Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kawasaki er-5 marş sorunu -- Akü yeni

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı husenaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bendende aynı sorun var.dün rüyama ustam girdi motoru söküyodu
    inşallah fazla sıkışmaz fatih.bu hafta sonu bende memlekette bırakmıştım motoru gidip bi bakacam neresine ne sıkışmış.
    Umarım çok sorun çıkmaz, sıkışan miktarda az olsun
    İnsan motorunda küçük bir sorun olsa bile onu dert edip sorunun çözülmesini istiyor değil mi?
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş motorunun kömürlerine ve burçlarına bakmanı,gerekirse değiştirmeni,marş rölesinin kontaklarına bakmanı,temizlemeni,marş motorunun şase kablosunu sökerek iyice temizleyip güzelce sıkarak takmanı önemle tavsiye ediyorum.....
    basma o şekilde...behsettiğim kontrolleri derhal yaptırmalısın...
    kolay gelsin...ama değişmesine kesinlikle gerek yok..açılır tamir edilir...
    gerçi uğraşmaz değiştirirler ama eskisini bırakma orada..gerekirse bana kargola..sağlam olarak geri al....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    kolay gelsin...ama değişmesine kesinlikle gerek yok..açılır tamir edilir...
    gerçi uğraşmaz değiştirirler ama eskisini bırakma orada..gerekirse bana kargola..sağlam olarak geri al....
    Samet hocam henüz değiştirme konusunda bir şey demediler, eğer değiştirirlerse eskisi alıp size yollarım.
    Bu arada arkadaşlar bana 600 CC ila 1000 CC arası 2003 ve üzeri Naked yada Enduro (F650 tarzı) temiz birşeyler görür veya duyarsanız bana mesaj atarmısınız.
    Ben tamirden sonra motorum için tekrar satış ilanı vereceğim.

+ 2007 model üzeri GV 650 de olabilir.

Motosikleti
    Kawasaki En 500 ...En İyiy
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım çok sorun çıkmaz, sıkışan miktarda az olsun
    İnsan motorunda küçük bir sorun olsa bile onu dert edip sorunun çözülmesini istiyor değil mi?
    aynen aynen.sorunsuz motor olmaz,çözümsüz sorun olmazama insan bağlandığı için motoruna düşünmeden edemiyor.askerliğimde bile bazen rüyamda motora binerdim
    bendeki sorunda aküyü alalıı 3-5 gün olmasına rağmen sizdeki video gibi sesler çıkardı çalışmadı.bakalım görelim .......

Motosikleti
    Samet hocam henüz değiştirme konusunda bir şey demediler, eğer değiştirirlerse eskisi alıp size yollarım.
    Bu arada arkadaşlar bana 600 CC ila 1000 CC arası 2003 ve üzeri Naked yada Enduro (F650 tarzı) temiz birşeyler görür veya duyarsanız bana mesaj atarmısınız.
    Ben tamirden sonra motorum için tekrar satış ilanı vereceğim.

+ 2007 model üzeri GV 650 de olabilir.
    senin arabanda eşimle benim hayallerimizdeki araba...hanımda Ankaralı..arabayla bir tur atmama müsade edersen haber veririm...
    arabamla takas için er-5 bakmıştım...olmadı..eğer çevrende benim arabamı almak isteyen biri varsa alsın bende senin motosikleti alayım..bi çeşit takas satışı gibi bişey olsun işte...

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    senin arabanda eşimle benim hayallerimizdeki araba...hanımda Ankaralı..arabayla bir tur atmama müsade edersen haber veririm...
    arabamla takas için er-5 bakmıştım...olmadı..eğer çevrende benim arabamı almak isteyen biri varsa alsın bende senin motosikleti alayım..bi çeşit takas satışı gibi bişey olsun işte...
    Samet hocam senin canın sağolsun gel bin , turla, misafirim ol. Söylediğim öylesine değil hani geliyorum de karşılayayım yani.
    Bu arada nick kısmında yazan motor seninse ne yapacaksın ER-5 i.

Motosikleti
    o özel bir motor..burada beni tanıyanlar motorun durumunu,bilirler..15-20 gün önce depoya kaldırdım...taa mayıs sonu gibi filan çıkar ancak..1997 den beri 35.000 km yeni oldu..

ben daha yavaş,şehiriçinde yormayacak,daha kıvrak bişey bakıyorum...
    yaz ortasında özel nedenlerle 6500 km deki ybr yi sattım..şimdi sadece arabaya talim..canım sıkılıyor...

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Marş rulmanlarında da sorun varmış, Marş dinamosunun sorununu gidermişler. Rulman siparişleri gelince motorun sorunu çözülecek. Umarım çok pahalıya mal olmaz.

Önümüzdeki hafta kurumumuzun bir eğitim programı için Kızılcahamam'dayız özledim motora binmeyi :(

Motosikleti
    Kawasaki En 500 ...En İyiy
    Marş rulmanlarında da sorun varmış, Marş dinamosunun sorununu gidermişler. Rulman siparişleri gelince motorun sorunu çözülecek. Umarım çok pahalıya mal olmaz.

Önümüzdeki hafta kurumumuzun bir eğitim programı için Kızılcahamam'dayız özledim motora binmeyi :(
    iyi bari en azından sorunun ne olduğu belli en kısa zamanda çözülecektir inşallah.
    benimde aynı sorun var demiştimya
    haftasonu için memlketime geldim hemen motorumun yanına gittim kontağı taktım bastım marşa yine yok(aküm daha 2 haftalık)döndürmüyo motor.sonra arabadan aktarma yaptık kabloyu bağladık bir basışta aldı.tamirciye gittim avometreyle ölçtü adam aküyü şarj ediyor dedi.neyse 4 saat falan geçti biraz önce yine indim yine çalışmakta zorlandı.anlamadım ben bu işi

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı husenaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bari en azından sorunun ne olduğu belli en kısa zamanda çözülecektir inşallah.
    benimde aynı sorun var demiştimya
    haftasonu için memlketime geldim hemen motorumun yanına gittim kontağı taktım bastım marşa yine yok(aküm daha 2 haftalık)döndürmüyo motor.sonra arabadan aktarma yaptık kabloyu bağladık bir basışta aldı.tamirciye gittim avometreyle ölçtü adam aküyü şarj ediyor dedi.neyse 4 saat falan geçti biraz önce yine indim yine çalışmakta zorlandı.anlamadım ben bu işi
    Benim motordaki aynı sorun hiç zorlamadan tamirciye git bence. Daha sonra sorun dahada büyüyor. Birde araç aküsünden şarj etmek marş dinamosuna zarar veriyormuş.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun,daha önceden size bilgi vermiştim ama tekrar söylemekte fayda var,
    er 5 yedek depo benzin ile kullanımı hiç sevmez depo dibindeki pisligi çeker ve musluk veya karbüratörlerin birini tıkar sonuç zor çalışma-dengesiz çalışma- hiç çalışmama ve çalışmama sonucu yaga benzin karıştırma.
    eger motorunuz çalışırken zorlama yapıyorsa ilk önce yakıta bakın ne durumda.
    tabi daha önce motorun karbüratörü temiz olmalı ve ayarları yerinde olmalı.bujilerinizi 10.000 km olmadan( NGK orjinal ) takım olarak degiştirin.
    subap ayarınız düzgün degilse subap ayarını yaptırın (subap şimlerini degiştirtin ).
    benzin muslugu konumuna çok dikkat edin.
    normalde soguk havalarda motosikletler ilk çalışmada nazlanırlar genelde kawasaki er 5 ler aslında bu katagoriye girmiyor.benim er 5 jikle çekmeden tek marşta alıyor normalde.
    motora marş basmadan önce gaz kelebeklerini bir kere açıyorum sonra marşa basıyorum ve ısınması için jikleyi çekiyorum.
    birde benzin muslugu çıkışına benzin filtresi taktırmanızı tavsiye ederim.bu arada depoyu söktüyseniz eger depo altında yakıt çıkışı hortumlarının ucunda 2 adet filtre var onları söküp bir durumuna bakınız depo içini temizletiniz uzun müddet başınız agrımaz kesinlikle.

işin kısası er 5 hassas motosiklet uyduruk işleri sevmiyor,bakımını aksatmazsanız uzun seneler zevkle binilecek motosiklet.
    kawasaki'den anlamayan ustaya elletmemenizi tavsiye ederim.
    hazır madem marş motorunu söktürdünüz marş rublesinede bir baktırın ileriki zamanlarda size sıkıntı vermesin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motor ne oldu hala tmircidemi ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Bir başka konuda Ferhat seğinmişti burayada bilgilendirmeye yazayım dedim.

Motorun marş motoru kitlenmiş. Marş takımı tamamen değişti. Marş geç basmasının sebebide belli oldu. Karbüratör ayarsızmış. Marş esnasında oldukça fazla benzin gönderdiğinden bujileri ıslatıyor ve ateşlemeyi engelliyormuş.
    Bende çalışssın diye süreki marşa basarak marş motorunu kitlemişim. Ama ilk bakımda ben söylemiştim ustaya karbüratörde sanki sıkıntı var diye ama onlar elektrik sistemine yoğunlaşmışlardı.
    Motoru yarın teslim alacağım. tam 1 ay sonra motora kavuşuyorum. Maliyet ise 550 TL

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Rakamlar oldukca yüksek. Bu parayla insanlar otomobillerinin ağır bakımlarını yaptırıyor. Ve üstüne depolarını fulleyecek para kalıyor. ( Sanayide otomobil ağır bakımı 200-300 civarı.)

Motosikletler ekonomik gibi gorunsede bazan tam tersi olabiliyor.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Bakım masrafı büyük olsada maalesef motorsiklette usta sayısı çok yetersiz. Benim motorumdaki sorun o kadar basitmiş ama her seferinde atlandığından extra sorunlar çıkarmış.

Benim motorun manifolt hortumlarının ikiside birkaç yerden yırtılmış, o yüzden motor marş yapmakta sıkıntı çıkartıyormuş.
    Sadece bu sorundan dolayı marş basmıyordu, sürekli basmaktan marş motorum kitlendi. Sırf bu yüzden;

rulman değişti,
    benzin filtresi değişti,
    yağ ve yağ filtresi değişti (Daha ekim ayında değiştirmiştim),
    Benzin deposu temizlendi,
    Karbüratör ayarları yapıldı,
    Bujiler değiştirildi (iki aylık bujiler sürekli marş yapmaktan gitmişti)
    Neyse iki manifolt borusu için motor köklü bir bakıma girmiş oldu ve cüzdanım biraz hafifledi :((

Şuan motorun maşaallahı var, tek seferde alıyor 10 gündür sıkıntısız geziyorum ama aksilik havalar çok soğudu.

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakamlar oldukca yüksek. Bu parayla insanlar otomobillerinin ağır bakımlarını yaptırıyor. Ve üstüne depolarını fulleyecek para kalıyor. ( Sanayide otomobil ağır bakımı 200-300 civarı.)

Motosikletler ekonomik gibi gorunsede bazan tam tersi olabiliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çok para vermişsin motorun kitabını internetten indir onların hepsini kendinde yapabilirsin gerçekten çok para.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)