Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor yağındaki su

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    merhabalar. Kayınçomun 2005 model honda titan esi var. Bu geçtiğimiz yaz rektefe yaptırmıştı. Motor geçen gün kitledi. Motorcuya kadar benim motorla çektik. Bugün usta motoru sökmüş içinden 1.5 litre sıvı çıkmış? Yağ demiyorum çünkü çıkan sıvının yarısı suymuş. Motorun yağını kendimiz değiştiriyoz. Başka bi sıvı karışması mümkün değil. Piston kitlemiş, krank rulmanları kitlemiş masraf büyük. Kayınçom 1 ay içinde askere gitcek. Yaptırmayı düşünmüyor.
    Sizce bu sıvı motora nasıl girmiş olabilir? Tabiki benimde şüpelerim var. Kendi kendine olma olasılığı nedir? Yorumlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    valla çok enteresan bir durum:S hava filtresinden nemli olarak girse hava sonuçta yanma odasında kavrulur.sızdırmazlık contalarından girse sonuçta yağ
    akıtır sürücü bir şekilde anlar hani düşünüyorum ama şaştım kaldım:S
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motor devamlı kapalı alanda muhafaza ediliyor. Yağmur görmüyor. Kapalı alan derken sundurma altı.tek bişe kalıyor. Yağ çubuğu açılıp biri tarafından eklenmiş olabilirmi? Hani kötü niyetli biri tarafından? Şekerli su, tuzlu su olabilirmi?düşmanımız yok ama çekemeyen birileri olabilir. Evimin önünde 4 tane honda var 3 tanesi titan

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor devamlı kapalı alanda muhafaza ediliyor. Yağmur görmüyor. Kapalı alan derken sundurma altı.tek bişe kalıyor. Yağ çubuğu açılıp biri tarafından eklenmiş olabilirmi? Hani kötü niyetli biri tarafından? Şekerli su, tuzlu su olabilirmi?düşmanımız yok ama çekemeyen birileri olabilir. Evimin önünde 4 tane honda var 3 tanesi titan
    Başka açıklaması yok kanımca.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    keşke kendi kendine olma olasılığı olsaydı. Kendi kendine kitleseydi bu kadar üzülmezdim.neyse sağlık olsun

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    zaten hava filtresinden nemli olarak giren hava çok uzun vadede su toplar hava üreten komprasörlerde devamlı su tahliyesi yapılır fakat bu fosil yakıt motoru oldugu için sonucta
    bir yanma ısı söz konusu
    nemli hava yanma odasına girse bile anında kavrulur yapsa yapsa tortu yapar ve zamanla yatak aşınmasına sebep olur ama bu kısa vadede oluşacak bir şey değil.. kaldı ki 1.5 lt su diyorsun.
    teknik olarak mümkün değil dostum o suyun toplanması belki dediğin gibi kanı bozuk biri su eklemıs olabilir:S geçmiş olsun
    hak etmeyene merhamet kendine yapacağın en büyük ihanettir.!

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    yağı değiştireli 400 km falan olmuştu.hep opetten opet marka motosiklet yağı kullanırız. Yağda bi problem yoktu. Keşke motor kendı kendıne kitleseydide bunu yapan ahımızı almasaydı diye düşünüyorum. bi motorcu bi motorcuya bunu nasıl yapar? Bu nasıl kardeşlik?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motoru usta söktü. Krank bilyaları, krank kolu, sekman piston ve gömlek değişecek.masraf 300 tl şimdilik. Başka bişe çıkmazsa. Siz siz olun motor koyduğunuz yere dikkat edin!

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    selamlar; motorunuz su soğutmalı ise eğe
    revizyondan geçen motor yağına su karışması bir kaç şekilde olur.ve hepside sıkıntılı durumlardır.
    rektefiye esnasında üst kapak taşlanmış ise birinci neden bu taşlamanın hatalı yapılmasından kaynaklanır.veya üst kapak contasında sorun olabilir.
    ikinci neden bu motor hararet yapmış ise muhtemelen blok çatlamış olabilir. bu çatlak o kadar ince ve hassas şekildedirki görülemez bile.ancak bir kaç yüz km sonrası genleşip bu çatlaktan bloğu dolaşan su yağa karışır.teknik olarak yağa başka şekilde su karışmaz.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    teknik olarak motor yağ ve hava soğutmalı 125 cc 2005 model honda titan.su soğutmalı değil. Ustayla şağsi fikrimiz yag çubuğu açılmış hortum veya başka bişeyle içine su basılmış. Okadar basılmışki içine 400 km önce koyduğumuz yağdan pek eser kalmamış. Çıkan sıvı 2 litreye yakın, sıvının içindeki yağ 200 gr civarında. Yağ hafif olduğundan su basılırken yağ çubuğunun ordan yağda çıkmış veya fışkırmış. Su alltta 1.5 kilo yağ üstte 200 gr. 15 yıldan fazladır motor kulanıyorum başıma ilk defa böyle bişe geliyor. Hani şeker tuz olaylarını duymuştum ama su işi ik defa başıma geliyor.profösyenelce bişey. Kimsenin aklına gelmez.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motor bugün çıktı yeniden rektefe yapıldı. Toplam 385 tl masraf.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş geçmiş olsun. Bu motorda kartere su sadece birisi koyar ise girebilir, tabi eğer motoru suya daldırmadıysanız? Geçmiş olsun, kaza bela vermesin.
    Poturdak

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sağol arkadaşım. Keşke suya dalsaydımda su öyle kaçsaydı.:(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)