Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki er-5 marş sorunu -- Akü yeni

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    2005 model 27000 km de Kawasaki Er-5 im var.
    Geçen ay zor marş zor basıyor diye aküyü yeniledim ama sorunum düzelmedi.
    Ustaya götürdüm cikle teli arızalı diyerek değiştirdirdi, diğer tüm bakımlarıda yaptırdım(Yağ ve Hava Filtesi, yağı , teller ve balatalar) ancak hala ya çok zor çalışıyor, yada tekviye ederek çalışıyor.
    Konjektörü ölçtüm 14 V. gönderiyor. Bazen marşa basarken de ufak bir kısadevri sesine benzer bir ses geliyor.
    Motor sıcakken sorun yok, motor stop ettikten sonra 2-3 saat içinde sorun tekrarlanıyor. Forumdan harbiturk subap ayarından kaynaklanabileceiğini belirtti.

İkinci bir soruda motorun devir göstergesi çalışmıyordu araştırmalarım sonucunda yurt dışından şu gösterge panelinin tümünü sipariş geçtim teknik bilgisi olan arkadaşlar inceleyebilirler.
    http://www.aliexpress.com/product-fm...olesalers.html

birde koso speedometer var tabiii

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=p5197.c0.m619 fiyatı biraz daha uygun olsa bunu alacaktım

Saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Konu için yardımlarını aldığım harbiturk e özel teşekkür ederim.
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    marşa basınca tırt gıbı kalın bır ses cıkarıyorsa motorun marş taş*ğı tamircilerde böyle geçer o arızalanmıstır degısmesı gerek. * yerı ''a'' koyarsan dedıgımı anlarsın.
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    devir saatin elektronik tahminim kablosu çıkmıştır. benim gs de de aynısı olmuştu pek bozulan bişey değil yani...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir saatin elektronik tahminim kablosu çıkmıştır. benim gs de de aynısı olmuştu pek bozulan bişey değil yani...
    Gösterge panelinin kutusu daha önceki sahibi zamanında kırılmış, için açıp baktım taşıma bölümü yapıştırılmış içime sinmiyordu zaten yenisini sipariş verdim tabii z-motodan değil (sadece gösterge kapak bölümüne 400 tl istediler ben göstergeler dahil tümüne 300tl verdim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı Seger125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marşa basınca tırt gıbı kalın bır ses cıkarıyorsa motorun marş taş*ğı tamircilerde böyle geçer o arızalanmıstır degısmesı gerek. * yerı ''a'' koyarsan dedıgımı anlarsın.
    Kalın ses geliyor ama tırt şeklinde değil (bazen çok tiz bir ses geliyor kısa devre sesine benzer). Tam marş basacak derken kesiyor, bazen marş alması bir kaç dkika sürüyor bazen akü zayıflıyor akü takviyesi istiyor.

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge panelinin kutusu daha önceki sahibi zamanında kırılmış, için açıp baktım taşıma bölümü yapıştırılmış içime sinmiyordu zaten yenisini sipariş verdim tabii z-motodan değil (sadece gösterge kapak bölümüne 400 tl istediler ben göstergeler dahil tümüne 300tl verdim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Kalın ses geliyor ama tırt şeklinde değil (bazen çok tiz bir ses geliyor kısa devre sesine benzer). Tam marş basacak derken kesiyor, bazen marş alması bir kaç dkika sürüyor bazen akü zayıflıyor akü takviyesi istiyor.
    onu bılmıyorum ya.
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    marş motorunun kömürlerine ve burçlarına bakmanı,gerekirse değiştirmeni,marş rölesinin kontaklarına bakmanı,temizlemeni,marş motorunun şase kablosunu sökerek iyice temizleyip güzelce sıkarak takmanı önemle tavsiye ediyorum.....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş motorunun kömürlerine ve burçlarına bakmanı,gerekirse değiştirmeni,marş rölesinin kontaklarına bakmanı,temizlemeni,marş motorunun şase kablosunu sökerek iyice temizleyip güzelce sıkarak takmanı önemle tavsiye ediyorum.....
    Cevap için teşekkürler, bu söylediklerini yapacak beceri ve bilgim yok. En kısa zamanda yazdıklarını motor ustama ileteceğim. Gerçi geçen bakımda iletmiştim bu sorunları ama maalesef çözülmemiş olarak aldım motoru

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Cevap için teşekkürler, bu söylediklerini yapacak beceri ve bilgim yok. En kısa zamanda yazdıklarını motor ustama ileteceğim. Gerçi geçen bakımda iletmiştim bu sorunları ama maalesef çözülmemiş olarak aldım motoru
    bu durumda Allah kolaylık versin demekten başka yol bulamıyorum malesef...

çünkü usta eline düşen birçok kişinin yakındıkları şey belli....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + kutup başlarını da kontrol edin....kömürlerinden olma ihtimali de yüksek...
    gecen hafta işten ayrıldım ve gelecek haftada kktc ye gidiyorum....
    bu hafta günlük ek işe gideceğim...belki gitmediğim günde olabilir...
    isterseniz beraber bakabiliriz....

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Belli bir yaştan sonra motor hevesini giderdim, bu tip sorunlar insanın hevesini kursağına diziyor.
    Sorun maddi değil ustaya götürüyorum sorunu anlatıyorum, yapılması gereken tüm bakımların yapılması istiyorum tamam deniyor, ücret ödeniyor ama bir iki gün sonra sonra sorun tekrarlanıyor. Arabama bu kadar kıymet vermiyorum yaa....

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + kutup başlarını da kontrol edin....kömürlerinden olma ihtimali de yüksek...
    gecen hafta işten ayrıldım ve gelecek haftada kktc ye gidiyorum....
    bu hafta günlük ek işe gideceğim...belki gitmediğim günde olabilir...
    isterseniz beraber bakabiliriz....
    Çok iyi olur aslında ama ben Sağlık Bakanlığında çalışıyorum ve Çubukta ikamet ediyorum. Havalar biraz iyi olsa tekrar ustama götüreceğim. Bu arada Ankara'da MotoCenter da bakım yaptırıyorum Mürsel ve Halislere

Motosikleti
    bakalım abicim motoruna....o marş sorununu başka bir motorda bende yaşamıştım....tofaşların kömürlerini alıp sagından solundan küçülterek taktım yerıne ve sorunu gidermiştim....
    sizden kesinlikle ücret felanda talep etmiyorum....
    boş zamana denk gelsin yeter....

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Çin malı salcano bana bunları yaşatmadı, sadece indikten sonra biraz titretiyordu o kadar

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    ) Çok usta yapmak istedi benim motoru ama daha önceki tecrubelerimden dolayı hiçbirine yaptırmadım. Taki tesadüfen bir usta ile tanışana kadar. Sordum bütün arızayı tek tek saydı başka bir şehirde olmasına rağmen güven verdi yaptırdım ona gonul rahatlığı ile bindim. İstanbulda tamirci yokmuş gibi gölcüğe götürdüm )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    bakalım abicim motoruna....o marş sorununu başka bir motorda bende yaşamıştım....tofaşların kömürlerini alıp sagından solundan küçülterek taktım yerıne ve sorunu gidermiştim....
    sizden kesinlikle ücret felanda talep etmiyorum....
    boş zamana denk gelsin yeter....
    Ferhat kardeşim inan yapmış kadar oldun, musait bir zamanda yardımını isterim. Artık motor için takviye kablomda var nasıl olsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ) Çok usta yapmak istedi benim motoru ama daha önceki tecrubelerimden dolayı hiçbirine yaptırmadım. Taki tesadüfen bir usta ile tanışana kadar. Sordum bütün arızayı tek tek saydı başka bir şehirde olmasına rağmen güven verdi yaptırdım ona gonul rahatlığı ile bindim. İstanbulda tamirci yokmuş gibi gölcüğe götürdüm )
    Harbiturk umarım bende bu sorunu çözecek gerçek ustalarla tanışırım. Gerçi Ankara'da Ostim bir usta önermişlerdi ama adını hatırlamıyorum. Elimde biraz para varken motorumu satayım ya sıfır yada sıfıra yakın 650 cc lik bir motor alayım diyorum.

Gerçi havalarda buz kesti ama...

Motosikleti
    Ferhat kardeşim inan yapmış kadar oldun, musait bir zamanda yardımını isterim. Artık motor için takviye kablomda var nasıl olsa
    telefon alışverişi yapalım...boş kaldıgım gün sizi arayım...
    ayrıca bende bayrama kadar 500 cc motor arıyordum...gs500 ve er5 konusunda kararsız kalmıstım....sizin motoru da yakından takip ediyordum.... siz de sanırım altındag da oturuyorsunuz.... er5 in ilanında altındağ yazıyordu...

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    telefon alışverişi yapalım...boş kaldıgım gün sizi arayım...
    ayrıca bende bayrama kadar 500 cc motor arıyordum...gs500 ve er5 konusunda kararsız kalmıstım....sizin motoru da yakından takip ediyordum.... siz de sanırım altındag da oturuyorsunuz.... er5 in ilanında altındağ yazıyordu...
    Çalıştığım yer Altındağ. Rüzgarlı Caddesi İbrahim Müteferrika sokakta. Ankara İl Sağlık Ek binasında Türkiye Sağlık Kurumu.

ev çubukta , motor evin önünde )

Motosikleti
    Çalıştığım yer Altındağ. Rüzgarlı Caddesi İbrahim Müteferrika sokakta. Ankara İl Sağlık Ek binasında Türkiye Sağlık Kurumu.

ev çubukta , motor evin önünde )
    bayramın 3. günü karagöldeydim....
    tamam abi ben boş kaldıgım gün sizi arayım...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Harbiturk umarım bende bu sorunu çözecek gerçek ustalarla tanışırım. Gerçi Ankara'da Ostim bir usta önermişlerdi ama adını hatırlamıyorum. Elimde biraz para varken motorumu satayım ya sıfır yada sıfıra yakın 650 cc lik bir motor alayım diyorum.

Gerçi havalarda buz kesti ama...
    Bahse konusu olan arıza ER5 lerin kronik sayılabilecek bir arızasıdır.... Sorunun çözülmesi zor değil....
    Ostimdeki ustanın adı METİN USTA... Gimatta Başkent motosiklet... İzmirden alper tavsiye etti dersen sorununa yardımcı olabilir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahse konusu olan arıza ER5 lerin kronik sayılabilecek bir arızasıdır.... Sorunun çözülmesi zor değil....
    Ostimdeki ustanın adı METİN USTA... Gimatta Başkent motosiklet... İzmirden alper tavsiye etti dersen sorununa yardımcı olabilir...
    Teşekkürler alp_tunay eve adı Metin Usta idi. Birde Metin Usta ile görüşmek yararlı olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Bu arada Alp_Tunay adres ve telefon bilgileri varmı Metin Usta'nın

Motosikleti
    Kawasaki En 500 ...En İyiy
    fatih bey bendede aynı sorun oldu hatta konu açmıştım.akü 0 ama zor çalışıyor hatta akü bitmiş gibi ses çıkarıyor.benim motorda kawasaki en500.demekki kronik bi problem 500 cclerde.sen konjektör ölçmüşsün 14 v geliyormuş o zaman şarj etmesi gerekir.bana söylenenelerde kömür,marş rublesi ve endüksiyon bobini.
    sorununa çözüm bulursan burdan paylaş lütfen

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)