Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Evet beyler, bir önceki sorunu hallettik şımdı sıra başka sorunda( titreşim sorunu )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seger125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    Selamlar öncelikle, 150 cc seger çin malı bir motorum var, sorunum titreşim. Titreşim umrumda değil aslında ancak bıraz devırlı kullandgmda motorun biyerleri gevşiyor. Şimdi, çinli değil mi yapar çözumu yok dıyıcek arkadaşlar hiç cevap yazma gayretinde bulunmasınlar. Çinlide olsa butçemız ona yetmiş onu almışız sonuçta para veriliyor. Bu çinliler titresin diye motora program yazmadıklarına gore illaki çözùmu vardır. Benım aklıma gelen bir yol, motorla şasi'nin bağlantı yerlerine plastik sağlam takoz koyup yeniden bırleştırmek. Ya sizin çözum onerılerıniz nedir? Tek ben değil bırcok arkadasin bu sorundan yakındğından eminım.
    Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı
    İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    mz lerde olduğu gibi diyorsun yani...olabilir mantıklı ama ona uygun kaucuk-lastik takozu nerden ve nasıl bulacaksın?

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    al benden de okadar kardes...vida gevsemesini servistekı adam sanzuman değişecek dedi bana...başka usta bi vida sıktı sanzumanımı kullanıyom hala

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

benım motorun depo cok zırıltı yapıyordu.söktum baktım 2 tane sert plastık takozlar var.takozların etrafını silikonladım donmasını bekledım sonra yerlestrdım herseyı yerıne.ne zırıltı var nede baska bişey

Motosikleti
    titreyen yerler, tıkırtı yapan grenajlar. Gıjırtı yapan vidalara son :D herneyse dedğm gbı mtor ıle sasi arasna uygun bı takoz bulup mtordan gelen enerjinin bır kısmını şasiye ulastırmadan yok etmemız lazım. Yokmu bşka mantıklı cozum onerisi
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    çinlide titreşim olmazsa olmaz. keşke olmasa tadından yenmez. ama benim motor şaseye bağlanan saplamayı kestiğinde, yenisini çektirmiştim. bu yeni saplamayı takarken geniş pullarla takviye yaptım artık bu pullardan mı yoksa sıkarken uyguladıgınız güçden mi artık ciddi ciddi titreşimim azaldı. kaportada bazı boşluklar olmasa hiç ses cıkmayacak. eskiden titreşim yüzünden arkadan gelen araçın kamyonmu otobusmu oldugunu seçemiyorken artık 120 ile ( kendi çinli kilometre saati ile ) giderken bile marka ve modelini söyleye bilirim.

Motosikleti
    işte arada takozda olsa dmekki 0'a inecek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)