Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

motosiklet römorku yapımı (piyanist_irf) dan. :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    len bak linki kolluyorum ara ara
    dediğim lastik tellerine mandalla pet şişe parcası pata pata işini yapmassan siler atarım link mink tutmam
    çok bozulurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len bak linki kolluyorum ara ara
    dediğim lastik tellerine mandalla pet şişe parcası pata pata işini yapmassan siler atarım link mink tutmam
    çok bozulurum
    yavvv senin canın sağ olsunda kafam karıştı be gürol abi yauu pet şişemi, hindi tüyümü, yoksa maça kızımı , ben geri vitesi söktüm attım abi geri vites olmaz bende, geri adım atmam anlayacağın ,

günaydın bu arada zabah zabah seni buralarda görmek güzel

---------- Post added at 10:35 ---------- Previous post was at 10:31 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen gel gayfe + yemek

cbf m gaz kesmem....
    ehhhhh çok ısrar ettin napalım davete icabet etmek gerek bekle şekerim esiyorum 10 dakkaya, ama önce zırhlarımı kuşanmam lazım motürü bozmayalım sora
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavvv senin canın sağ olsunda kafam karıştı be gürol abi yauu pet şişemi, hindi tüyümü, yoksa maça kızımı , ben geri vitesi söktüm attım abi geri vites olmaz bende, geri adım atmam anlayacağın ,

günaydın bu arada zabah zabah seni buralarda görmek güzel

---------- Post added at 10:35 ---------- Previous post was at 10:31 ----------

ehhhhh çok ısrar ettin napalım davete icabet etmek gerek bekle şekerim esiyorum 10 dakkaya, ama önce zırhlarımı kuşanmam lazım motürü bozmayalım sora
    tamam ama ben motürle gelemem.. pislenir..
    yola çıkınca beni ara abi ouatlette bekleyim seni.. beni oradan al ok

Motosikleti
    bu gün boya işini bitirmeme az kaldı sayılır kaplamaları perçinlediğim için çıkarıp kompresörle boyama şansım olmadı fırçayla boyadım , lakin önemli olan çürümesinden sebep boyamaktan ziyade motosikletle uyum içinde olması ön pilanda olduğu için pek önem vermedim boyama işine ,

bakalım bende merakla bekliyorum acaba motosikletin arkasında nasıl bir görüntü olacak

bu arada boyama işi daha bitmedi kırmızı cbf me renk uyumu olarak daha yakışır bir fikri olanlar fikirlerinizi alabilirim ,elimde 3 renk var metalik gri, siyah, ve kırmızı

kırmızı boyayı oto boyacıda karışım hazırlattım bakalım cbf nin yanına koyduğumda renk tonlaması ne kadar tutacak merakla beklemekteyim

bir kaç resim ekleyeyim ve yarın elektirik tesdisatına geçeceğim zaten daha önceden lambalarını fiş ve soketlerini hazırlamıştım inşallah yarın biter

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    çok güzel olmuş abi ellerine sağlık hayırlısıyla birde motorda takılı halde görürsek tamamdır bayağa merak ettim açıkcası
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    bu gün elektirik sistemi ve bir kaç kablo bağlantısı kaldı ve havayıda güneşli görünce dedim gün ışığında şu renk tonlamasına bir bakayım biraz koyu gibi olmuş emme idare eder

sabah 8 akşam 8 tam 12 saattir aralıksız tesisatını çekmeye uğraştım ama oldu sonunda tabiki yine titiz ve özverili hallettim

eeee logosuz yürümez bu iş ama onları en sonuna saklıyorum , yapıştırdıktan sonra geçip karşısına keyifle bi tüttürürüm

cakturkc ve yasin_942 bunu beğendiler.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    İrfan fabrikasyon gibi olmuş.

Bu arada hava nasıl orada. Belki Gölcük taraflarına giderim yarın ,geçerken de sana bir ceee derim.Yalova merkez günlük güneşlik, bizim burada hala kar-buz ortalık. Bizim tesisin otoparkını bilirsin.1 saat kadar önce arabayla otoparka inerken az kalsın kaza yapacaktım cam gibi zemin.
    piyanist_irf bunu beğendi.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    İrfan aga eline sağlık.. bakalım metehandro şimdi ne diyecek
    Çok güzel olmuş abi, dediğimiz gibi bana boyatmadın..

Atölyeniz harika ustam.Yaptığınız işlerde çok güzel ve kaliteli.Takipteyim.
    '' Yaşam; çok zalim bir öğretmendir,
    Önce sınav yapar, sonra dersi verir. ''

Motosikleti
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan fabrikasyon gibi olmuş.

Bu arada hava nasıl orada. Belki Gölcük taraflarına giderim yarın ,geçerken de sana bir ceee derim.Yalova merkez günlük güneşlik, bizim burada hala kar-buz ortalık. Bizim tesisin otoparkını bilirsin.1 saat kadar önce arabayla otoparka inerken az kalsın kaza yapacaktım cam gibi zemin.
    teşekkür ederim serdar abim antik puntik bişeyler yapıyorum işte abi olduğu kadar , imkanlar neyi , ner kadar elveriyorsa o kadar oluyor önemli olan işe yaramaz şeyleri işe yarar hale getirerek topluma kazandırmak

lakin bir işi önce kendin beğenmelisin bu römork işide biraz böyle oldu herşeyiyle çok uğraştım emek verdim ama boyama işini fırçayla yaptığım için içime sinmedi ama tabiki bu o kadarda önemli değil birilerinin beğenmesiyle bu işler olmaz benim için önce kendi konforum ve güvenliğim gelir görünüş en sondaki keyfi bir şey ,

bu arada izmite geçeceksin ve benim gayfemi içmeden gideceksin valla küserim saygılar kardeşinden abim...

---------- Post added at 08:56 ---------- Previous post was at 08:52 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan aga eline sağlık.. bakalım metehandro şimdi ne diyecek
    Çok güzel olmuş abi, dediğimiz gibi bana boyatmadın..
    günaydın şekerim , sen meteye bakma ona tipi itici geldi, o kanatlı uçabilen bir şey bekliyordu benden , böyle bir şeyle kartşılaşınca şok oldu garibim pandam

boya işi hakkaten iyi olurdu emme illa çalışacam diyorsan iş buluıruz yani biliyorsun ikimiz bir araya gelince yapacak işi illaa buluruz ,

daha boya var bende getir senin ybr yi boyayak hemde fırçayla dehşetül vahşet olmazsa bende neyim

---------- Post added at 08:59 ---------- Previous post was at 08:56 ----------

Alıntı osman45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atölyeniz harika ustam.Yaptığınız işlerde çok güzel ve kaliteli.Takipteyim.
    teşekkürler osman üstadım , güzel düşüncelerinizden dolayı sağolun...

izmiRT125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    emeğinize sağlık, çok harika bir gelişme oldu, MT de keyifle takipciliğini yaptığım bir başlık burası..

keşke bu tarz topiclerimizin sayısı fazla olsa, fikir paylaşımları ile daha bi keyifli hal alıyor... ...

römork ta takılan çamurlukların amacı nedir? önden gelen rüzgarı açmak içinse amacına uygun olacaktır,
    fakat su birikintilerinden geçince, tekerin arka ve üst tarafları açıkta kaldığı için suyu havalandıracak gibi geliyor bana

Motosikleti
    stikır işi iyi olmuş abi bu arada renkde neredeyse tam tutmuş gibi duruyor hadi hayırlısı güle güle kullan şimdiden abi

Motosikleti
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stikır işi iyi olmuş abi bu arada renkde neredeyse tam tutmuş gibi duruyor hadi hayırlısı güle güle kullan şimdiden abi
    teşekkür ederim berk günaydın bu arada kardeşim iyisindir umarım şi,mdi elektirik tesisatında yarım kalan işimi tamamlayacağım görüşürüz

---------- Post added at 09:30 ---------- Previous post was at 09:20 ----------

Alıntı izmiRT125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emeğinize sağlık, çok harika bir gelişme oldu, MT de keyifle takipciliğini yaptığım bir başlık burası..

keşke bu tarz topiclerimizin sayısı fazla olsa, fikir paylaşımları ile daha bi keyifli hal alıyor... ...

römork ta takılan çamurlukların amacı nedir? önden gelen rüzgarı açmak içinse amacına uygun olacaktır,
    fakat su birikintilerinden geçince, tekerin arka ve üst tarafları açıkta kaldığı için suyu havalandıracak gibi geliyor bana
    evet gayet haklısın lakin 5 tane bisiklet parçaladım fakat adam gibi 2 tane çamurluk bulamadım şimdiki bisikletler hep çamurluksuz fakat eski marka bisanları hepimiz biliriz onlardan sadece bir tane bulunca eeee elde malzemede kısıtlı olunca

kardeş payı yaptım 2 tekere pay ettim haksızlık olmasın yoksa ileride bulduğum zaman her ikisinede takarım eleştiriye gelirsek buna öncelikle sevinirim eleştirilmek beni üzmez aksine sevindirir o zaman hatalarımı daha iyi ve çabuk anlayabilirim çamurlukları öne takmamdaki amaç motosikletime sıçratmasın düşüncesiyle idi

buradaki topiğin en başından beri gelişen olayların özü ve benim hayat yaşantı tarzımdaki konu tamamen bir şeyleri değerlendirmek üzerine inşaa dır , yoksa altı üstü bir römork yani uçak yapmadık

ama insanlara fikir verebilmesi yararlı olabilmesini çok istiyorum yaptığım her işte böyleyim onun için tabiki her zaman yapabileceğimizin en iyisini yapmalıyız ancak ne varki ,

çok iyisinide yapabilirdim lakin teknik yetersizliklerim ve maddi durumlarım eseri şekillenmiş bir araç oldu , ben sadece kendi ihtiyacıma yönelik düşünerek üzerinde durdum

güzel yorumun için teşekkür ederim üstadım , güzel bir şeyler yaptığımın hissettirilmesinde rol oynayan sana ve tüm gönül dostlarından allah razı olsun

izmire kucak dolusu selam ederim

Motosikleti
    sağolasın abi sanada kolay gelsin bu arada sana pm atmıştım ne dersin boya konusununda ne tavsiye edersin

Motosikleti
    sağolasın abi sanada kolay gelsin bu arada sana pm atmıştım ne dersin boya konusununda ne tavsiye edersin
    valla berkçim boya konusunu konuşmuşmuyduk ? en son sele filan diyoduk ???

Motosikleti
    sorduydumda abi cevap atmamıştın neyse çokda aciliyeti yok zaten belkide özel mesaj kutun dolduysa mesaj gelmemiş olabilir abi

Motosikleti
    sorduydumda abi cevap atmamıştın neyse çokda aciliyeti yok zaten belkide özel mesaj kutun dolduysa mesaj gelmemiş olabilir abi

evet mesaj kutum dolu olabilir ancak dolu olunca gelmiyormu onu anlamadım yalnız bu konuda hassasımdır kimseyi cevapsız bırakmak istemem bu güne kadar elimden geldiğince karşılıksız mesaj bırakmadım sanırım bir yerde bir hata var çözemedim konuşmuş olsak muhakkak hatırlardım kardeşim , yada bende yanılıyor olabilirim bilmiyorum boya konusunda bir kaç arkadaşla daha konuşmuştum belkide ben karıştırdım valla olabilir

Motosikleti
    sorun değil abi ne demek

Motosikleti
    evet bu gün nihayet römork yapımım nihayi sona erdi , bilgisayarımın çökmeye çalışmasıyla wındows kurtarma çalışmalarım sonucu zorla ayakta durmakta ve bundan dolayı çekmiş olduğum videoyu nete yükleyemedim ama tabi yine foto çekmeyi ihmay etmedim

artık yüklediğim zaman paylaşırım

aynı zamanda yine benim için güzel bir gün dü ki sağolsun (motoseyyah) sevgili serdar ağabeyim ziyaretime geldi şeref verdi

nazarımda kendisi sevdiğim, saydığım düzgün seviyeli adam gibi adamdır

lakin tam iş üstünde karamürsele düşmüş olması beni hazırlıksız yakaladı yağlı paslı yakalandım aslında serdar ağabeyimi bizim meşhur küfteciye götürmek geçti aklımdan lakin ( şöyle bir yokladım anladımki sohbetten daha fazla keyif alacak pek havasında değil üstelemedim

böyle olmadı ama serdar abi , nasip kısmet diyelim biliyorsun abi karamürselde bir kardeşin var , saygılar sunuyor resimlere geçiyorum

250 cc lik makinada başka arkadaş yauu mahalle içinde kısa bir tur attım , vites geçişleri kaymak gibi hem 250 lik cbf ye oranla tork ve güç var süspansiyonu güzel eeee bide serdar abinin motür olunca

yalnız bir ara ona bir pasta çekelim serdar abi güzel bir havada sevindirik olsun garibim

serdar abi sis vs herşeyin var maşallah yalnız bizim koray internetten çakmaklık sipariş etti dıştan herhangi su vs. almıyor içine bence senin motüre bi tane takalım derim bu benim kişisel fikrim sende temkinli insansın çok işine yarayacaktır

ayrıca o manda gözü gibi düğmede abes duruyor onada okuyup üflemem gerekecek ne o öyle valla senin motüre yakışmıyor hiç

ne yapayım arkadaş gördüğüm zaman içime sinecek bir şey kişi belki memnundur iş görüyor diye ancak bende varsa dostumda daha iyisi olsun

şeytan ince ayrıntıda gizlidir

artık son rütüşlara geçiyorum logo ile neye benzeyecek tatlı bir heyecan ve mutluluk böyle bir zevk yok herkeze tavsiye ederim

CBF 150 yazısını hafif yamuk yapıştırdım elimde olmadan yapıştı ve söküp tekrar yapıştırmak işi zorlaştıracaktı orasıda kusur kalsın amacını buldumu gerisi möhöm değil

koraycım motür seni bekler ve ellerinden öper aynen bıraktığım gibi kardeşim yine leş gibi çamur gelsin koray kardeşim beni yıkasın deyi tutturdu bilgin olsun

ve ilk siftahımı da yaptım serdar ağabeyimin ne zaman geleceğini bilmiyordum bir telefon geldi malzeme toptancım (hurdacı arkadaş) demir kesme makinasında problem olmuş bir yerleri kırılmış onu yapmaya gitmiştim işim bitti serdar ağabey irfan karamürseldeyim diye haber etti iyi denk geldi

lakin tabiki doğal olarak asfaltta sorun olmasada elektironik kaynak makinasıda römorkta olduğu için yavaş gittim ama yinede süspansiyon sisteminini arıyor insan çukurlarda narin şeyler varsa biraz hoplatıyor , elim açılınca ona bir şeytanlık düşünüyorum zaten

en azında süspansiyonlu disk firenli bir scooter tekerleği üzerinde hem daha işlevsel ,sağlam hemde şık duracaktır

bittikten sonra düşündüğüm ve aklımda olan uygulamalarıda tabiki hayata geçirdim çıkartmalar uyarılar olmazsa olmazlarımız arasında

mt yi bu işin dışında tutmak bana yaraşmaz

buda arka kapağımız

bu bıdıkta benim kızım olur tutturdu illaki baba ne olur bi kerecik bineyim , ohooo bunun içine koltuk bile koyarız deyince ulen babasının kızı diye tebessüm ettim armut dibine düşermiş

ahmetçim alma dediğim halde ısrarla led sinyalleri aldığın için senin hatrına bu sinyalleri taktım dostum hediyen için teşekkür ederim çok makbüle geçti ledler fena yanıyor gece bilhassa sinyaler hem fazla akım çekmeyecek hemde daha görünür olacak sağol varol

evet sevgili arkadaşlar bir çalışmamızın daha sonuna geldik yine bir sandalyenin hepbirlikte nelere dönüşebileceği hakkında fikirler edindik , yokluğun kıymetini, sıkıntısını yaşadık,

imkanlar kısıtlı, maddiyat kısıtlı lakin sağlığımız yerinde ve vaktimiz alaha şükürler olsun bolca var

beni bu süreçte yalnız bırakmayıp değerli yorumlarını bilgilerini , eleştirilerini, esirgemeyen tüm gönül dostlarına ve mt ye teşekkür ediyor , başka bir paylaşımda buluşmak üzere diyor gıdışınızdan öpüyorum ,

dostça kalın, mt de kalın

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Şekerim eline sağlık.. harika olmuş.. salı günü fatihle birlikte geliyorum..
    şu römorkta bizi de gezdir.. Hep elif gezecek değil.. bende isterim..
    serdar abide havayı iyi buldu tabii ohh bi tur atmış senin oraya doğru.. salı günü allah nasip ederse
    mazot ,hortum ve pril ayarla bana..geliyorum.. millet temiz bi cbf görsün ama yağ yakmasına yapabileceğim bişey yok haberin olsun..
    honda bilem çare bulamadı

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 21011121314 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)