Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egsoz değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim sitemizde egsoz konusunda araştırma yaptım ama bu konuyu açma gereği duydum,egsoz hakkında çeşitli başlıklar açılmış ama hepsi farklı şeyler başka bir başlık adı altında da yazmak istemedim çünkü cevap alamıyorsun başlıkta ilk sayfada ne sorulmuşsa genelde ona cevap veriliyor o yüzden ama forum kirliliği yaptıysam affola...
    Soruma dönersem ben KLR650 nin egsozunu komple değiştirmeyi istiyorum önceki motorum Cbr125'te LeoVince komple egsoz vardı ve sesine hayrandım tok bir ses veriyordu ve trafikte fark edilmeyi de kolaylaştırıyordu,yanlış aanlaşılmasın amacım apaçilik yapmak değil zaten motora nadir binerim.şimdi ben egsozu değiştirmek için ne yapmalıyım egsoz ve ara boruyu alıp direk sanayiye egsozcuya gidip taktırayım mı yoksa motorda herhangi bir ayar vs bişey gerekli mi egsoz değişimi motorun normal çalışmasını etkiler mi?aslında amacım 660larda olduğu gibi çift akrep yapmaktı ama şu aralar biraz tuzlu gelir.ilgilendiğiniz için sağolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    72 kez görüntülendi ama yorum sıfır,sanırım herkes benim gibi bilmiyor

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    egsoz değişimi motorun normal çalışmasını etkiler mi?yardım lütfen...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Egzoz motorun mekanik sisteminin bir uzantisidir. Oncelike "Evet" motorun performansinda onemli bir faktordur. Duydugun ses ten daha cok gorevi vardir.

Egzozu sadece guzel bir ses icin aliyor isen. Basit bir mantikta dusunmelisin. Egzoz ayni bir trampet gibidir. Agiz yapisi , uzunlugu, kullanilan metal, ic haznesi cikacak sese buyuk etki eder.

Bu da demek oluyorki iyi mal esittir iyi para

Tek silindirli yuksek sikistirmasi olan bu motorda silindirik duz agizli orda boyda bir egzoz kullanman iyi olacaktir.

En buyuk onerim egzoz baglantisini hem yeni alacagin hemde eskisi icin vidali baglanti yapmandir. Ilerde muayenede sorun cikabilir.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Klr için hazır kitler olması lazım eğer yoksa orjinal susturucu tüpü söküp kaynak yaptırmadan seçtiğin egzostu kelepçe ile takabilirsin
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    şuan elimde silindirik bir tiger egsoz var arkadaşım kullanmıyormuş bana verdi onu deneyeceğim (kelepçe bağlantıları üzerinde) ama ben akrapoviç almayı düşünüyorum...bu arada vizeyi geçen günlerde yaptırdım sıkıntı olmaz ilgilendiğiniz için teşekkür ederimama ben motora herhangi bi ayar gerektirir mi diye sormuştumkarbüratör,sente ayarı vs gibi bişey duymuştum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    senin motora göre FMF varsa onlara da bakmalısın performans ı olumlu yönde etkiler ama fiyatı hakkında bi bilgim yok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

SipahiTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki 250 Çakma Shadow :)
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan elimde silindirik bir tiger egsoz var arkadaşım kullanmıyormuş bana verdi onu deneyeceğim (kelepçe bağlantıları üzerinde) ama ben akrapoviç almayı düşünüyorum...bu arada vizeyi geçen günlerde yaptırdım sıkıntı olmaz ilgilendiğiniz için teşekkür ederimama ben motora herhangi bi ayar gerektirir mi diye sormuştumkarbüratör,sente ayarı vs gibi bişey duymuştum
    Onur cevap buldunmu bilmiyorum ama ben yanıtlayayım. Evet değişimin ardından bir ayar gerekir. Yeni egzostuna göre sübap ayarı yaptırman gerekir ama İzmirde nerede yaptırabilirsin daha doğrusu düzgün bir ustayı nereden bulursun bilemiyorum. turkchopper internet sitesinde izmir il grubundan bir kişiye sorabilirsin. tekerin düz bassın.
    HONDA HAYAT ONDA

Alıntı SipahiTurk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur cevap buldunmu bilmiyorum ama ben yanıtlayayım. Evet değişimin ardından bir ayar gerekir. Yeni egzostuna göre sübap ayarı yaptırman gerekir ama İzmirde nerede yaptırabilirsin daha doğrusu düzgün bir ustayı nereden bulursun bilemiyorum. turkchopper internet sitesinde izmir il grubundan bir kişiye sorabilirsin. tekerin düz bassın.
    Tekrar sübap ayarı yaptırman gerek derken sübapları nasıl bir değere getirecek bunu nasıl bileceğiz? Mesela orjinal egzozdan sonra bir yoshimura komple egzoz taktığımızda nasıl bir sübap ayarı yapılacak?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ne sübap ayarı egzos aldıysan karbüratörünede jet kit alıcaksın yakıt hava karışımın dengelenecek ve motoruna binmeye devam ediceksin kimler uyduruyor anlamıyorumki bu sübap ayarını mayarını egzos ve hava filtresi değişirse yapılıcak işlem enjeksiyonlu motorda power comander almak yada karbüratörlüde karbüratrö igneleri almaktır jet denir kendilerinede

SipahiTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki 250 Çakma Shadow :)
    Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne sübap ayarı egzos aldıysan karbüratörünede jet kit alıcaksın yakıt hava karışımın dengelenecek ve motoruna binmeye devam ediceksin kimler uyduruyor anlamıyorumki bu sübap ayarını mayarını egzos ve hava filtresi değişirse yapılıcak işlem enjeksiyonlu motorda power comander almak yada karbüratörlüde karbüratrö igneleri almaktır jet denir kendilerinede
    Eminmisin
    HONDA HAYAT ONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)