Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motorum yatakmı sardı :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    arkadaşlarrrrr nazar aldım galiba.dün akşam ts-gs maçından eve dönerken ayıptır söylemesi wc molası vermek için sağda durakladım birde ne göreyim.motorun altından bir sıvı akıyor yaklaşık 200ml kadar vardı.(motorum tvs apache 2011 150cc)meğer olay şuymuş. (olaydan 2-3 saat önce motorun bakımını yapmak için en alttaki yağ tıpasını açmaya çalışmıştım.açamadım.meğer tıpa gevşemiş.durum böyle olunca maça gidip dönüş mesafesi olan 25-30 km yolda bu tıpa gevşemiş ve yerinden düşmüş.) durakladığımda yerdeki sıvı alttaki tıpanın deliğinden püskürüyordu.bende olay yerinin çok tenha olduğundan anayola yanaşmak için biraz daha sürdüm.yaklaşık 200mt.sonra motor kendiliğinden stop etti.bidaha çalıştırdım.yine stop etti.bi akrabayı çağırdık.yükleyip eve götürdük.kime sorduysam motor yatak sarmıştır diyor. acayip üzgünüm.nazar değdi galiba.acayip üzgünüm. ne yapmalıyım.yeni tıpa alıp devammı etsem.bana en yakın teknik servis 650 km. burdaki herhangi bir motorcuyamı göstersem
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kardeşim çok üzüldüm.. geçmiş olsun.. sana masraf çıktı..

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim çok üzüldüm.. geçmiş olsun.. sana masraf çıktı..
    yatak sarmama ihtimali nedir?
    sonuçta en fazla 100-200 mt yağsız çalışmıştır...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    bu konuda deneyimim yok malesef geçmiş olsun

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yatak sarmama ihtimali nedir?
    sonuçta en fazla 100-200 mt yağsız çalışmıştır...
    kardeşim bu morotorlar yüksek devirli motorlardır.. 100-200 m yağsız çalıştığı zaman yatak sarması için yeterli bir masefedir..

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    yağsız çalışmış motor bir süre sonra yatak sarar
    ne kadar yağsız? ne kadar çalışmış?
    bunlardan sonuç çıkmaz

motor sizin orada, ihtimaller kuracağınıza direk motoru kontrol edin
    hiç çalışmıyorsa zaten sorun var
    çalışıyor ama sıkışıyor ve zorlanıyor veya çalışırken mekanik sesler çıkarıyorsa yatak sarmıştır
    ana kol yatakları aşınmış olabilir, segmanlar silindir içlerini çizmiş ve sıkıştırma oranı düşmüş olabilir
    haliyle motor çalışmaz

eğer bunlar olduysa motor sökülüp baştan yapılacak, başka çare yok

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun yatak sarması için tamamen yağsız kalıp belli bi süre çalışması gerekir diye biliyorum. Senin gittiğin 200 metre ile ciddi hasar olmaz gibi. Eğer sen ihtiyac giderdiğin alandan uzaklaşırken daha hala karterden azda olsa akma oluyosa motorunda zaten tam yasız kalmadığı anlamına geliyo.

Şansızlık olmuş. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    bilgileriniz için hepinize çok teşekkür ederim. GP500-1st tamda senin dediğin gibi azda olsa bi yağ püskürtmesi vardı.
    Maxiboost büyük ihtimal yatakmı sarmıştır.mesela o stop etti tekrar çalıştırdım 4-5 sn kadar.o ara vites değiştirmeye çalıştım kırkırkır ses yaptı vites geçmedi. ustaya göstermek lazım tabi.ama hiçmi umut yok

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    görmeden bişe denilemez. bence hiç ugraşma. götür servise silindiri söksünler temiz ise kranka baksınlar. oda temiz ise yagı doldur devam. her ikiside hasar aldıysa en az 500 liran gider. geçmiş olsun.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    fjr1300-bmwgs 1150
    Usta yağ değişimi için kaç kuruş alıyor allah aşkına.Bilmediğimiz işleri kendi başımıza halletmeye çalışıldığında ortaya çok kötü ve masraflı işler çıkacağını bilmemiz lazım..geçmiş olsun..Motorcunun kendine ettiği eziyeti bir başkası yapmıyor maalesef..
    [COLOR="Red"]GTR 1400 [/COLOR](AMİRAL GEMİSİ)

Motosikleti
    Alıntı kalsit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta yağ değişimi için kaç kuruş alıyor allah aşkına.Bilmediğimiz işleri kendi başımıza halletmeye çalışıldığında ortaya çok kötü ve masraflı işler çıkacağını bilmemiz lazım..geçmiş olsun..Motorcunun kendine ettiği eziyeti bir başkası yapmıyor maalesef..
    abicim aslında bu tür şeyler elimden gelir diye kendim yapayım dedim.ama tıpayı sökerken tıpanın gevşediği an elimi çok sert bi yere vurdum.anahtar yerinden çıkmıştır diye daha bakmadım.olacağı vardı oldu işte.şimdi ne yapmak gerek onu çözmem lazım.sezer aykaç'ın dediği gibi ustaya götüreceğim galiba

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    motor yatak sarmamış olabilir ama bu düşük ihtimal bence. motor aşırı sıcaktan şişmiştir belki ondan stop etmiştir..ama yinede yağsız kaldığı için motorun ciddi zarar görmüştür, ömrü çok kısalmıştır.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    kardeş önce tıpayı bir tak yağını koy bir çalıştır çalışırsa bak bakalım ses duman atma gibi sorunlar var mı ondan sonrada servise git birde ona kontrol ettir
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    1965 JAWA
    Kardeş yağ koy ve marşa bir kaç defa bas eğere sarmışşsa çalışmaz çalışsada ses yapar . Eğer şişmeylen yetindiyse bir şey olmaz devam et gitsin.

Motosikleti
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş yağ koy ve marşa bir kaç defa bas eğere sarmışşsa çalışmaz çalışsada ses yapar . Eğer şişmeylen yetindiyse bir şey olmaz devam et gitsin.
    iyide kardeşim ya daha kötü bi sorun olursa
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş önce tıpayı bir tak yağını koy bir çalıştır çalışırsa bak bakalım ses duman atma gibi sorunlar var mı ondan sonrada servise git birde ona kontrol ettir
    tıpayı sipariş vermem lazım buraya en erken 2 günde gelir.herhangi bi servise götürmek daha mantıklı değilmi.hem kesin ne olduğunu bilmiş oluruz

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide kardeşim ya daha kötü bi sorun olursa

tıpayı sipariş vermem lazım buraya en erken 2 günde gelir.herhangi bi servise götürmek daha mantıklı değilmi.hem kesin ne olduğunu bilmiş oluruz
    o zaman bir kamyonet bul at arkasına götür dediğin gibi servisde tıpası yok mu
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bir kamyonet bul at arkasına götür dediğin gibi servisde tıpası yok mu
    malesef buralarda servisi yok.ama bulunmayacak bişey değil.sipariş vereyimmi bu tıpadan?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    emin ol serviste önce yağ koyup marşa basacaktır

Çok geçmiş olsun.Kendi başıma gelmemesi için her yağ değişiminden sonra tapanın etrafını temizleyip biraz bekliyorum rolantide.Bu tür motosikletlerin canı ciğeri yağıdır.Çünkü en büyük soğutma organları onlar.Kan gibi...Keşke o yağ akıntıısını gördüğünüz anda kontağı kapatıp elinizde götürseydiniz motosikleti. :( yalnızkurt abimizin dediğini dene üstadım.Olmazsa doğru tamirciye...Yapacak başka bir şey yok.Geçmiş olsun diyelim.Sağlık olsun.Ama dediğim gibi bu motosiklet yağsızlığa bir insanın susuzluğa dayandığı kadar dayanabilir en fazla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)