Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial MCT 250 çalışmama sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Arkadaşlar merhaba

2 ay önce Mondial 250 MCT aldım motor 2005 model ve 39.000 de tanıdıktan aldık sayılır motorun her hangi bir arızası bulunmuyordu, son 1 aydan beri 4 kere Minibüs ile servise gitti çalışmadığı için, 2 gün üst üste motor durursa çalışmıyor, Sakarya Mondial servisine toplamda 500 TL verdim tek istediğim, çalışsın her gittiğimde tamam dediler bu sefer oldu, değişmeyen şeyi kalmadı ama bu akşam yine çalışmadı,

Buji
    Marş
    Akü
    Filtre
    Jikle
    aklıma gelmeyen bir çok şeyi değiştirdim, tek istediğim motor istediğim zaman çalışsın , ama olmuyor ve uzun süre marşa bastığımdan dolayıda akü bitiyor sonra minibüs ile servise götürüyorum orada aküyü şarj ediyorlar sonra çalışıyor anlamıyorum, motor 2 gün durursa akü hemen biter mi ? bir çalışırsa o gün gün içinde hiç sorun çıkarmıyor, Sakarya da başka mondial servisi yok, tavsiyeleriniz benim için çok önemlidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    elektrik aksami komple degismesi gerekebilir diye düsünüyorumki cok pahaliya patlar keske onu alacaginiza keewayin motosikletlerini tercih etseydiniz ama is isten gecmis kolay gelsin.

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    elektrik kaçağı vardır biryerlerde akü iki günde bitmez ayrıca servise götürmek için motoru vurdurarak çalıştırabilirsiniz.
    serviste elektrik tesisatını elden geçirtebilirsiniz ya da kendiniz evde bütün kabloları tek tek kontrol edip
    açık kabloları siyah elektrik bantı ile sarabilirsiniz
    İkincilik kaybedenler içindir...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    şase yaptıran biyer var belli ki yepyeni akü 2 günde bitiyorsa... ayrıca statöre, konjektöre falan da bakmak lazım. yani boşa para harcamışsın, komple elektrik sistemini yenilemen sorunu büyük ihtimalle çözecektir...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Sevgili arkadaşlar

Dediğim gibi bu motor eski sahibinde hiç sorun yapmadı böyle, ben aldığımdan beri sürekli tazzikli su ile yıkattım onda mı oldu acaba ? sanırım yıkarken elektrik aksamını bozduk.

Saygılarımla

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şase yaptıran biyer var belli ki yepyeni akü 2 günde bitiyorsa... ayrıca statöre, konjektöre falan da bakmak lazım. yani boşa para harcamışsın, komple elektrik sistemini yenilemen sorunu büyük ihtimalle çözecektir...
    katılıyorum 2günde akü bitmez, konjektörüde ölçtür şarj yapıyormu baksınlar. ama anladığım kadarıyla akün calıştırmak için uzun süre basmaktan bitiyor, eğer durum böyleyse bu sefer statörde problem vardır. illa mondial servisine gitmek zorunda değilsin, sonuçta artık motorun garantiden çıkmış durumda, oyüzden çevrende motor kullanıcıları varise sor soruştur iyi bir usta bulmaya çalış. ben 2005senesinde ilk motorumu aldığımda (mct 250) elim anahtar tutmaz idi, oyüzden bende ilk başlarda çok kucaga oturdum motorcu çevrem çoğaldıkça, elim anahtar tutar oldukca ve neyin ne olduğunu öğrendikçe başlıyorsun ustanı değiştirmeye. 2005ten 2009a kadar toplamda 10a yakın usta değiştirmişimdir. ustamı bulduğum 2009senesinden beride başka bir yere gitmiyorum çok şükür. fakat şuan yeni motor aldığım ve garantide olduğu için kuba servisine gitmek zorundayım ama nezaman garantim bitti, birşey olduğunda tekrar kendi ustama gitmeye başlayacağım

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Sevgili arkadaşlar,

Motor 3 gün serviste kaldı, yine bir sorun bulamadılar, şu an çalışıyor alet, akü yü doldurular o kadar, tekrar olursa isteyen bir arkadaş var ya ona satacağım ya da başka bir servise göstereceğim, inanın çok zor oluyor, evde 2 saat giyiniyorum garaja iniyorum çalışmıyor, tam bir hayal kırıklığı oluyor

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar

Dediğim gibi bu motor eski sahibinde hiç sorun yapmadı böyle, ben aldığımdan beri sürekli tazzikli su ile yıkattım onda mı oldu acaba ? sanırım yıkarken elektrik aksamını bozduk.

Saygılarımla
    Tazzikli su ile yıkanan motorlarda elektrik aksamına girecek su özellikle bu havalarda hemen kurumayacağından çalışmaması normal. Ayrıca yine uzun süre kalan su zamanla oksitlenme yapacağından iletkenliği azaltacaktır. Uzun süre marşa basarak akün zayıfladığı için oksitlenen yerlerinde etkisiyle iletkenlik çok daha fazla azalacak. Yeni doldurulan akü ile servisin çalıştırması normal. Hem akım fazla hemde bu arada geçen zaman zarfı içerisinde su taneleri kuruyabilir. Ayrıca statör konjektör vs gibi elelektrik aksamına giren bütün kabloları izole et. Silikon yada seçkin elektirikçilerde bulunan büzüşen hortumlar işini görecektir. Parça değiştirmen gereksiz. Ayrıca servisler çoğunlukla tamire değilde parça değişimine giderek çözmeye çalışırlar sorunlarını. Parça değiştirdikten sonra problem devem ediyorsa eski parçanın geri takılmasını talep et. Ben servislere gitmiyorum artık. Her yerde olmasada işi bilen ustalar var etrafda. Garanti harici işin düşmesin servislere. Kal sağlıcakla

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Teşekkür ederim.

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    oncelıkle mct de şase varsa motor kesınlıkle calısmaz sıgortyı hemen patlatır ıkıncısı mct nın konjektoru akunun hemen altında eger aku akmıssa konjektore aku suyu damlamıstır bu konjektoru bozar akuye gelen voltajı olctur ayrıca motoru sıcakken kesınlıkle yıkama

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Motoru sıcakken yıkama

Geçte olsa anladım

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    mct ıyı motordur hem goruntu hem ses olarak ama motoru sogukken 2-3 dakıka calıstırmadan yanı motoru ısıtmadan kesınlıkle gaz verme yola cıkma zaten motor sogukken gaz yemez ayrıca hava gırısı koltugun altındadır tazyıklı su ıle yıkarsan fıltreye su dolar

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Bunları hiç bilmiyordum

Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Mondial 250 mct
    Arkadaşlar forumda yeniyim benim de mct'm var çok şükür bir sıkıntım yok. Benim sorum arkadaşımın mct si için makina çalıştığında rolenti gayet düzgün ama sanki benzin bitince yapar ya gaza basınca kesik kesik çıkar sesi aynen o şekilde çıkıyor gaza yüklenince düzeliyor tam anlatamadım ama umarım anlayan bir arkadaş çıkar karbüratörden olabilir diye düşünüyorum sizce ne yapabilirim. Acil önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)