Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sanki ateşleme gibi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Benim kızın sanırım hasta oldu cmts günü..

Sabahtan işlerim vardı çıktım hallettim, sonra kahvaltı ettim bir yerde, 15 dakika falan sürmüştür.
    Tekrar bindim, normal çalıştı.. ancak çalıştıktan bi 10sn sonra falan teklemeye ve gazı açtıkça gaz yememeye başladı.
    Gazı biraz açınca da egzostan patlama sesi geldi. Sonra stop etti...

Sonra tekrar çalıştırdım, sorunsuz çalıştı. Hemen yürüttüm, gene bir 10 saniye sonra teklemeye gaz yememeye başladı
    ve egzostan gelen patlama ve stop...

Tahminim ateşleme sisteminde bir sorun olduğu. Hatta daha doğrusu,
    ateşleme zamanlarının kaymış olması, motorun yanlış zamanda ateşleme yapıyor olması.

Soru, bu durum durup dururken kendi kendine olur mu?
    Neden olur?... naapmak lazım...

Saygılar sevgiler.
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Antalya Kosifler Oto santral numarası 0242 340 24 84 . Ne kadar yardımcı olur, olabilirmi bilmiyorum ama Berkutay ustayla görüşün. Türkiye'de ki en iyi BMW motosiklet ustalarından birisidir kendisi...

Motosikleti
    BMW F650 ST
    teşekkür ederim hocam. Konuşalım bakalım ne diyecek usta...

priapi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650GS
    sorun ne çıktı keşke yazsaydınız......

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sorun bence iç ateşleme den eğer motorunuz akü beslemeli ise statör arızası gibi gözüküyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Saygın hoca konuyu açalı yaklaşık 3 ay olmuş ve şuan karburator boğazları ile ilgili bir sorunu vardı yamulmuyorsam. ama bu problemi nası çözdü bilmiyorum açıklarsa banada faydası dokunur.
    ANGARAJ

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygın hoca konuyu açalı yaklaşık 3 ay olmuş ve şuan karburator boğazları ile ilgili bir sorunu vardı yamulmuyorsam. ama bu problemi nası çözdü bilmiyorum açıklarsa banada faydası dokunur.
    Motorun sorunu şimdilik karbüratör boğazındaki Y şeklindeki kauçuk parça olarak gözüküyor. Çatlak vardı idare ediyordu. Çatlak genişledi hatta hafif bir yırtık oldu. Düşük devirlerde çalışması, devir 2000'i geçtiği anda öksürüp stop etmesinin en muhtemel sebebi. Geçen gün bununla ilgili başka bir konu açtıydım zaten. Sökülecek motor. yapıştırılacak. Basit bir işlem ile hallolacak inşallah. Ancak depoyu sökerken, depo hortumlarının rekorlarına ve hortumlarına dikkat etmek gerekiyormuş. Çatlama riskleri yüksekmiş. Komple hortum ve rekorları da değişebilir. Yakın zamanda inşallah güzel bir bakıma alacaz motoru. Dağıtıp bakacaz orasına burasına. Tecrübe lazım tabi bu konuda. Okan abinin (OOCAN Gariplerin dostu) kollarını baba şevkati ile açmasını bekliyorum. Onun garajda yapacaz inşallah. Bakım sürecinde püf noktalarını fotoğraflı olarak ekleyecem buraya.

Motosikleti

kastettiğin parça kırmızı içerisindeki parça sanırsam yalnız bu sitede fiyatlar biraz fazlaca bende aliminyum conta işini hallettim kanuni karion'un egzoz contası ile aynı bizim conta ve maliyet 25tl borusanda 15€+kdv idi seninde haberin olsun dün baya uğraştırdı yalnız papatya gibi o ara bağlantı yeri ve bende bayağı sıkmışım orayı eski haline getirmek için 1 saat falan uğraştım aslında büyük sanayi ye gitsem benimde hortum alma niyetim var yenileme amaçlı elim bi değdiğinde hepsini bi söker takarım ah işte tek eksiğim garajımın olmaması şimdilik işyerimin garajında takılıyorum onda da ewe gidip gelmeye üşeniyorum işte
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...kanuni karion'un egzoz contası ile aynı bizim conta ve maliyet 25tl borusanda 15€+kdv idi seninde haberin olsun...
    Karion dünyadaki en çok satan motorlardan biri olduğundan ve Hyosung yıllardır BMW'ye yedek parça ürettiğinden dolayı ucuz yırtmışsın. Yoksa nereden bilecektin Karion parçasının uyacağını... Hadi yine iyisin
    #sürenadam

Motosikleti
    haklısın ne diyelim
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)