Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yanık ekzoza nikelaj ypılırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GEP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL1000V Varadero
    Arkadasim benim bi arkadasimda aynbi durumdan sikayetciydi.. ya diger arkadaslarin dedigi gibi oksijen ile renk verip guzel bi duruma getireceksin.. yada uzerine bi sac gecireceksin.. (motor a yakisacak guzel bi sekilde..) ikisinin arasina da ozel bi parca koyacaklar eksozcular bilir o maddeyi adi su an benim aklimda degil.. isini bilen bi eksozcuya gidersen sana daha iyi yardimci olacaklarina inaniyorum..

bu kadar yardimci olabilecegim sadece..
    arkadasim dedigim gibi yapti su an bi problemi kalmadi..
    Metin ÖNAL [GEP Başkan]
    B rh + Honda 100 RR - 31 AF 088 - Adana | AS 200 GY-2 - 34 VAH 58 - IstanbuL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    sarcosucos neye sitem ettiğimi tam olarak anlamadım.bide benim şöle bi sorununum var.sadece yeni gönderilen mseajlara girebiliyorum bilgisayarı açtığım zaman.başka yerlere (mesela forumlar)site 16 şubatta kalmış güncellemiyo.yani benim açtığım zaman yeni msjlar bölümünde yoksa görmemişimdir kusura bakma hoşgeldin diyim şimdi
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    DS 650 ADAY
    kullanılan malzeme.Ybr ye çinliler el attığı için.Başka bir örnek 1992 ye kadar MZ motosikletler almanyadan ithal edildi ve ekzoz girişlerinde hiç yanık yoktu.1992 de kanuni el atıp türkiyede üretince ki malzemeden (çelik) çaldığı hemen belli oldu sonraki bütün mz lerin ekzoz girişleri hemen yandı.Malzeme malzeme malzeme...

özgür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çaresi Var

ARKADAŞLAR YANIK EKSOZ GÖRÜNTÜSÜNDEN KURTULMANIN TEK ÇARESİ KROM EKSOZ TAKMAK YANLIZ BİRAZ PAHALI

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Ya özgür,sen niye motoru servise götürmüyon abi_?Bence garanti kapsamında olduğu içib egzozu değiştirmek zorundalar.Gidip gitmediğini bilmiyorum ama,160 YTL fiyatı veren servis ise şaşırtıcı.Rapor tutturup yedek parça getittirmek zor mu geliomuş servisteki arkadaşlara. Bak ben akümü rapor tutturdum;2 haftadır gelcek Sen bide şansını serviste dene.Çünkü kullanıcı hatası olduğunu sanmıyorum.Adam akıllı bi egzoz göndersinler.Olmadı beraber gidelim seninle servise

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    servise gittim.biz bişi yapamayız istanbula servise göndermemiz gerekiyo dediler.ama 15-20 günde bir geliyolarmış istanbul servisi onlar gelince motoru götürcem direk üstünde bakcaklar gerekli görürlerse değiştircekler.biz kendimiz karar veremeyiz diyolar buda bana çok saçma geliyo ya sen yamahanın servisiysen o yetkiyi aldıysan raporunu tutup senin karar vermen lazım.
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Öyle saçma birşey olurmu yaq Yok istanbula gitcekmiş yolk bilmem neymiş,hepsi sallamasyon.Servisi veriyorsun madem,İstanbuldakiler senin ayağına gelip yapsın servisi.Saçmalamasınlar!!! Sen bi kaç gün sonra yanıma uğra kardeşim,beraber gidelim bir de şu servise Motorun yansa bile o adamlar verdikleri SERVİS SÖZÜnü tutmak zorundalar!!!Hemde YAMAHA gibi bir firmanın servisinin kocaaa denizlide bi egzoz değişimini yapamaması ve İstanbula göndermek istemesi hem saçma hem de düşündürücü

Motosikleti
    Honda XL1000V Varadero

Gep

Alıntı free_eagles adlı üyeden alıntı
    servise gittim.biz bişi yapamayız istanbula servise göndermemiz gerekiyo dediler.ama 15-20 günde bir geliyolarmış istanbul servisi onlar gelince motoru götürcem direk üstünde bakcaklar gerekli görürlerse değiştircekler.biz kendimiz karar veremeyiz diyolar buda bana çok saçma geliyo ya sen yamahanın servisiysen o yetkiyi aldıysan raporunu tutup senin karar vermen lazım.
    Istanbul a teLefon ac Yamaha'ya veya mail at yada fax cek

Adres : Beldeyama Motorlu Vasıtalar Sanayi ve Ticaret A.Ş.
    Çayır Cad. No: 73/75 İstinye 34460 İstanbul

Telefon : (0212) 277 57 97/98 pbx

Faks : (0212) 277 69 57

E-mail : beldeyama@beldeyama.com.tr

gene olmazsa ara 184 ü sikayette bulun tüketici haklari diye bisey war dava acarsan kazanirsin merak etme
    Metin ÖNAL [GEP Başkan]

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    bi şu istanbullu servis gelsin görsün bakalımda sona düşünürüz...
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Olm hala anlamadın mı;adam sallamasyondan bi şey sıkmış ortaya.İstanbuldan servis gelcek bilmem ne ayağı yapıolar.İstersen bekle tabi,ama öyle birşey olmadığını anladığın zaman da şaşırma!

Motosikleti
    Honda XL1000V Varadero

Gep

Alıntı free_eagles adlı üyeden alıntı
    bi şu istanbullu servis gelsin görsün bakalımda sona düşünürüz...
    ben burda senin yasal haklarini soyLedim free_eagles,
    tabiki karari sen vereceksin..
    galiba sen sey dusunuyosun.. sikayetci olursam bana bakis acilari degisir bi daha benimle ilgilenmezler diye falan mi dusunuyosun??

eger oyLe bi dusunce icerisinde isen cik o dusunceden..

eger ki orasi gercekten bi servis ise birebir degisim yaparlar..
    istanbuldakileri beklemek gibi bi sacmalik olamaz neden diyeceksin..
    istanbul da kac tane caLisan adam war ? her gun bi sehir mi dolasacak adamlar?
    sakin kafa ile dusunursen bizi anlayacagina inaniyorum...
    Metin ÖNAL [GEP Başkan]

Motosikleti
    DS 650 ADAY
    özgür kartal bu kadar dert etme.Yenisini taksalar yine yanacak.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    aslında biraz öle bi düşüncem var.motora herhangi bişi olursa nerde yaptırırım die düşünce aklımdan geçmedi değil.istanbul değilki 5 10 tane servis olsun.denizlide yok başka heralde.biraz daha beklicem bakalım.teşekkür ederim gep tavsiyelerin...
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    başka değişik çözümleri olan varmı hala aynı durumda ekzoz...
    B rh +(pozitif)

Merhaba arkadaşlar bu benim ilk mesajım ve ilk soru mesleğimle ilgili.Ben Kromaj kaplama ve diğer kaplamaları yapıyorum.Günümüzde insanlar sadece maliyete baktıkları için kaliteye önem vermez oldular.gerçek bir kromaj kaplama için sıralama şu olmalıdır.(polisajdan sonraki işlem aşağıdaki gibidir.)
    1-siyanürlü bakır kaplama
    2-asitli bakır kaplama
    3-mat nikel kaplama
    4-parlak nikel kaplama
    5-11 numara kroma kaplama

yukarda yazdığım sıralamalrdan herhangi biri eksik olduğu takdirde korozyon ve ısının metalin ham haline ulaşması daha kolay olmaktadır.Ayrıyetten alttaki bakır kaplamalr demir malzemeden daha esnek olduğu için metalin ısınmasından kaynaklanan esnemeyi absorve etmektedir.bu yüzden 2 ayrı önem kazanmaktadır.herkese saygılar.benimd erdim ise gv 650 hyosung gerçekten almaya değermi.kullanan bir arkadaşım telefonunu verirse sevinirim saygılar.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    selam tuncer sen nerelisin bu arada kromaj kaplama biliyonda nerdensin hoşgeldin bu arada
    B rh +(pozitif)

Merhaba arkadaşım
    ben İzmirdeyim.Firmaismi vermem ne kadar doğru olur bilmiyorum.ama 45 senelik bir firmayız.ayrıca şu aralar aliminyum malzeme üzerine kromaj kaplama hattıda kurduk.Motor işine yeni bulaştım.nasipse bundan sonra aranızda olmak isterim.yardımcı olabileceğim konularda her zaman burdayım.her konuda destek verebilirim.saygılar

Warfare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 HONDA CBX 750 Police
    Bence imkanın varsa kaliteli bir yenisiyle değiştir. Uğraşma bu kadar..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı Tuncer35 adlı üyeden alıntı
    Merhaba arkadaşım
    ben İzmirdeyim.Firmaismi vermem ne kadar doğru olur bilmiyorum.ama 45 senelik bir firmayız.ayrıca şu aralar aliminyum malzeme üzerine kromaj kaplama hattıda kurduk.Motor işine yeni bulaştım.nasipse bundan sonra aranızda olmak isterim.yardımcı olabileceğim konularda her zaman burdayım.her konuda destek verebilirim.saygılar
    ben izmire gelebilirim yakınlarda,benim ekzozu halledebilirmisin o zaman.ama güzel bi biçimde bide bana kaça malolur.
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı Warfare adlı üyeden alıntı
    Bence imkanın varsa kaliteli bir yenisiyle değiştir. Uğraşma bu kadar..
    arkadaşım 160 ytl sana bişey değil heralde ama ekzoz kararması için ben 160 ytl veremicem kusura bakma.
    B rh +(pozitif)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler