Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorumun parçası 5 aydır gelmedi lütfen yardım !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts 250 gidiyor fz6 fazer gelecek
    selamlar arkadaşlar ,

başıma gelen bi olay hakkında yardım istiycem sizden. SYM gts250 maxi scooter sahibiyim. küçük bir kaza yapıp ön kafa grenajı kırıldı , motorum 2010 model hala garantisi var. olay şöyle gelişiyor , servise gidip durumu anlattım parçanın fiyatını öğrendim ve sipariş verdirdim fakat motorumu servise bırakmadım yani kullanıma engel olan bir durum olmadığı için bırakmadım.
    herhangi bir resmi belge imzalamadım sipariş verdiğime dair. bu gün itibarı ile ben parçayı sipariş ettireli 5 ay oldu , servisin elinden gelen bi şey yok çünkü onlarla alakası yok tedarikci firma sym nin izmir genel müdürlü , oraya da gidip neden hala bu parçanın gelmediğini sordum ve her zamanki gibi oyaladılar , gemi geliyor tayvandan o yüzden böyle uzun sürüyor kusura bakmayın anlayış bekliyoruz gibi geçiştirici cümleler. ben motorumu satıyorum şimdi cc büyütmek için müşterisi hazır bekliyor grenajı değiştirtip vericem ama gelmiyor işte parça hala çok madur durumdayım.

Sizden istediğim yardım bu olay için kanunen hakkımı nasıl arayabilirim ??? bu sorumsuzluk karşısında sessiz kalmak istemiyorum. parça 10 gün içinde değiştiremezsem müşteriyide kaçırıcam :( lütfen bir yardım .

Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    kendin araştır derim,belki denk gelir ebay den filan bulursun.Hem daha uygun olur...
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendin araştır derim,belki denk gelir ebay den filan bulursun.Hem daha uygun olur...
    arkadaşım araştırdım ama bu parça bölge müdürlüğünün elinde yoksa başka yerde de yoktur bence , çıkma parçalara baktım adam çizikler içindeki parçaya yenisinden daha fazla para istiyo böyle bi saçmalık :S işin neticesinde parçayı geçtim ben artık hakkımı aramak istiyorum.

Motosikleti
    Tvs Apache
    Parçanın ellerinde olmaması çok düşündürücü bir durum. Gemi ile geleceksede gerçekten zor bir iş. Mesleğim olduğundan dolayı biliyorum ki. Gemi taşımacılığı gerçekten zahmetli sıkıntılı bir iştir. Yavaş ilerler ve aksilikleri çok fazladır.. Yinede gemi bağlanmadığı, batmadığı sürece 5 ay sürmemesi gerekir.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Motosikleti
    Alıntı kh1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parçanın ellerinde olmaması çok düşündürücü bir durum. Gemi ile geleceksede gerçekten zor bir iş. Mesleğim olduğundan dolayı biliyorum ki. Gemi taşımacılığı gerçekten zahmetli sıkıntılı bir iştir. Yavaş ilerler ve aksilikleri çok fazladır.. Yinede gemi bağlanmadığı, batmadığı sürece 5 ay sürmemesi gerekir.
    Anlamış değilim yarın bölge müdürlüğüne gidip hır çıkarıcam ...
    hukuki işlem yapabilirmiyim onu öğrenmem lazım benim aslında biz sessiz kaldıkça başkalarıda madur olucak.

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    İnşallah bi sonuç alırsın,yazın ben böyle bir olayı düşünemiyorum.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah bi sonuç alırsın,yazın ben böyle bir olayı düşünemiyorum.
    kulanmama engel değil , kırık olduğu belli bile olmuyor ama delirtti beni bu süre beklemek . şimdi satıcam müşterisi hazır adam grenajı değiştirmemi bekliyo ama ortada grenaj yok :S

bu arada bende fazer alıcam

merhaba arkadaşım öncelikle yetkili servis ve tedarikçi yani ana satış bayi beraber çalışır çünki servise yetki vermiştir serviste bir şekilde mesüldür senin aracın garanti kapsamına girmiyor çünki kaza yapmışın yalnız sevis parça temin etmek zorunda aracını servise bırakmalısın teslim makbuzuya aracını 30 iş günü içerisinde teslim etmeleri gerekir aksi taktirde tüketici haklarını kullana bilirsin buda onlar için iyiolmaz zaten garanti belgesinde bunlar yazar kolay gelsin

Motosikleti
    Alıntı inceayar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşım öncelikle yetkili servis ve tedarikçi yani ana satış bayi beraber çalışır çünki servise yetki vermiştir serviste bir şekilde mesüldür senin aracın garanti kapsamına girmiyor çünki kaza yapmışın yalnız sevis parça temin etmek zorunda aracını servise bırakmalısın teslim makbuzuya aracını 30 iş günü içerisinde teslim etmeleri gerekir aksi taktirde tüketici haklarını kullana bilirsin buda onlar için iyiolmaz zaten garanti belgesinde bunlar yazar kolay gelsin
    saolun verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

markanın izmir il bölge müdürlüğene gittim parça gelmiş kavga dövüş ağzıma geleni söyledim. bu bana tecrübe oldu işte bidahakine ne yapacağımı biliorum artık en azından.

modarötör abiler konuyu silebilirsiniz teşekkürler.

kizilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Çözüm bulmana sevindim lakin benzer bir durumda olan bir üye daha vardı. O yasal olarak hakkını aradı ve yanılmıyorsam davayı kazandı. Forumda arama yaparsan konuyu bulabilirsin Tüketici Hakları Derneği de böyle konularda yardımcı olacaktır ihmal etmemeni öneririm.

Beş ay çok uzun.Dünyayımı dolaşıyor.İki aydan fazla sürmemesi lazım.Bayiye yükleyici ile ilgili bilgileri sorma hakkınız doğmuş sanırım.Yani siparişi verdik diyorsa karşı taraftan yükleme ile ilgili belgesi konşimentosu felen olmalı.Yani düşünelim sanayici bir firmasınız ve üretim bandınız için makine parçası bekliyorsunuz.ithalatcı firmanın beş ay gibi bir geçikmesinde varya anasını ağlatırlar.Konşimento;
    Konşimento; Taşıma senedi olarak da bilinen, üzerinde yükleyici, alıcı, ihbar mercii bilgileri başta olmak üzere söz konusu ticari işlemle ilgili her türlü bilginin yer aldığı kıymetli evraktır. Sözlük anlamı ise taşınmak için gemiye teslim edilen mala karşılık verilen alındıdır…
    Deniz Yolu Taşıma Senedi; Bu belge bir gemi şirketinin veya onun yetkili acentesinin veya yükleme limanında acentesi yoksa gemi kaptanının malı yükletene verdiği, emre ve nama düzenlenebilen ve belge konusu malların taşınmak üzere kabul edildiğini gösteren bir makbuz ve aynı zamanda yükleme kaydı konduğunda bir taşıma sözleşmesidir. Belirtilen malın mülkiyetini de temsil eder ve belgenin ciro edilmesiyle mal el değiştirir.
    Büyük ihtimal spariş felan verilmedi.Spariş formu doldursa idiniz sizdeki nüshası ile sizde bayinin anasını ağlatırdınız diye tahmin ediyorum.Tamammen firmanın sorumsuzluğu.Bence bu tür olumsuzluklarda yetkili kişiye bu formu muhatap göstermek lazım.Belki biraz utanırlar ve yaptıklarının kendileri hakkında nasıl negatif bonus oluşturduğunu görmüş olurlar.

Motosikleti
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beş ay çok uzun.Dünyayımı dolaşıyor.İki aydan fazla sürmemesi lazım.Bayiye yükleyici ile ilgili bilgileri sorma hakkınız doğmuş sanırım.Yani siparişi verdik diyorsa karşı taraftan yükleme ile ilgili belgesi konşimentosu felen olmalı.Yani düşünelim sanayici bir firmasınız ve üretim bandınız için makine parçası bekliyorsunuz.ithalatcı firmanın beş ay gibi bir geçikmesinde varya anasını ağlatırlar.Konşimento; Büyük ihtimal spariş felan verilmedi.Spariş formu doldursa idiniz sizdeki nüshası ile sizde bayinin anasını ağlatırdınız diye tahmin ediyorum.Tamammen firmanın sorumsuzluğu.Bence bu tür olumsuzluklarda yetkili kişiye bu formu muhatap göstermek lazım.Belki biraz utanırlar ve yaptıklarının kendileri hakkında nasıl negatif bonus oluşturduğunu görmüş olurlar.
    evet çok haklısın , benim ihmalim o oldu sipariş formu doldurmamak o belge elimde olsaydı dediğin gibi firmanın anasını ağlatırdım. o belge olmadığı için başka türlü kanunen hakkımı nasıl arayabilirim diye açmıştım konu başlığını.

gecikmenin sebebi mısırda çıkan olaylardan dolayı gümrük dış ticaret olayları falan onlarda sorun olmuş gecikme bu yüzden imiş.

ayrıca forumdan bi arkadaşın başına gelen hyosung la ilgili açtığı mahkeme olayını okudum biliyorum fakat forum kurallarından dolayı yeni üye olduğum için o kişiye özel msj yazıp bilgi alamadım.

Tekrar teşekkür ederim bilgiler için sağolun.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    vah yazık! işte en sevmediğim mevzu ve ispatı. istersen en kral marka olsun elin kolun bağlı işin yoksa ebay yolu bekle kolpacı distrübütör yolu bekle..

kendi düsturum şudur ; bir motosikleti yurt dışından getiren ufak yatırımlı bir distrübütör ise türkiyede o markadan hayır beklemmek lazım. anca adam gibi o marka bu ülkede yatırım yapıp parça stoğu ve parça montajı yapar sevis ağını fabrikasını adam gibi kurar ozaman o marka iyi markadır..

ben benim motorun önceki sahibinin sinyal ampulünü hangi tarihte değiştirdiğini bile görüyorum honda arşivinden.

haa 2-3 liralık motor olur neyse dersin aman dünya para veriliyor yazık

inş sorunun kısa sürede hal yolunu bulur kardeşim..

Alıntı punisher35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çok haklısın , benim ihmalim o oldu sipariş formu doldurmamak o belge elimde olsaydı dediğin gibi firmanın anasını ağlatırdım. o belge olmadığı için başka türlü kanunen hakkımı nasıl arayabilirim diye açmıştım konu başlığını.

gecikmenin sebebi mısırda çıkan olaylardan dolayı gümrük dış ticaret olayları falan onlarda sorun olmuş gecikme bu yüzden imiş.

ayrıca forumdan bi arkadaşın başına gelen hyosung la ilgili açtığı mahkeme olayını okudum biliyorum fakat forum kurallarından dolayı yeni üye olduğum için o kişiye özel msj yazıp bilgi alamadım.

Tekrar teşekkür ederim bilgiler için sağolun.
    dostum kusura bakma ama koca bir yalan bu o gemi yada ship sadece senin grenajını getirmeyecek adamlar oldukça yüklü mal ve parça çekmeleri lazımki en az 1 konteynır doldurmaları gerekli, öyle aras kargo gibi koliyle olmuyor bu işler. o sipariş paketi dolana kadar ohooo

ben bunu bizzat yaşadım (daelim motomax muhabbetinde)
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vah yazık! işte en sevmediğim mevzu ve ispatı. istersen en kral marka olsun elin kolun bağlı işin yoksa ebay yolu bekle kolpacı distrübütör yolu bekle..

kendi düsturum şudur ; bir motosikleti yurt dışından getiren ufak yatırımlı bir distrübütör ise türkiyede o markadan hayır beklemmek lazım. anca adam gibi o marka bu ülkede yatırım yapıp parça stoğu ve parça montajı yapar sevis ağını fabrikasını adam gibi kurar ozaman o marka iyi markadır..

ben benim motorun önceki sahibinin sinyal ampulünü hangi tarihte değiştirdiğini bile görüyorum honda arşivinden.

haa 2-3 liralık motor olur neyse dersin aman dünya para veriliyor yazık

inş sorunun kısa sürede hal yolunu bulur kardeşim..

dostum kusura bakma ama koca bir yalan bu o gemi yada ship sadece senin grenajını getirmeyecek adamlar oldukça yüklü mal ve parça çekmeleri lazımki en az 1 konteynır doldurmaları gerekli, öyle aras kargo gibi koliyle olmuyor bu işler. o sipariş paketi dolana kadar ohooo

ben bunu bizzat yaşadım (daelim motomax muhabbetinde)
    Bende inanmadım tabiki o yalana ama neyseki parça geldi ve yarın takılıcak inş bende , satacağım kişi arayıp duruyo zaten hadi hadi die :D

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı punisher35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende inanmadım tabiki o yalana ama neyseki parça geldi ve yarın takılıcak inş bende , satacağım kişi arayıp duruyo zaten hadi hadi die :D
    ok geçmiş olsun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Emix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Çita Sport 125
    bende sağ grenaj sipariş etmiştim ama ne para ve bir belge vardı ortada sipariş ettiğime dair 3 ay getirtmediler. garantiside vardı motorun ama kullanıcı hatası olduğu için ücret ödeyecektim.

3 ay gelmedi aradım sürekli işte yok izmir merkezde parça yok elimizde yok bayilerde yokda yok.. gittim parasını verdim ne hikmetse ertesi gün aradılar parça elimize ulaştı diye

parasını ödeyince çok güzel bulunuyor parça

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)