Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet bakımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Benim yaş 15 lise 1 'e geçtim. Yaşım küçük ama 2 yıldır mondial 150 hs sürüyorum bizim sitede. Sarıyere yakın oturuyorum. Mondial kitapçığını açmak içimi karartıyor. Karbüratör,rölanti,buji,hava filtresi,diferansiyel yağı bilmemne birsürü bakım hakkında yazı var. Yaptığım tek şey 1000 km de bir yağını değiştiriyorum zorla. Koymuşlar dibine zor değişiyo. Şimdi ben bu bakımları yapmayı nereden öğreneceğim? Buji nerde bulamadım mesela. Buldum diyelim yeni buji nereden alabilirim? Ben tecrübesizimde gözümü korkutuyor bu bakım işi benim. Birileri diyoki benzini boşalt benzin deposunu sök diyo Nasıl boşaltıcam ben benzini nasıl sökücem depoyu? Yani kısacası gözümü korkutuyor bu motosiklet bakımı lütfen yardımcı olun. Bu arada motor 2200 km de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Neden illa bakımı kendin yapmaya çalışıyosun anlamadım bul iyi bir tamirci yaptır bakımını kardeşim kendi kendine bişeyler öğrenmen zor.Usta bu işleri yaparken izleyeceksin.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Nerde bu tamirci. Bu sitedede bir huy var herkes tecrübesizlere karşı hiddetli ve tecrübesizliği yüzünden azarlayıcı davranıyor. Doğru durun haddinizi bilin

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru durun haddinizi bilin

Kitapçığın içinde servislerin adresleri yazar. Sana en yakın olanı oradan bulabilirsin ya da Mondial'in web sitesine bakabilirsin.
    www.motorumla.net

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı sugar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde bu tamirci. Bu sitedede bir huy var herkes tecrübesizlere karşı hiddetli ve tecrübesizliği yüzünden azarlayıcı davranıyor. Doğru durun haddinizi bilin
    5 yıldır motorsiklet kullanıyorum daha yağını değiştirmedim sürekli ustaya yaptırırım ayrıca ben kötü birşey demedim
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]

buji sökme anahtarı olması lazım elinde sökmen için ama 4 tl motorcularda istemediğin kadar mevcuttur hem bujinin nasıl söküleceğini hem ne işe yaradığını öğrenirsin bu sebeple

İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Bende zamanında ilk bakımında buraya sormuştum arkadaşlar ustaya götür ve onu izle dediler. Götürdüm Yaptıklarını gördüm sonradan söke taka bakımlarını yapabilıyorum. Örn .Yanan elektrik tesisatı bile arkadaşımla yeniden daha kalın kablolarla çektim. Yani kısacası son kez ustaya götür yanında ne yaptıkları öğren gerekirse sor.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    nerde oturuyosun yardımcı olurum ben ferahevlerdeyım tarabya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)