmalarda akü doluyken marş basarken dahi çalışmıyorda vurdurunca çalışıyor ?

Bir arkadaşla bu konuda uzunca fikir yürüttük o marş rublesinden olabileceğini söyledi ancak motor 1 kez çalıştıktan sonra akü doluysa marş basıyor fakat ilk çalıştırmalarda ve motor çok soğukken elektrik marşıyla çalışmaması anormal
    Yamahaşk 😍

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Aha bugün başıma gelen olayın aynısı. Aynı sorun bende vardı arkadaşım. Bende konjektörümü arızalı zannedip fazla dert etmiyodum. Bugün aküyü doldurayım dedim. Ancak voltmetreyle ölçüm yaptım gayet normal, hatta normalin üstünde değer gösterdi. Sonra marşa basarken baktım değere yine çok bi düşüş olmuyor. Motoru çalıştıracak kadar akü var yani. Sonra marş rublesine baktık onda da sorun yok... En son çare marş motorunu söktüm, içini açtım ve felaket bir manzarayla karşılaştım. Kömür bitmiş tamamen ve mıknatıslar dağılmış. Sanayiye götürdüm tamir için, usta tamir olmaz bu dedi mıknatısların N-S kutupları bile belli olmuyo dedi. Bakırıda çok fazla aşınmış. Bende şu anda gv250 marş motoru arıyorum ucuza bulabilirm umarım... Sendeki sıkıntıda sanırım aynı... Vurdurarak devam et bir sorun olmuyor
    Motosikletli Kaplumbağa...

Slymn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan==>CBF 250==>CBF500
    Aynı sorunu ben de yaşamıştım,marşa bastığın halde hiç tepki vermiyor marş motoru değil mi,hatta gıy gıy diye ses bile çıkarmıyor o derece?Servise gittim 35tlye kömürleri değiştirmişlerdi ve hiç bir sorun kalmamıştı.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşım SCOOTER MARŞ MOTORU UYDURULABİLİYOR,
    dişleri ve giriş mesafesi kurtarıyor,
    sadece motoru yerıne sabıtlemek ıcın ufak bır dayanak yapmalısınız,
    bak bu resimde hafiften belirgindir,
    umarım işine yarayabilecektir,
    yaparken aklıma gelmedi çekeyim detaylı fotosunu

Uploaded with ImageShack.us
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ayak marşı varsa problem değil.Ayak marşı yoksa vurdurarak çalıştırmamakta fayda var.devam edilmesi halinde dişlilere zarar vericektir.marş motorunu uydurabilirsiniz evet bizde scooter'ın motorunu cm400'e uydurmuştuk

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o motorda ayak marjı olmaz,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    benzer sorun bendede oluyodu sabahları ilk marşta heleki jiklesiz hiç çalışmıyodu 2006 cbf
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    Sağolasınız önerileriniz için bugün marş motoruna kadar söktüm baktım hiçbir sorun yok kafayı yiyeceğim.
    Ancak deminden aklıma avans ayarına bakmak geldi belkide bu yüzden yapıyor yarın onuda kontrol edeceğim Elektrik kaçağınıda buldum onuda hallettim
    Yamahaşk 😍

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)