Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Caracal 200 almak ya da almamak işte bütün meselem bu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Selam MT ailesi
    Uzunca bir zamandır beklediğim bir motosiklet alma fırsatı çıktı karşıma.
    Fakat motorun muhtemel sorunları açısından sizlere bir danışmak istedim.
    Bir tanıdığımın 2007 model caracal 200'ü varmış.
    Bu motor onun ilk motoruymuş acemiliğini bunda atmış.
    Bu tanıdık 2 senedir başka bir motoru olduğu için bunu pek kullanmıyor hatta motora ilk başlayacak tanıdıklarına denemesi için veriyor eğitim motoru olarak kullanıyormuş.
    Ayrıca motorun aküsü de bittiği için aylardır sürekli yatıyormuş.
    Şimdi soru kısmına gelcek olursak;
    1) Öncelikle bu motorun başımı ağrıtacak muhtemel sorunları neler olabilir?
    2) Sorunların üstesinden gelmek bütçe ve zaman açısından çok sorun olur mu?
    3) Beni sürekli sorunlarla uğraştırır mı? Ayrıca güvenlik açısından tehlikeli olur mu?
    4) Son olarak alırken nelere dikkat etmem gerek?

Motoru ailemden izinsiz alacağım için bu motor benim mezun olana kadar son şansım olabilir. Bu motorun elimde kalacağının son sahibinin ben olacağımın farkındayım motordan beklentim beni yıllarca götürmesi değil, bir birbuçuk sene sonra hayallerimi süsleyen fıstık yeşili bir kawasaki zx6r ya da cbr600rr alana kadar beni idare etmesi çok sık sorun çıkartıp beni üzmemesi.
    Herkesin yorumu benim için kıymetli ama özellikle sorulara cevap verirsenin çok sevinirim.
    İyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    10000 km de racer200 aldım...çok temizdi...1500 liraya ladım.... 1,5 yıl oldu şuan 29000 km de...girip cıkmadıgım yer kalmadı...şehir içi şehir dışı...ciddi bir sorunla karşılaşmadım...ama bundan önce arkadaşlarımın olan daha büyük makinaları da kullandım.... bunun onlar kadar sağlam olmadıgını bildiğim için düzgün kullandım...1 yıl daha kullanırım....
    o motoru kaça alacaksın....ona göre al yada alma diyebilirim... motor hakkında daha çok bilgi ver...km model...hangi parçaları değişmiş...
    sana tavsiyem yana yattıgına, grenajının ekzosunun çizildiğine bakma....şasesinde yamukluk yoksa sorun olmaz....tabi motorundaki değişenler yada değişmesi gerekenler önemli....

Motosikleti
    nx4 falkon
    Çok mantıklı düşünmüşsün hem parçası ucuz olur hemde hakimiyette zorlanmazsın.Çin malı motorların parçası zaten fazla pahalı değildir.Güzelce tamir ettirir efendi efendi biner kendini yetiştirmeye çalışırsan neden olmasın.Çok fazla para vermemeye çalış sadece çünkü masraf çıkacak gibi gözüküyor.Bi tamirciye danış masrafı ne diye sor.Akü takıp çalıştırın ondan sonra pazarlığa otur.Adam gibi binilen çin motorlarının bile 40000 km re fazla problem çıkarmadığını gördüm iş binicide biter.

şimdi şöyle bi durum var arkadaşım ben 2 senedir caracal a biniyorum hiç bi sıkıntı açmadı bana çok temiz kullanıyorum motor 2010 model sadece yağ ve fren balatasını değiştirdim kanuni sağlam motor tavsiye ederim ama hor kullanmışını alma elinde kalır o
    Dr.MZÇ bunu beğendi.

rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    zincir sesi kesilmez. yüksek devirde ampul patlatır.ve stop ampulu ve sinyaller ikinci kavşağa gelmeden patlar.20000den sonra şanzıman baya bi sorun çıkartıyor.ve en önemlisi titreşim 80 de bile titrer. kemiklerin kırılacak gibi olur. Dediğin gibi elinde patlar 500 tl ye bile satamazsın enayi bulmadığın sürece.ve kanuni servisleri beş para etmez.fazla bastğında yani 100e geldiğinde sokaktan civata toplarsın. üzerinde ön dişliyle(yani orj) 110da motor patlayacak gibi olur.2 kişide aynı tek kişide 110da kalır.ama 17lik takarsan 1 vites ölüyor ama arları çok uzuyor.1 de 55km 2de 70 km 3de 105km 4 de 120 5de 105e düşüyor ama devrini aldımı 125 hatta rampa aşa oldumu130 sonra dua etmeye başlarsın zaten :D devir saati akü zayıfken bozuluyor.sübab ayarı yaptırmazsan. sübab kesiyor. ve manifold ısındımı hemen yarılıyor. aklıma gelenler bunlar. olumsuzluklar bu kadardı. olumlu yanları ise şasisi çok süper tam chopper havasına girebilirsin.arka jant çok tarz bir şey kim görse gözüne alıştıramıyor.fütiristik geliyor. çift egzoz olması harika. ve oturuş pozisyonu çok çok aşağıda olduğu için görsel olarak harika. en güzeli de hep çok büyük motor gözüyle bakılıyor. ve parlatması süper birşey :D ayna gibi oluyor. bnm 17lik ön dişliyle yakıt tüketimi normalde 1lt ile 33-34km, sert kullanımda 30 km/1lt devirli sakin kullanımda ise 39-40 km/1lt ileatıyor. tam 18000km boyunca hesaplandı :D ben 5000de aldım 2 yıl olacak bu yaz şimdi 22000 de zaten 1- 2yıl bineceksen harika bir şey olacak. hatta bnm motora bak bi tayfunbas48@hotmail.com adresini facede ark gönder bak .D
    Dr.MZÇ bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    hocam yarın hastane de kontrolden sonra seni ararım,aklına gelen soruları cevaplarım..
    öğlen saat 13:00 -14:00 gibi görüşürüz sanırım...
    (dikişler alınacak fenalaşırda unutursam sen unutma ara)
    25 seneden beri motosiklete binen birinden duymak isteyeceğin şeyler olacaktır muhtemelen...
    rm125 ve Dr.MZÇ bunu beğendiler.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Hey gidi hey efkarlandım şimdi...
    Ben bu motoru alma hayallerini az kurmadım
    Sonra nasip olmadı almadık konuyu tekrar görünce geçmiş günler aklıma geldi

Alıntı havzafatihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi şöyle bi durum var arkadaşım ben 2 senedir caracal a biniyorum hiç bi sıkıntı açmadı bana çok temiz kullanıyorum motor 2010 model sadece yağ ve fren balatasını değiştirdim kanuni sağlam motor tavsiye ederim ama hor kullanmışını alma elinde kalır o
    Caracal benim ilk çıktığı günden beri hayalim olan motordu
    ta ki Cruiser motordan vazgeçene kadar.
    Bir de şöyle bir durum var ki motor çok hor kullanılmıştı...

Alıntı rm125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir sesi kesilmez. yüksek devirde ampul patlatır.ve stop ampulu ve sinyaller ikinci kavşağa gelmeden patlar.20000den sonra şanzıman baya bi sorun çıkartıyor.ve en önemlisi titreşim 80 de bile titrer. kemiklerin kırılacak gibi olur. Dediğin gibi elinde patlar 500 tl ye bile satamazsın enayi bulmadığın sürece.ve kanuni servisleri beş para etmez.fazla bastğında yani 100e geldiğinde sokaktan civata toplarsın. üzerinde ön dişliyle(yani orj) 110da motor patlayacak gibi olur.2 kişide aynı tek kişide 110da kalır.ama 17lik takarsan 1 vites ölüyor ama arları çok uzuyor.1 de 55km 2de 70 km 3de 105km 4 de 120 5de 105e düşüyor ama devrini aldımı 125 hatta rampa aşa oldumu130 sonra dua etmeye başlarsın zaten :D devir saati akü zayıfken bozuluyor.sübab ayarı yaptırmazsan. sübab kesiyor. ve manifold ısındımı hemen yarılıyor. aklıma gelenler bunlar. olumsuzluklar bu kadardı. olumlu yanları ise şasisi çok süper tam chopper havasına girebilirsin.arka jant çok tarz bir şey kim görse gözüne alıştıramıyor.fütiristik geliyor. çift egzoz olması harika. ve oturuş pozisyonu çok çok aşağıda olduğu için görsel olarak harika. en güzeli de hep çok büyük motor gözüyle bakılıyor. ve parlatması süper birşey :D ayna gibi oluyor. bnm 17lik ön dişliyle yakıt tüketimi normalde 1lt ile 33-34km, sert kullanımda 30 km/1lt devirli sakin kullanımda ise 39-40 km/1lt ileatıyor. tam 18000km boyunca hesaplandı :D ben 5000de aldım 2 yıl olacak bu yaz şimdi 22000 de zaten 1- 2yıl bineceksen harika bir şey olacak. hatta bnm motora bak bi tayfunbas48@hotmail.com adresini facede ark gönder bak .D
    O aralar alacağım motor biraz ufak arıza versin ben kendim tamir edeyim hayallerim vardı...
    Şimdi bir motor zaten aldım ama binmeye vaktim olmuyor nerdeyse
    Feysbuku kapattım malesef yoksa bakmayı gerçekten isterdim.
    Temiz caracal'lar bence çok tatlı duruyor.

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yarın hastane de kontrolden sonra seni ararım,aklına gelen soruları cevaplarım..
    öğlen saat 13:00 -14:00 gibi görüşürüz sanırım...
    (dikişler alınacak fenalaşırda unutursam sen unutma ara)
    25 seneden beri motosiklete binen birinden duymak isteyeceğin şeyler olacaktır muhtemelen...
    İnşallah fenalaşma Samet Bey
    Benim hoş sohbet tecrübeli motorculardan duymak isteyeceğim çok şey var elbet
    rm125 bunu beğendi.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler