Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Vites Aralarını Uzatmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    100 km 6 saniye 150 cc bir motor için imkansıza yakın değil mi ?
    cbr 250 bile o kadar sürede cıkıyor 100 kmye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ısınık olursa ve ustune kalktıgın gıbı yatıncaa 100 km 6 7 8 sanıye aralarında degısıyo.. motorum cok serı sımdı ne kadar desem yalan dersınız ama oyle.. 110'dan sonra uzaması bıraz uzun suruyo. 110'a kadar cok cabuk hızlanıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Zaten ybr ye drıfte apacheye tokat vermemın sebebı basta cok serı kalkması.. Bılırsın kalkısta gecemeyen motor uzun yolda zaten yetısemez.. Driftinde ne kadar serı oldugunu bılıyoruz hepımız..
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Arkadaşlar bugün 1 gibi dişli değiştiricem Allah'ın izniyle Şuan 15 dişli var 16 mı 17 mi yapsam diye düşünüyorum artık ustanın tavsiyelerine ve sizin tavsiyelerinize göre değiştiricem

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Beyler ön dişliyi 17 yaptım 2 kişide denedik motoru çekişinden pek birşey kaybetmiş değil ama motor istediğim kıvama geldi diyebilirim Yani anlıcağınız gayet memnunum :D

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    benim motorun napsamda vites aralıkları olmadı
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun napsamda vites aralıkları olmadı
    hehe :D Benimde hiç vites aralıkları olmayan motorum olmadı

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı Seger125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ısınık olursa ve ustune kalktıgın gıbı yatıncaa 100 km 6 7 8 sanıye aralarında degısıyo.. motorum cok serı sımdı ne kadar desem yalan dersınız ama oyle.. 110'dan sonra uzaması bıraz uzun suruyo. 110'a kadar cok cabuk hızlanıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Zaten ybr ye drıfte apacheye tokat vermemın sebebı basta cok serı kalkması.. Bılırsın kalkısta gecemeyen motor uzun yolda zaten yetısemez.. Driftinde ne kadar serı oldugunu bılıyoruz hepımız..
    senin motor orjinal değil sanırım
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    yk 125
    bence dişlilerle kesinlik oynama motor ömrü kısalır sana uzun vadede sorun yaşatır

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı serifdonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence dişlilerle kesinlik oynama motor ömrü kısalır sana uzun vadede sorun yaşatır
    Dişlileri şuan değistirdim daha yüksek hıza daha düşük devirde çıkıyor daha düşük devirde çıktığı için titremede azaldı bu oranla beraber yakıtında biraz azalıcağını umuyorum.

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    belki de o motorun hakkı 16 - 17 diştir. fakat güzel ülkemde montaj yapan bisiklet tamircileri: "bu motora bu dişliyi takalım". dedikleri için biz elimizdeki ürünü olması gerektiği gibi kullanamıyoruz. yani bu motorun dişlisini biraz büyütmüş olmamız ömrünü yediğimiz anlamına gelmiyor.

motoru ve motorun çıkış milini az bişey fazla zorladığımızı bende düşünebiliyorum tabiki. ama tutupta ben 14 dişli motoruma 16 diş taktım bi sene sonra motor bloğu parçalandı diyebilecek olan var mı ?? :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki de o motorun hakkı 16 - 17 diştir. fakat güzel ülkemde montaj yapan bisiklet tamircileri: "bu motora bu dişliyi takalım". dedikleri için biz elimizdeki ürünü olması gerektiği gibi kullanamıyoruz. yani bu motorun dişlisini biraz büyütmüş olmamız ömrünü yediğimiz anlamına gelmiyor.

motoru ve motorun çıkış milini az bişey fazla zorladığımızı bende düşünebiliyorum tabiki. ama tutupta ben 14 dişli motoruma 16 diş taktım bi sene sonra motor bloğu parçalandı diyebilecek olan var mı ?? :D
    Çok güzel açıklamışsın gerçekten tebrikler.
    Şuan kendime kızıyorum neden daha önce değiştirmedim şu dişliyi :D

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 250 dahi 6 sn de çıkamaz 100 e kardeşim bir yanlışın var. 7 buçuk 8 saniyede çıkması lazım

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    olmaz diye birşey yok olması zor diye birşey vardır bana göre. birde zor ve imkansız diye sınıflandırmak lazım. bence 6 sn zor. tabi burda mondialler kawasaki er5 lerle kaldırılacak kadar modifiye edildiği için. 6 sn de 100 kmh ye imkansız dememek lazım.
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    pardon stok bir cbr 250 6 sn de çıkamaz demek istedim. modifiye olayı başka tabi

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı windyS150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler ön dişliyi 17 yaptım 2 kişide denedik motoru çekişinden pek birşey kaybetmiş değil ama motor istediğim kıvama geldi diyebilirim Yani anlıcağınız gayet memnunum :D
    Bi gün devirlere göre vites değişimini yazabilirsen memnun olurum bu sıralar bende düşünmeye başladım bunu. Motor hemen devirleniyo çok sık vites değiştiriyorum. 80 e gelmeden 5. vitese geçtiğim oluyo. 17 dişli ne kadara aldın?
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi gün devirlere göre vites değişimini yazabilirsen memnun olurum bu sıralar bende düşünmeye başladım bunu. Motor hemen devirleniyo çok sık vites değiştiriyorum. 80 e gelmeden 5. vitese geçtiğim oluyo. 17 dişli ne kadara aldın?
    Dişli + değiştirme ücreti 15tl verdim.
    Şuan okuldan yeni geldim ve dısarda epey yağmur var havalar biraz düzelsin devirlere göre vites değişimlerini yazıcam.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Dişli + değiştirme ücreti 15tl verdim.
    Şuan okuldan yeni geldim ve dısarda epey yağmur var havalar biraz düzelsin devirlere göre vites değişimlerini yazıcam.
    Anladım. Valla bugün 2 kişi biraz yokuşa vurdum motoru babamda bende memnun kaldık. 3. viteste gazı verdim mi de çekiyodu motor 70 km kadar hızlandı(Tabi motor 10 bin devirdebağıra bağıra) 4 attım sonrasında yemedi. Yani 3. viteste güzel çekiyo yokuşu. Bir yandan da yapmasam mı diyorum. Sanırım bende 14 dişli var önde. 15 ya da 16 yapıp bidenemeyi düşünüyorum olmazsa geri 14 dişliye dönerim artık.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Anladım. Valla bugün 2 kişi biraz yokuşa vurdum motoru babamda bende memnun kaldık. 3. viteste gazı verdim mi de çekiyodu motor 70 km kadar hızlandı(Tabi motor 10 bin devirdebağıra bağıra) 4 attım sonrasında yemedi. Yani 3. viteste güzel çekiyo yokuşu. Bir yandan da yapmasam mı diyorum. Sanırım bende 14 dişli var önde. 15 ya da 16 yapıp bidenemeyi düşünüyorum olmazsa geri 14 dişliye dönerim artık.
    Bencede dene birkez beğenmessen değiştirirsin ben daha önce motorumla 4 le çıkamadığım bayır görmedim gerçekten bayırda dur kalk yapsam bile eğer bayır uzunsa 4e çıkıyordum 2kişi şimdide tek kişi deneme fırsatı buldum bayırda 4le rahat gidiyor 80 küsür bir hızla motoru düzde 2 kişi denedim 5. vites 9bin devir 120 km ye geldi ibre ama sol taraftan aşırı rüzgar olduğu için gaz kesmek zorunda kaldım.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Bencede dene birkez beğenmessen değiştirirsin ben daha önce motorumla 4 le çıkamadığım bayır görmedim gerçekten bayırda dur kalk yapsam bile eğer bayır uzunsa 4e çıkıyordum 2kişi şimdide tek kişi deneme fırsatı buldum bayırda 4le rahat gidiyor 80 küsür bir hızla motoru düzde 2 kişi denedim 5. vites 9bin devir 120 km ye geldi ibre ama sol taraftan aşırı rüzgar olduğu için gaz kesmek zorunda kaldım.
    Bende bi deniyim o zaman bu işi güzel olur inşallah. Fakat maddi durumlar yakın zaman da deneyemem ancak yaza doğru inşallah. İstediğin gibi olmuş sanırım bu arada motorun hayırlı olsun. Arada motorun sesini dinlemeni tavsiye ederim temiz asfaltı olan bir yerde boşta giderken dinle sesini motorun. Herhangi bi probleme karşı tetikte olmak için. Bişey olmaz da tabi önlem olsun. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Bende bi deniyim o zaman bu işi güzel olur inşallah. Fakat maddi durumlar yakın zaman da deneyemem ancak yaza doğru inşallah. İstediğin gibi olmuş sanırım bu arada motorun hayırlı olsun. Arada motorun sesini dinlemeni tavsiye ederim temiz asfaltı olan bir yerde boşta giderken dinle sesini motorun. Herhangi bi probleme karşı tetikte olmak için. Bişey olmaz da tabi önlem olsun. Hayırlı olsun.
    Haklısın sesini dinlemem gerekiyor. Gerçi dişliyi değiştirdikten sonra dişli kapağı açıkken vitesde rolantide dişli dönerken hiçbir yere temas yoktu ama tedbiri elden bırakmamak gerek :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)