Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tvs apache rtr 150 acil yardım motorun çekişi

Motovento
    REKLAM ALANI

2011 tvs apachi rtr 150 motorun çekişi düştü ustalar çaresiz kime gittimse serviside dahil hiçbir sorunu olmadığını söylüyorlar
    motorun çekişi neden düşer? motordan gıcıklanmaya başladım tek zevkim o oda bana şimdi sorun oldu buji değişti hava filtresi temizlendi yağ değişimi yapıldı ama motor eskisi gibi çekmiyor
    düz yolda bazen 5. vitesi yediremiyorum o kadarki sıkıltı acil çözüm önerileri
    motor 20 000 kmde ve sorun aniden ortaya çıktı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Hava Ayarlarına Baktırın Motosikletin Birde Sübap Ayarlarına Baktırın.
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bendede aynı sorun var buara. 120 basan motor 110 u geçemez oldu 10 km lik bi düşüş var. hava filtresi, sübap, zincir, yaç vb. herşey yeni. bugün gidip serviste ön dişliyi değiştirttim. Belki eski haline döner
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    aynı sorun bende de olmuştu. özellikle 4 ve 5nci viteslerde 7bin deviri geçmiyordu. parçanın ismini tam hatırlayamayacağım fakat karbüratörün içinde huniye benzer bir zar gibi ince plastik parça varmış. o yırtılmış dedi servis. değişince sorun çözüldü. bir de dikkat et, sübap ayarlarına bakalım derlerken ayarı kaçırmasınlar.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    çekiş düştü derken yüksek hızlardamo gitmiyor

ani kalkışlar hızlanmalar nasıl 1,2,3 yapınca uzuyormu yoksa sadece 5. viteste yüksek hızdamı motor gaz mı yemiyor

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı soccer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de olmuştu. özellikle 4 ve 5nci viteslerde 7bin deviri geçmiyordu. parçanın ismini tam hatırlayamayacağım fakat karbüratörün içinde huniye benzer bir zar gibi ince plastik parça varmış. o yırtılmış dedi servis. değişince sorun çözüldü. bir de dikkat et, sübap ayarlarına bakalım derlerken ayarı kaçırmasınlar.
    lastiğin adı vakum lastiği
    büyük ihtimal hava ayarı ve subaptandır

öncelikle verdiğiniz cevaplardan dolayı hepinize tek tek teşekkür ederim
    sunduğunuz çözüm önerilerini değerlendireceğim bakalım inşaallah düzelir yoksa motora binmek hiç içimden gelmiyor
    sonucu sizlerle paylaçağım
    tekrar teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

bütün viteslerde aynı özelliklede 5. vites kendini çok belli ediyor çünkü dediğim gibi düzde motoru 4. vitese çekemek zorunda kalıyorum motor sürmeye utanır oldum...

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    Alıntı öğretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle verdiğiniz cevaplardan dolayı hepinize tek tek teşekkür ederim
    sunduğunuz çözüm önerilerini değerlendireceğim bakalım inşaallah düzelir yoksa motora binmek hiç içimden gelmiyor
    sonucu sizlerle paylaçağım
    tekrar teşekkürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

bütün viteslerde aynı özelliklede 5. vites kendini çok belli ediyor çünkü dediğim gibi düzde motoru 4. vitese çekemek zorunda kalıyorum motor sürmeye utanır oldum...
    Bak Kardeşim ilk mesajımda Dediğim Gibi senin Sorunun Hava Ayarı Ve Sübap Ayarları Yaptır Onları Hiçbir sorun kalmayacaktır.
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)