Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha R1 Elektirik Sorunu (çıldırcam)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha r1
    Tüm forum üyesi arkadaşlara selam..Malum Ankara daha geçen haftaya kadar hergün yağışlıydı, sanırım şükür yağışlar bitti motorları çıkarmaya başladık.

Bende 2006 R1 var bugüne kadar bana hiç bir arıza çıkarmadı, ama geçen farkettim makinayı kapatıp anahtarı kontaktan çekiyorum, fakat göstergeler kapanmıyor (anahtarı tamamen çıkartmama rağmen). Sonra devir göstergesi kendi kendine hareket ediyor boş ışığı yanıp sönüyor aradan 15-20 dakika geçince duruyor. Kısacası sapıttı yani, böle bir tecrübe yaşayan var mı arkadaşlar. Şimdi gidecem bi ustaya tonla para dökecez belkide sadece bir sigorta arızasıdır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    beyin gitmiş geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha r1
    Ama makinanın gidişinde veya herhangi birşeyinde başka bir arıza yok...

En azından 3. boyut varlıklarından dolayı olmadığını söyleyeyim yarım yamalak elektronik merakım dolayısı ile, arızanın elektronik devreden kaynaklı, muhtemelen bünyesinde elektrik yükü tutabilen kondansatör/ benzeri elemandan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Uzun lafın kısası sürüşe devam etmeyerek mutlaka tamire gidin(tüm bunlar elktrnk ustası olmasamda, az çok yangına davet edebilecek arızayı işaret etmekte, gecikmeden kullanmadan tamire.)

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    akü voltajını kontrol ettir yerindeyse , beyin oksitlenmiştir bozulmuştur
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    çok kücücük bi teccübe yaşadım kendi çabamla onu paylaşayım istedim beyinde yerine oturmayan bi kablo ucu nedeniyle motoru bir türlü stop ettiremiyodum yani anahtarıda çıkrsam çalışıyodu gittik ustaya bi dürtü veri kabloyu düzeldi meretseninkide inş böle basit bişeydir geçmiş olsun arkadaşım..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

tam olarak devir saatin hangi sayıları gösterip geri iniyor buda bir diagnostik yoludur yamahalarda hatayı araç takometrede bu şekilde gösterir yani eğer her seferinde aynı yerleri işaret ediyorsa hatayı işaret ediyor demektir

yagmurdan dolayı kısa devre var kuruyunca geçer

Motosikleti
    nx4 falkon
    Elektrikle ilgili bi düzenleme yapıldımı role gibi şeyler takıldımı.

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Kardeşim akünü kontro lettir ya tam temas sağlamıyor kutup başları yada o civarda bir yerde ufak bir şaseleme sıkıntısı var.
    EĞER KONTAĞI KAPATINCA DEVİR GÖSTERGESİ SAYMAYA BAŞLIYOR İSE HATAN AKÜNÜN KUTUP BAŞLARINDA BİR SROUN VAR.OKSİTTE YAPABİLİR.
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Motosikleti
    Yamaha r1
    Arkadaşlar herkese cvp lar için teşekkür ederim. Geçenlerde götürdüm ustaya. Yağmur yüzünden elektirik aksamı çamur içinde kalmış dedi oksitleri temizlemiş, beyini kontrol etmiş, gösterge panelini resetlemiş vs..şimdi bir sorunu yok. Yani çok şükür beyin meyin yanmamış ucuz atlattık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)