Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Marş neden basmaz??

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hepinize selam
    bende bi sym gts 250 var yeni aldım daha 2 haftalık,ancak şöle bir problemle karşı karşıyayım
    sabhaları ,yada motor soğukken diyelim ,Motor marş düğmesine en az 7- 8 kere basmadan motor çalışmıyor,ama sıcakken böyle bir sorun yok
    Aksarayda bulunan Tekay motordan almıştım motoru ,servisede oraya götürdüm ama çaresini bulamadılar
    Bu sorunla karşılaşan arkadaşlarım varsa bana bi akıl versin versin lütfen ,yada bi yer tavsiye etsin
    saygılar
    Kerem.......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda titan
    arkadaşım marşa basarken gaza basmıyosun herhalde birde gaza basıp dene
    motosikleti honda titan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    marş a basınca marş dönüyor ve motor çalışmıyorsa muhtemelen henüz karbüratördeki benzin motora ulaşmıyordur dediğiniz gibi 7-8 kere marş yaptıktan sonra çalışıyorsa..

marş yaparken bi miktar gaz vererek çalıştırın yada marş ayaklığını kullanın..

motorunuz scooter yani otomatik vitesli bu nedenle scooterlerde otomatik jikle vardır eğer vitesli motorlar gibi elden yada karbüratörden jikleli olsaydı jikleyi açın diyebilirdim..

siz bir miktar gaz vererek çalıştırın gaz verirken bir elinizde fren manetinin üzerinde olsun ve daima fren sıkarak ve orta ayaklık üzerinde çalıştırın..

kazasız belasız bol km ler dileği ile tekeriniz düz bassın..

Motosikleti
    honda titan
    ewt abi bendede scoter vardı ilk aldıgım gün daha 25 günlüktü baska birisinden aldım yalnız adam 3-4 kere düsmüs motor sürmeyi bilmiyomus adam
    bende babamla gıttım bırde usta vadı yanımızda bırden bastı marsa gaza basılıymıs adamın eli 4 yerden zor tuttuk usta motorun altında kalıyodu aslında tehlikeli frene basmadan zaten calısmaz cogu scoter calıssa bılem motor gucluyse frene basın :D tavsiyem
    motosikleti honda titan

peki arkadaşlar bu soruna buji yada akü neden olabilirmi benimde merak ettiğim bir konu.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı modelxl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki arkadaşlar bu soruna buji yada akü neden olabilirmi benimde merak ettiğim bir konu.
    eğer marşa bastığın esnada marş motoru olağan hızında dönüyorsa yani sesinde bir bayılma yaşanmıyorsa aküden deildir,,
    bahsettiğin sıkıntı genellikle, bujinin düzensiz ateşlemesi, otomatik jiklenin takılma yapması, yada diyafram sorunundan akynaklanır..
    bunları test etmek gerekir.. eğer ki motosiklet ayak marşından da çalıştırılırken aynı sıkıntıyı yapıyorsa başka bir servise götürün, mutlaka sorun çözülür..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    şimdi bak başlık farklı mesaj farklı başlıkda marş neden basmaz ?

cevap: büyük ihtimalle elektrik aksamında arıza var, akü zayıf marş motoru arızalı

mesajda ise geç çalışma söz konusu: çoğu motorda oluşan bi arıza değil aslında. motoru durdurduktan sonra benzin vanasını kapadığımızda karbüratörle musluk arasında kalan kısım eksildiği için yeni benzin gelene kadar marşa uzun basmak ya da kesik kesik arka arkaya basmakgerekiyor.

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    karbüratör ayarlarına bi baktırsan sanki hava ayarları düzensiz olabilir + motorun rodajını bı tamamla sonra bi kontrol ettır derim
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Karburatörün şamandırasındandır benzini geriye salıyordur.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bi olaydır bu geri salıyo *??
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl oluyor o anlatırmısın peeh yanı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

karpatkurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    benzınn otomatıgınden olabılır yırtıktır ona bı baktır derım

Motosikleti
    mz 251
    senin marşın basıyor arkadaşım motorun sogukken zor alıyor bunun nedeni kalbiratör ayarı hava ayarı buji den olur motoru çalıştırmadan hafif gaz ver jikleyi aç bir de kullandığın benzini değiştir temiz benzin satan bir yer bulabilirsen motorun her zaman sıcak ken çalıştığı ğibi çalışiır
    müzisyen agırsiklet şampiyon

Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Şamandırada bir kaç kere ben boyle bir sorun yaşadım kısa zamanda yok ama uzun zamanda benzini karbüratörden geriye salıyor sabahları 10 dakika uğraştırıyordu.
    Drift Religion

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    Alıntı xmanos32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım marşa basarken gaza basmıyosun herhalde birde gaza basıp dene
    hocam gazı nekadar açmalıyız arada benimkiside yapıyor

yaw millet adam ne sormuş siz nediyorsunuz birdaha okurmusunuz adamın motoru soğukken marş basıyor ama motor çalışmıyor ne aküsü ne marş motoru benimkiside aynısını yapıyordu kardeşim sabah çalıştırmadan önce 1 - 2 defa yarım gaz ver yani benzin pompala silindire sonra gaza dokunmadan sık freni bas marşına çalışır veya bujine baktır bujidende yapar motorun zamansız ateşleme yapsaydı hiç çalışmazdı ok?
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Motosikleti
    ASYA 19 A
    motorun yenı oldugu ıcın ilk sefer marş almaz bazen buda karbuatore benız gıtmemesınden olur ondan dolayı bıraz gaz verıp o şekılde marşa bas.tekrar aynı sorun devam ederse otomatik ateşle sistemıne bır servısı el atmamsı lazım.

Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Sorunu bulduğunda bizde haber ver
    Drift Religion

bendede martian var aynı problem bendede yaşandı hatta yaşanıyoda servisi arayıp sorduğumda ayaklık açıkken denemişsen bujiye yağ akıtır motor o yüzden çalışmaz dedi bujilerden kaynaklandığını söyledi gerçi şimdi hiç çalışmıyo motor o ayrı mesele

bende scoooter var aküyü değiştirdim sorun kalktı benim şarjda sorun varmış artık tıkır tıkır sen en iyisi şarj dinamosuna baktır bide aküye büyük ihtimal bunlardandır...hayrlı olsun motorun
    saatte 300 km hızla gidiyorum Azrail hala peşimde.. (ç)alıntıdır...

Motosikleti
    VAR AMA SOYLEMEM
    bak guzel kardesım motor sogukken karburator ve pıston arası hava doluyor yanı benzın ucuyor sende marsa basınca bos odacıkta ne yanacak sadece havamı marsa basarken bıaz gaz vermeyı dene ama bu normal sıklıkların dısında bı olaysa karburator ayarına baktır ıı bır ustaya emi gozum
    SOLLAMA BENİ SOLLARIM SENİİİİİ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)