Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

bu hyosung gerçekten başa bela (mı?)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    kask kafama tam oturuyor , ondan olacağını sanmıyorum ama lastiklerin shinko olmasından kaynaklanıyordur sizinde dediğiniz gibi.

egzostaki ses sorununa gelince ; motorun üstünde giderken sanki ses motorun üstünden benzin deposunun altından geliyor gibi hissettiriyor.

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozunda sorun olanlar toplanıp arkadaşın yanına gidelim.. bir simit ve sıcak çaya işi bağlarız gibi geliyor
    bana da öyle geliyor. ama trabzondan istanbula biraz zor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Xetanor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask kafama tam oturuyor , ondan olacağını sanmıyorum ama lastiklerin shinko olmasından kaynaklanıyordur sizinde dediğiniz gibi.

egzostaki ses sorununa gelince ; motorun üstünde giderken sanki ses motorun üstünden benzin deposunun altından geliyor gibi hissettiriyor.

---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

bana da öyle geliyor. ama trabzondan istanbula biraz zor
    dostum egzozu dert etme bize yapsın biz öğreniriz bayram da trabzon gezimiz olucak nasipse o zaman biz de seninkine el atarız..

bahsettiğin ses hızına göre aynı süre aralığı içinde tak tak tak diye gelen bir sesmidir ?.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    dostum egzozu dert etme bize yapsın biz öğreniriz bayram da trabzon gezimiz olucak nasipse o zaman biz de seninkine el atarız..

bahsettiğin ses hızına göre aynı süre aralığı içinde tak tak tak diye gelen bir sesmidir ?.

tak tak diye gelmiyor. motor rolantideyken sorun yok. seyir halindeyken şangır şungur diye geliyo ses. bu ses'e servis normaldir abi demişti. ama bana hiç normal gelmiyor. sanki metal kesiyormuşsun gibi bir ses bu.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Xetanor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tak tak diye gelmiyor. motor rolantideyken sorun yok. seyir halindeyken şangır şungur diye geliyo ses. bu ses'e servis normaldir abi demişti. ama bana hiç normal gelmiyor. sanki metal kesiyormuşsun gibi bir ses bu.
    2 seçenek var, ya aktarma zincirin sorunlu ya da egzantirik zincirinde gevşemiş diye düşünüyorum , başka bir şey de olabilir tabi . abi anlamıyorum bu servisleri uğraşmak mı istemiyorsunuz bu yüzden vazgeçtim servise gitmekten . var işte arkadaşım var neden normal diyip duruyorsun. sinirlendim bak şimdi
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    2 seçenek var, ya aktarma zincirin sorunlu ya da egzantirik zincirinde gevşemiş diye düşünüyorum , başka bir şey de olabilir tabi . abi anlamıyorum bu servisleri uğraşmak mı istemiyorsunuz bu yüzden vazgeçtim servise gitmekten . var işte arkadaşım var neden normal diyip duruyorsun. sinirlendim bak şimdi

hehe zincir yeni değişti, egzantik olabilir belki doğru söylüyorsun. tek korkum sipariş ettikleri yedek parçaları sorunlarımı çözmezse ne yapacağım. o yüzden bugün başka bir ustaya gösterecem..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastiklerinden olacağını sanmıyorum benimde lastiklerim shinko bende öyle bi problem yok
    tekerlerin balansına baktır istersen balans bozuksa yüksek hızda titreşim yapar ondan olabilir
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    arakdaşım o shinkolar lastik değil plastik o sebeple onları hemen değiştir ben 0 km aldığım motorun lastiklerini 7500 km de değiştim michelin 2ct aldım ve virajlarda yan ayaklığı sürtüyorum asfalta mükemmel oldu makina ayrıca benim makinada da kafa salınımı vardı lastiği değiştirince tamamen ortadan kalktı bu sorun. vites geçisindeki sertliği kafana takma o karakteristik bir durum fazerlerde de aynısı var 1. vitese atarken sanki vites dişlisini kırmışsın gibi tak diye ses geliyor motorun sesini bastırıyor. ayrıca senin o çatır çutur dediğin sen zincirinden geliyor bende geçen hafta gerdim zinciri sanki şanzımanda bişeyler kırılmışta dişlilerin arasına giriyormuş gibi bir ses yapıyordu çatır çutur birde zincirini tam dengeli ger çünkü zincir ayar plakalarına güvenilmiyor tam ayarlı olmuyor. egsozdaki sese gelince katalizör ün motor şasesine bağlandığı yer var oradaki vida düşmüş senin oraya bi 8 lik vida somun ayarla hatta çift somun yap bir daha düşmesin. aklıma gelenler bunlar. yardımcı olabildikse ne mutlu ama bir daha paran olursa git ya italyan al yada japon.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Hyo bu kadar kötü bir motor değil.. ilk bölümde saydığın sorunlar aşılabilecek basit şeyler. Ama vites olayı ile alakalı daha kaliteli bir servise baktır derim. rize samsun oralarda falan varsa hem gezmiş olursun.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Madv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Açtığım konularda resimlerimde var,Bu motor bakımsız haldeyken ben 2 kişi ege-akdeniz turuna çıktım ve yüklendim banamısın demedi.Halada kullanıyorum ufak tefek sorunlar çıkardı oda 20 000 zamanı geldiği için .Bence sana öylesi denk gelmiş,ilk sahibine bağla bu hataları.ilk sahibi sensen kendine bağla yada şansına
    Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.
    http://facebook.com/batuhanuludag

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)