Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

800 liraya debriyaj olur mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erman_erkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lüfen kullandığınız kelimelere dikkat edin ve türkçeyi düzgün kullanalım
    Kötü bir şey söylememiş ki, kötü bir kelime de kullanmamış. Neye takıldınız anlayamadım. Normalde hiç girmem bu "düzgün Türkçe ile yazalım" toplarına çünkü forumlarda herkes böyle yazıyor ama birader, madem böyle bir uyarı yapacaksın, bari düzgün bir Türkçe ile yazsaydın ya...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü bir şey söylememiş ki, kötü bir kelime de kullanmamış. Neye takıldınız anlayamadım. Normalde hiç girmem bu "düzgün Türkçe ile yazalım" toplarına çünkü forumlarda herkes böyle yazıyor ama birader, madem böyle bir uyarı yapacaksın, bari düzgün bir Türkçe ile yazsaydın ya...
    ben kimseye birader die hitap etmedim öyle hitap edilmesinden de hoşlanmam bu 1
    ben kötü bişey söylemiş demedim sadece dikkat etmesini istedim çünkü içimizde küçük çocuklar da var forum a giren ve '' yhaa,yiyonus'' gibi kelimeleri görüp normal bişeymiş gibi davranıp günlük hayatta da kullanıyorlar onun için yazdım
    not:imla hatalarından bahsetmiyorum
    carpe diem

Motosikleti
    nx4 falkon
    Servis araba dada aynı motor dada aynı nedense hep öpmeye çalışıyor.Hele motosiklette biraz üst sınıf motorsa parası var ki biniyor mantığıyla yedek parça fiyatları astronomiktir.Dokuz yıldır bindiğim motorumu bile servise ilk aldığımda sadece bir kere götürdüm.İki litre yağa buji ve hava filtresi temizliğine 70 lira aldıklarında servisle işim bitmişti.Motorumun tamir ve bakım servisi de kendim oldum.Elin varsa başını kendin kaşı inan çok ucuza geliyor.Konjektörüm bozulunca yenisinin iki yüz küsur olduğunu gördüm 25 liraya saneli taktım aynı işi görüyor.Bahanesiyle arkadaşların motora da uyguladım.Biraz ellerinizi kirletip biraz alet edevat edinip biraz mantıklı düşünüp birazda sitede birbirimizden bilgi alışverişiyle halledemeyeceğimiz problem olmaz diye düşünüyorum.Servise de ya adam gibi fiyat vermek yada avucunu yalamak kalsın.Motorunu tamir edilirken takip et ki sana referans olsun bir daha ki sefer ustası sen ol.Geçmiş olsun umarım parçayı uygun temin eder normal bi el emeğiyle halledersin.

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birader kelimesi dost, arkadaş anlamında kullanılan bir hitap kelimesidir. TDK'dan kontrol edebilirsiniz. Alınacak bir yönü yok yani. Yine de madem rahatsızsınız, elimden geldiğince sizin ile ilgili kullanmamaya gayret ederim. Bu 1...

Bence insanlar forumlarda gördükleri yazım tarzından etkilendiklerinden sokakta böyle konuşmuyorlar. Sokakta zaten böyle konuştuklarından, forumlarda da böyle yazıyorlar. Ama elbette fikrinizi söylemenizde bir sakınca yok. Bu da 2...

Not: Türkçeyi düzgün kullanmaktan bahsedeceksek imla hatalarını da, yazım kurallarını da dikkate almak gerekir. Dil bu şekli ile bir bütündür. "Bence" tabii...
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader kelimesi dost, arkadaş anlamında kullanılan bir hitap kelimesidir. TDK'dan kontrol edebilirsiniz. Alınacak bir yönü yok yani. Yine de madem rahatsızsınız, elimden geldiğince sizin ile ilgili kullanmamaya gayret ederim. Bu 1...

Bence insanlar forumlarda gördükleri yazım tarzından etkilendiklerinden sokakta böyle konuşmuyorlar. Sokakta zaten böyle konuştuklarından, forumlarda da böyle yazıyorlar. Ama elbette fikrinizi söylemenizde bir sakınca yok. Bu da 2...

Not: Türkçeyi düzgün kullanmaktan bahsedeceksek imla hatalarını da, yazım kurallarını da dikkate almak gerekir. Dil bu şekli ile bir bütündür. "Bence" tabii...
    senin yazdığın şekilde yazınca yani 'BİRADER' diye o zaman dediğin doğrudur ama ben 'BLADER' die birşey bilmiyorum TDK da

2. yazdığına gelince haklı olabilirsin ama sen, ben dikkat edicez ki konuşma ve yazma dili düzelecek BENCE
    carpe diem

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erman_erkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yazdığın şekilde yazınca yani 'BİRADER' diye o zaman dediğin doğrudur ama ben 'BLADER' die birşey bilmiyorum TDK da

2. yazdığına gelince haklı olabilirsin ama sen, ben dikkat edicez ki konuşma ve yazma dili düzelecek BENCE
    Ayrica Turkce'nin "t" si buyuktur bi onceki mesajda vardi.

Baskasinin yanlislarini bulmak kolaydir her zaman.
    We are many...

Motosikleti
    CBR 600 F
    ben hiçbir zaman yanlış bulmaya çalışmıyorum ki yanlışlarımızın olması normaldir bence ama yaa yazmaktansa yha yazmaktan bahsediyoum veya atıyorum şuan türkçe yerine türkçhe yazmaktan bahsediyorum birkez daha söylüyorum imla hatalarından bahsetmiyorum.
    carpe diem

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Maşallah, Türkçeyi bu kadar derinden kavramaya debriyajmı dayanır

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    erman_erkan
    Onlar ozenti baska bisey degil.
    Hep vardilar, hep olucaklar.
    Takilma onlara sen.
    We are many...

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erman_erkan
    Onlar ozenti baska bisey degil.
    Hep vardilar, hep olucaklar.
    Takilma onlara sen.
    barış
    carpe diem

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)