Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arıza yapmak üzere tasarlanan motor bir el atın belki çalıştırırız

Motovento
    REKLAM ALANI
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Öncelikle herkese iyi akşamlar. Bugün cuma namazından önce babamın unuttuğu iki kağıt parçasını götürmek üzere çalıştırdım motoru. Çalışırken pek bir isteksizdi beyimiz. Gaz verdiğimde stop ediyordu. İnat ettim 3-5 defa denedim çalıştı gazda yiyordu. Sonra yumuşak bir şekilde gazı açtım yaklaşık bir 10 metre yol aldım daha sonra gazı bıraktım. Tekrar açmak için kolu çevirdiğimde motor kendini kastı.
    Epey bir söylendikten sonra iterek benzinliğe götürdüm belki benzini bitmiştir dedim. 10 tl'lik benzin koydum. Bu sırada çalıştırmak için uğraşarak ter ile abdest aldım. Ama malesef çalıştıramadım.
    Dün yağmur yağmıştı acaba çalışıcak mı diye bastığımda kibrit gibi bir anda parlamış ve beni mutlu etmişti. Acaba sizce sorun ne olabilir?
    Edirne'de 2 zamanlı makinelere bakan tek bir motorcu var. O da sağolsun bakmış olmak için bakıyor. Daha 1 gün oldu bakımdan çıkalı. Bakıma girmeden öncede motor sürekli boğuluyor ve 20'yi geçmiyordu. Yanlış anlamayın tabi en düzgün çalıştığı dönemde 50 yapıyor.
    Belki yardım sever bir arkadaş el atarda çakallara yem olmam. Şimdiden teşekkürler.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratörü temizle ve bujiyi değiştir sorun büyük ihtimalle ortadan kalkar.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Dostum sorunun cevabı sanırım cok basit bende 2 zamanlı kullanıcısıyım bujini belli aralıklarla kontrol etmelisin bu süre sana kalmıs nzmnkı motor biraz naz yapıo ozmn söküceksin bujini yenisiyle değiştir karbüratörünü temizle yada temizlet hiç bişi yapamazsan tahliye vidasını biraz gevşet 5-10 snye bekle ve sık sorun büyük ihtimalle bu hadi kolay gelsin
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

PEKTAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karbüratöründe pislik var yüzde doksan temizle geçer bence.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı QM50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sorunun cevabı sanırım cok basit bende 2 zamanlı kullanıcısıyım bujini belli aralıklarla kontrol etmelisin bu süre sana kalmıs nzmnkı motor biraz naz yapıo ozmn söküceksin bujini yenisiyle değiştir karbüratörünü temizle yada temizlet hiç bişi yapamazsan tahliye vidasını biraz gevşet 5-10 snye bekle ve sık sorun büyük ihtimalle bu hadi kolay gelsin
    Valla dediğim gibi geçen gün bakımdaydı buji değişti nasıl oldu bilmiyorum. Eğer içine su falan girdiyse nasıl yaparız? Ben yarın biraz uğraşıyım onunla tahliye açalım bakalım nolucak. Yardımlarınız için teşekkürler.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)