Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ciddi bir problem.

Motovento
    REKLAM ALANI
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya dahil olacam ama motora binip te acikmayan adam gordunuzmu siz hic? Ben normal hayatta yemek yemek ile yememek arasi beslenen biriyimdir. Ama motora butun gun biner isem , aksama solugu hangi restorantta alairim artik bilmiyorum.
    bu açıdan bakarsak o zaman, çoktaaan 8can bey bana lafı sokmuş... ne kadar çok binersen o kadar acıkırsın :D vay vayy vaaaayyy

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Saygın,

O akşam ben sana bu konuştuklarımız aramızda kalacak dememişmiydim , ben bu konuyu kendim açıp prim yapacaktım fikrimi çalmışsın.

Şaka bir yana şu sağlık problemim bir iki haftaya kadar daha iyi olacak zaten havalarda soğumuş olur , senin motoru benim garaja çeker beraberce dağıtırız bol bol fotoğraf çekip rapor haline getirip MT de yayınlarız.

Sevgiler
    Abicim ben zaten direk isim vererek primi sana yönlendirmeye çalışmıştım.

Bu dağıtma işini söyledin ya, sabah sabah nasıl bir mutluluk anlatamam.
    Ne zaman müsait olursan ben çıraklık yapmaya hazırım. Teşekkür ederim sırf düşüncen için bile.

onun dışında zeda'nın dediği gibi, hortumlar ve kelepçeler standart ise hakkaten, güzel bir haber bu.
    Ama her şey bi tarafa, açacaz bakacaz, başımıza ne gelecek diye.
    Hamama giren terler artık yapacak pek bi şey yok. Ne gerekiyorsa yapmak lazım.

Atahualpa: Zaten gözümü korkuttular, Okan abi olmadan girmeye gözüm yer mi bilemiyorum...

Bu arada Okan abi, şimdi kafaya dank etti benim,
    sen bizim şantiyeye motorla geldin di mi bir kere.
    Şimdi benden başka motorcu yok buralarda...
    O gün herkes bana gelmişti, abi kapıda kopuk bir BMW var, yeni motor mu aldın? diye..
    ben de o ne yaw deyip aşağı inip motoru incelemiştim bayağı bi.
    Eğer doğru hatırlıyorsam, seninle tanışmadan daha senin motorla tanışmışız sanki..
    içimden de geçirmiştim. "Bugün ben gelmedim bu motorla ama, bir gün ben de gelecem" diye :D

Tüm fikir veren, yazan arkadaşlara teşekkürler,
    umduğumdan çok daha verimli oldu konu...
    Saygılar sevgiler.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kafanı takma BMW F650 tamiri basit bir motor. Altindan kalkarsin. Ben 5dk icinde tum grenaji indiriyordum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafanı takma BMW F650 tamiri basit bir motor. Altindan kalkarsin. Ben 5dk icinde tum grenaji indiriyordum.
    Ya motoru temizlerken her seferinde ben de indiriyorum cam çerçeve ne varsa...
    o işler bana da basit geliyor. Ama mekanik aksamına hiç el sürmedim daha.
    Basit olduğuna katılıyorum dinlediğim öğrendiğim kadarıyla
    ama ufak tefek dikkat edilmesi gereken noktalar varmış

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı excavatus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim ben zaten direk isim vererek primi sana yönlendirmeye çalışmıştım.

Bu dağıtma işini söyledin ya, sabah sabah nasıl bir mutluluk anlatamam.
    Ne zaman müsait olursan ben çıraklık yapmaya hazırım. Teşekkür ederim sırf düşüncen için bile.

onun dışında zeda'nın dediği gibi, hortumlar ve kelepçeler standart ise hakkaten, güzel bir haber bu.
    Ama her şey bi tarafa, açacaz bakacaz, başımıza ne gelecek diye.
    Hamama giren terler artık yapacak pek bi şey yok. Ne gerekiyorsa yapmak lazım.

Atahualpa: Zaten gözümü korkuttular, Okan abi olmadan girmeye gözüm yer mi bilemiyorum...

Bu arada Okan abi, şimdi kafaya dank etti benim,
    sen bizim şantiyeye motorla geldin di mi bir kere.
    Şimdi benden başka motorcu yok buralarda...
    O gün herkes bana gelmişti, abi kapıda kopuk bir BMW var, yeni motor mu aldın? diye..
    ben de o ne yaw deyip aşağı inip motoru incelemiştim bayağı bi.
    Eğer doğru hatırlıyorsam, seninle tanışmadan daha senin motorla tanışmışız sanki..
    içimden de geçirmiştim. "Bugün ben gelmedim bu motorla ama, bir gün ben de gelecem" diye :D

Tüm fikir veren, yazan arkadaşlara teşekkürler,
    umduğumdan çok daha verimli oldu konu...
    Saygılar sevgiler.
    Evet o benim önceki motorumdu şimdi daha kopuğu var. )))
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    tvs scooter'ı olan bi arkadaşımın motorunda da bir benzer problem olmuştu. hava filtresinden karbüratöre giden boğaz çatlaklar içindeydi. o zamanlar pahalı geldiği için değiştiremedik(hortum tek yok filtre kutu olarak komple vardı). çatlak hortumu bi güzel sıvı contayla sıvamıştım. sizinde aklınızda bulunsun... foto koysaydınız daha iyi olurdu ama galiba fotoyla anlaşılacak bir yerde değil bu çatlak. eğer o boru kauçuksa sıvı conta; yok metalse ya da sert plastikse plastik-çelik diye adlandırılan gri yapıştırıcıdan alıp tamir edebilirsiniz. bahsettiğim yapıştırıcıyla renault 11lerin motor bloğu tamir edilirmiş önceden...
    depo kısmına gelecek olursak; eğer boruları sökerken kopar diye bir düşünce içindeyseniz zaten binmeyin bence o motora, Allah muhafaza. saygılar, şimdiden iyi çalışmalar
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs scooter'ı olan bi arkadaşımın motorunda da bir benzer problem olmuştu. hava filtresinden karbüratöre giden boğaz çatlaklar içindeydi. o zamanlar pahalı geldiği için değiştiremedik(hortum tek yok filtre kutu olarak komple vardı). çatlak hortumu bi güzel sıvı contayla sıvamıştım. sizinde aklınızda bulunsun... foto koysaydınız daha iyi olurdu ama galiba fotoyla anlaşılacak bir yerde değil bu çatlak. eğer o boru kauçuksa sıvı conta; yok metalse ya da sert plastikse plastik-çelik diye adlandırılan gri yapıştırıcıdan alıp tamir edebilirsiniz. bahsettiğim yapıştırıcıyla renault 11lerin motor bloğu tamir edilirmiş önceden...
    depo kısmına gelecek olursak; eğer boruları sökerken kopar diye bir düşünce içindeyseniz zaten binmeyin bence o motora, Allah muhafaza. saygılar, şimdiden iyi çalışmalar
    Çatlağı tamir etmek sorun değil onun yolu yordamını öğrendik de,
    hortumlar değil esas korku. Hortumların depoya bağlanığı plastik rekorlar.
    Zaman ile oldukça kırılgan bir yapı alabiliyorlarmış. Sökerken dikkat edilmez ise,
    ufak minik çatlaklar oluşabiliyormuş...

En temizi sanırım hem rekorları hem de hortumları değiştirmek açtıktan sonra
    inşallah zeda'nın dediği gibi universal hortum ve rekorlar ile halledilebilir.
    orjinaline girecek olursak feci olur sanki sonu maddi olarak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)