Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

açık hava filtresi zararları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Tekrar merhaba,çoğu yamaha ybr kullanıcısı hava filtresini söküp gezmiştir, böp böp :D ancak bu şekilde kullanmanın bi sakıncası olurmu karbüratörü falan tıkar mı? çoğu kişi belli bi süre sonra temızletmen lazım deyince dank etti kafama...
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    açık hava filtresi dediğin başka bir şey. bir kutu içinde olmayan ama gene de havayı temizleyen bir parçadır. sen hava filtresini sökmeyi kastediyorsun ve bu konuda tamamen haklısın. motora zarar verir. karbüratör tıkanır, karbüratörden silindire toz kaçarsa silindirin iç yüzeyini çizer. motor yağ yakmaya başlar. açık hava filtresi uygulaması en iyi yöntem.

Motosikleti
    peki karbüratörü nasıl temizlerim??:S
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle ayrı ayrı konular açacağına ybr topic'ine yaz. orda cevap veren çıkar
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ya para verir ustan karbürtatörü söker temizler, ya da karbüratör temizleyici maddeler var. bunlardan benzin depona ekleyerek karbüratörünü temizletirsin. yalnız 2. şıktan emin değilim. bir doğan karbüratörü atıyorum 60lıkken bizimki 22liktir. aradaki boyut farkından dolayı karbüratör temizleyici işe yarar mı bilmiyorum. ben de bunu merak ediyorum çünkü karbüratörümü usta denen kişilere elletip bozdurmal istemiyorum. bir bilene danışmak lazım.

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya para verir ustan karbürtatörü söker temizler, ya da karbüratör temizleyici maddeler var. bunlardan benzin depona ekleyerek karbüratörünü temizletirsin. yalnız 2. şıktan emin değilim. bir doğan karbüratörü atıyorum 60lıkken bizimki 22liktir. aradaki boyut farkından dolayı karbüratör temizleyici işe yarar mı bilmiyorum. ben de bunu merak ediyorum çünkü karbüratörümü usta denen kişilere elletip bozdurmal istemiyorum. bir bilene danışmak lazım.
    Ben geçen günlerde temizlettim karbüratörü ustaya. Çıkardı benzinle temizledi. Detaylı olarak inceleyemedim o an. Hava filtresini takıyoduk çünkü. Ama bi sorun olmadı şimdilik.

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

Tekrar merhaba,çoğu yamaha ybr kullanıcısı hava filtresini söküp gezmiştir, böp böp :D ancak bu şekilde kullanmanın bi sakıncası olurmu karbüratörü falan tıkar mı? çoğu kişi belli bi süre sonra temızletmen lazım deyince dank etti kafama...
    %100 sakıncası var kardeşim. Fakat bu biraz da şans işi. Benim arkadaşta vardı ybr hava filtresiz 2 sene bindi motora arada bi karbüratörü temizletiyodu ama bi sorun çıkarmadı. Kendisinin bana verdiği bilgiye göre aynı anda aldıkları ybr den birinde de aynı uygulamayı yapmışlar. Arkadaşınınmış o ybr. Karburatörü 1 kez değiştirmişler. Bu nedenle sık sık temizletmen tozlu yollara girmemen yağmurlu zamanda çok kullanmaman gerekir. Sen en iyisi performans hava filtresi taktır. Ben taktırdım. Yağmurda da sürüyorum,toz da da bi sıkıntı yok. Yalnız orda da hava filtresi seçimin önemli. Ben bu hava filtresini taktım. Etrafı kapalı olduğu için toz almıyo. Kafa kısmını da grenaja doğru çevirdim. Yani verebileceği zararı en az seviyeye indirmeye çalıştım. Ki zarar da vermez. Yalnız ses olarak çok bir şey bekleme.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...illllllll.html
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    Hava Fıltresını sokup veya acık fıltre ıle dolasmak tamamen zararlı.. Zamanla 1-2 aylık bır surede ıcerı gıren toz parcacıkları sılındırı cızıyor.. Kendımden bılıyorum suan motorum o yuzden yag yakıyor.. Acık fıltrenın kucuk motorlar uzerınde sesten baska hıc bıseye yaramadıgınıda soyleyebılırım..
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben açık filtreyi yani huniye benzer dışı metal elek kaplı filtreleri motorun boğulup stop etmesini engellemek için istiyorum, motorumun hava filtresinin hava girişini akü kapatıyor filtre hava alabiliyormu belli değil, götürdüğüm servisteki bi usta bu motor nası yürüyo dedi.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Açık hava filtresi doğru kullanıldığı zaman zarar vermez. Lakin ülkemizde kullanıldığı şekliyle kesin zarar verir. Şimdi bu ne demek diyeceksiniz. Doğrudan hava filtreleri şurada: http://www.knfilters.com/clningacc.htm görüldüğü gibi temizlendikten sonra yağlanmalıdır ki kiri tozu tutsun. Bizler ise ya yağlamıyoruz, ya da uydurma bir şeyler sıkıp kullanıyoruz filtreyi. Bu sebeple, yani temizliği yağı ile uğraşmayacağım diyorsanız takın normal filtre geçin derim ben.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    herkese bilgileri için teşekkür ederim aynalarımı hava filtremi kaskımı taktım. eldivenlerimi montumu giydim akıllı uslu bi motorcu oldum bende.... ;)

SAYGILAR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)