Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Seyhan 250c...???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Do§a,balk‡lk,bisiklet,camping,cep telefonlar,k”pekler
    Şincik ben yeni katılan motorsikletsiz bir arkadaş olarak, buradaki bazı arkadaşların kanuniyle ilgili yoğun bilgisine muhtacım Çünkü 4 ay içinde falan alacam bir tane.Yalnız ne olur bununla ilgili birinci derecede bilgili arkadaşlar yardımcı olsun çünkü hiç görmemiş denememiş arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle kafa bulandırmasınlar teşekkür ederim...

Bir kaç gündür 2 sayfa gerideki kanuni forumunu okuyorum.fakat tam bir sonuç yok.Benim aklımda seyhan 250'ile bir başlanıç yapmak var.Çünkü birincisi şimdilik param buna yetiyor ikincisi orta dereceli uzun yol yapacam ve en önemlisi şu scooterlerı sevmiyorum(silverwingler ve goldwingler falan hariç onlar süpeeer ) Şimdi bu 250c ile duyduğum en garip söylenti yerli değil çin malı onlar falan.Bildiğim araştırdığım kadarıyla bunlar tamamen yerli üretim.Bazılarıda yerli kullanılmaz diyor fakat bu da bana saçma geliyor.Çünkü bende 85 model bir kartal (araba haa sakın yanlış anlaşılmasın ) var şu an nerdeyse 20 yaşında hala yoluna devam ediyor.ve hala ibrede 120-140 görebiliyorum.Hoş, araba o 140a vuran ibreyi görünce sevişirken boşalıyormuşçasına titriyo ama olsun! yine idare ediyor.Bozulduğunda Parçası da çok pahallıya gelmiyor ve hemen her yerde kolayca tamir edilebiliyor.Ve bu araba 5 yıldır bende,benden önce babamdaydı yani ilk sahibi yine biziz.Yani ben yerli ürüne karşı soğuk ve güvensiz değilim. Birde bu kanuniyi kötülemelere karşı Bu forumdaki arkadaşlardan biri çok doğru bişey yazmış. Bu kurye şirketlerinin bir bölümü bu kanuniyi kullanıyor.Çok dandik olsa herhalde almazlardı di mi onları? Yaaa birde burdan 250c kanuni chopper alan arkadaşlardan haberler gerliyordu.motor şu kilometrede süper durumu falan diye onlar niye sustu?Arkadaşlar siz ve motorlarınız iyi mi? Birde benim için hızı çok önemli değil 120 yeter de artar bile...Bu 250c ne yapar bilen var mı arkadaşlar! Şimdiden tüm cevaplara ve yardımlara teşşekkürler...
    Hoba hopa hipkrones!NO woman no cry!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    motor sporlari, muzik
    dean kardesim merhaba,
    ben de kanuni 250cc yok ama kucuk parkta buna binen bir elemanla sohbet ettim, aramızda soyle bir diyalog gecti.

- merhaba birader, nasil motordan memnun musunuz?
    - valla... aslında.. memnun değilim, satmayı düşünüyorum,
    - on balatalari mi ne hastalik li imis bunların haberiniz olsun, sakata gelmeyin sonra
    - biliyorum..dağıldı zaten, değiştirdik.
    (gulusmeler)
    - hadi iyi gunler
    -iyi gunler
    (gitti)

---->durum budur. Benim bir arkadasta ise Kanuninin su kuryelerin kullandığı modelden var. Bak o motorundan memnun. 125 cc. kilometrede 50 bin yakıyormus. haftasonlari 20 milyonluk benzinle dağ tepe geziyor adam

buna ek olarak hasber kader biraz motordan anlayan herhangi birine sorarsan, kanuni 250cc'nin malzeme kalitesinin dusuk olduğunu sana soyler.

Bana sorarsan 4.5 milyarı hayatta o motora vermem. Madem o kadar parayı vereceğim, sıfır motor alacağım, biraz daha para koyar siyah honda twister'i cekerim altıma. Daha az paraya Yamaha YBR 125 var mesala, o da iyi motor.

Ne demiş atalarımız Japon olsun camurdan olsun!

Tabi bunlar benim fikrim, sana naçizane tavsiyem satın almadan once cok iyi araştır derim. İçine tam olarak sinmeden hiçbir motoru alma, valla pişman olursun.

İzmir buluşmasında (inşallah) görüşmek üzere...

not1: fuarda honda-twister' sordum. Yoğun talep varmış, motor yetişmiyor muş
    not2: honda-turkiye ile bir alakam yok, kendim bizzat kawasaki kullanıyorum

Motosikleti

sağolasın :) ama...

şimdi ben şeklen chopperlara bayılıyorum baba yaa... bir de mesela 301 falanda iyiymiş.ama şöyle bişey var ben motora genelde 2 kişi bineceğim için(ben ve manitu!) iki kişi için yolculukj hoş olmalı,rahat olmalı. mesela ayda veya ,iki ayda bir istanbul izmir arası gidip gelicem bu saydığın 125ccler bunu kaldırır mı kardeş? (valla ukalalıkla sormuyorum,tamamen cahillik öğrenecem zamanla ) i:
    yani neymiş rahat olmalıymış,uzun yol yapabilmeliymiş,hızı çok fazla olmasada olurmuş(maks 120 uyar),çekiş gücü kuvvetli olsun (toplamda sırtında iki kişi olacağı için).bu durumda tekrar ne dersin,ne önerirsin baba? ;) (fiyatıda 5 5buçuğa kadar uyar)... (teşekkür ederim ilgin ve cevabın için :angel: )

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence Sana tam olarak bi 2.el yamaha virago olur 5.5 6 milyar cıvarında temiz bulursan yarar diye dusunuyorum

Motosikleti
    hımmm güzelmiş süpermiş..ama ikinci elle başlamaya tırsıyorum.peki mesela choperlıktan vazgeçersem şöyle uzun yol,arkada bir kişiyle daha performans gösteren ne tavsiye edersiniz?

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Goldwing

Motosikleti
    Kanuniden direkt olarak kaçıyorum karrdeşim aman! Yaw goldwing 40 milyar...şimdi ben kestirsem akşam alsancağa işe çıksam kaç ayda toplarım bu parayı yahu!? Yok ulan biz o motorla kız tavlayamadıktan sonra ne anlamı var şöyle makul tavsiyeler arkadaşlar :D

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi walla adi madi biliyorum kanuniyi bende. ama burda herkeste var ya. şu görüntüsü olmasa var ya. alınmaz. ama o paraya o şekil motor alınır gibi bişey. bende para topluyorum 250 c düşünüyorum. alıcaz galiba. ve kendimi ''ulan nasıl olsa yerli malı parçası bulunur pahalıya patlamaz' diye avutuyorum.. bakalım nabıcaz...
    racing racing ve racing.............

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    walla bugün ustaya gitdim aynı seyhan gene ordaydı usta sadece sorma neyi var diye dedi neyi yok ki
    adam alalı ön fren arıza eksoz kırılmış daha neler neler
    şöyle bir baktımda adam o an 2 milyar dese gene verilmez bi halde gibime geldi
    ama alıcaksan swalbardın dediği gibi virago 535 al 44 beygir motor daha ne istiyon tipse tip motorsa motor kanunin sıfırı ile aynı paraya gider 2. el virago alırım yada twister derim
    ERASER WİLL COME BACK

Choppery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250
    Bende var bi tane şu Kanuni Seyhan 250C'den.
    Ben şimdi sana üzerinde 2350 km yapmış bi adam olaraktan konuşuyorum.
    Şimdiye kadar bana en ufak bir problem çıkarmadı.
    Yanlız 110 km'yi geçmeyeceksin. Adam gibi kullanacaksın.Motoruna çok iyi bakacaksın.Temiz tutacaksın,hor davranmayacaksın.
    En azından 5 milyarlık bir gayrimenkul değerinde. Düşün 5 milyarı deste haline getirip kapının önüne koyduğunu, yağmur çamur,hırlı hırsız... vs .vs..
    Dediğim gibi bunca km yaptım sadece aynalarda gevşeme oldu elimle kanırttırdım düzeldi.Performans dersen 250lik bir motordan alabileceğini sana veriyor.
    Halil Rıfat Karantina yokuşunu bilirsin sende İzmirlisin. Ordan 2 kişi çıkarken(Arkandaki 85 kiloluk birisi ve sende 75 kiloysan) biraz zorlanıyor.Ama yinede çıkıyor. Çeşme otobanında yokuş aşağı 140 bile vuruyo.
    Êee daha ne olsun kardeşim. Almayın mazlumun günahını çamur atmayın Kanunime.
    Hah bu arada ben üstündeki yazıları çıkardım kimse bilmiyo Kanuni olduğunu.
    Eğer Chopper düşkünü isen diğer tarz motorlar zaten hoşuna gitmeyecek.
    Dragstar 650 Classic
    Süper Fırsat 5" gps bluetooth fm transmitter 2gb sd kart full harita tr sadece 215 tl . Fırsatı kaçırma!

Choppery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA STR 250
    Ben sana biraz diğer chopperlardan söz edeyim bildiklerim kadarıyla.
    Bende aynen senin gibiydim 3-4 ay kadar önce. Çok araştırmalar yaptım. Bazıları yardım etti bazıları etmedi.
    Kendi sezgilerimi kullandım.Aldım bu motoru.
    Şimdi: 1993-1994-1995 Yamaha Virago 250---
    93 yamaha virago 250 -- 4 milyar fakat dökülüyodu. (Şuan dökülmüştür heralde)
    94-95 yamaha virago 250 --- 4,5-5,5 milyar arası değişiyo. (En azından 10 yıllık motorlar.)
    1993-1995-1998 Kawasaki En500
    93 Kawasaki En500 ---- 5,5 -6,5 arası değişiyor. (500cc 12 yıllık motor.)
    İşte durum böyle Bide şu var sıfır DRagstar 250 9.800.000.000 (ya da 9.800 YTL)
    Benim verebileceğim bilgiler budur.

EN SON KARAR HER ZAMAN SENİNDİR.
    Dragstar 650 Classic
    Süper Fırsat 5" gps bluetooth fm transmitter 2gb sd kart full harita tr sadece 215 tl . Fırsatı kaçırma!

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    kanuniden başka tek silindir chopper var mı?
    imza, safrane

Motosikleti

hımmmmm....

yaw allak bullak oldum yine yaaa...aklım iyice karıştı..zaten motoru alma sürem uzadı haziranda alabilicem...ya kanuniden bu kadar soğumuşken şimdi iyi bir yorum...e peki şu ön balata problemi sende olmadı mı?peki uzun yol yaptın mı hiç yoksa sadece şehir içi kullanım mı?ve arkadaşlar başka kullanan varmı bu motoru yaaa...kullananlar memnun gibi?yinede sanırım bende kanuniden korkuyorum yaw...am ainşallah daha uzun bir süre idare eder.çünkü 2400 km daha az bir yol gibi dimi? bakalım hazirana doğru hala memnunsan o zaman alırım... BU arada ilgin için sağol dostum bayağ uzun ve açıklayıcı bir yazı olmuş.kanuniye karşı oluşan tüm buzlarım eridi ama hala üşüyorum.yani biraz daha zaman geçsin bakalım.viragonun 2000 modelleri 5.250 iyi durumda ve az kullanılmış.birde bu motorlar nerde daha ekonomikl ve kaliteli olur(ikinci eller) nette mi yoksa elden satıcı motor dükknlarında mı?tekrar teşekkür ederim.iyi geceler.

Motosikleti

hımmmmm....

yaw allak bullak oldum yine yaaa...aklım iyice karıştı..zaten motoru alma sürem uzadı haziranda alabilicem...ya kanuniden bu kadar soğumuşken şimdi iyi bir yorum...e peki şu ön balata problemi sende olmadı mı?peki uzun yol yaptın mı hiç yoksa sadece şehir içi kullanım mı?ve arkadaşlar başka kullanan varmı bu motoru yaaa...kullananlar memnun gibi?yinede sanırım bende kanuniden korkuyorum yaw...am ainşallah daha uzun bir süre idare eder.çünkü 2400 km daha az bir yol gibi dimi? bakalım hazirana doğru hala memnunsan o zaman alırım... BU arada ilgin için sağol dostum bayağ uzun ve açıklayıcı bir yazı olmuş.kanuniye karşı oluşan tüm buzlarım eridi ama hala üşüyorum.yani biraz daha zaman geçsin bakalım.viragonun 2000 modelleri 5.250 iyi durumda ve az kullanılmış.birde bu motorlar nerde daha ekonomikl ve kaliteli olur(ikinci eller) nette mi yoksa elden satıcı motor dükknlarında mı?tekrar teşekkür ederim.iyi geceler.

Motosikleti
    motor sporlari, muzik
    dean sen choppery'nin gazına gelme , bu kanununiler daha cok yeni piyasadalar, bekle bakalım 2. el piyasayı en doğru gercekleri sana soyleyecektir. O kadar beklemissin biraz daha bekle, motoru alıp (2.el japon yada 0 kanuni) sonradan içine sinmeyip satılığa cıkarmaktansa bekle biraz bakalım....
    chopper da chopper demiyor isen tipinden sıkılmam dersen honda-twister var bak bir alternatif. leto da kırmızı bi tane var mesela, sor ona memnun mu motordan? bu işler aceleye gelmez!!!

yeni asır'dan bazi
    96 en500 5.5
    97 en500 6.5
    98 en500 7.5

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    twister al hayatı doya doya yaşa
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Bende çok arama yaptım beklemedeyim şimdi.
    10 milyar kredi ile shadow alayım diyorum, sonra vaz geçiyorum, cbr600r yapayım diyorum ikinci el, Amma karar vermek zor, nede olsa baba parası ile alınmıyor bizimkiler

Bir az daha arama yapılsın o zaman belli olacak...

Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    arkadaş alımış kanuni haftaya gelsin deneme sürüşünü yapınca yazarım konu hakkında
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    yaw...ben bu aralar istanbuldayım artık..yani hazirana kadar...motor parası biriktiricem.Ve fakat motor haziranda alınacak...Ve burda gördükçe chopperlarıiçim eriyor... birde burda motorcu kuryelerin çoğu kanuni..301 251 falan... adamların deiği günde 400 km yapmayacaksan 250cc idare eder.ama benim şahsımca ben viragoya geçiş yapıcam...ama tabii keşke ilk eli olsa...

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Allah aşkına bu kadar çamur atmayın. Bende kullanıyorum bir problemim yok. Olsa bile anında parçasını buluyorum. Büyük motorları övüyorsunuz. İnsan bile belli yaşlardan sonra yedek parça ihtiyacı duyuyor

Arıza yaptığında parçasını buluyorum bu bana yeter, bir arkadaşımda nx4 falcon vardı, bana satacak oldu, çocuğa sen bu motora binersen ben almam dedim, nitekim dediğim gibi oldu, 11000 km de motor traktör gibi oldu.

Marka ayırmıyorum, jinlun, mondial, kanuni, ktm vs vs düzgün kullandıktan sonra fiyatına göre güzel motorlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler