Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

arızayı bulana ödül vereceğim..bıktım kasaplardan...

Motovento
    REKLAM ALANI
    feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    arkadaşlar yine bi sorunum var...umarım çözeriz...scooterimle yolda gidiyorum..(150 cc ramzey)dip gaz hızım stabil 80-85 km düz yoldayım 15 km gidiyorum..kontak kapatırızya o şekilde yolda kalıyorum stop ediyor..bunun sebebi nedir...önce size danışayım dedim...ustalara gitsem başka bi yerinide bozup elime veriyorlar motoru..anlamadım gitti....bu tip bi sorunla karşılasan arkadaşlar varsa paylaşıverin görüşlerinizi..hatta arızayı bulan arkadaşa müthiş bi süprizim olacak..çok sevinecek..bıktım artık ustalara para kaptırmaktan
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kontağın terminalleri paslanmış, muhtemelen yağmur altında kalmış. Kontak spreyi ile temizlemeyi dene düzelecektir.. Ödülümü de isterim ona göre

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontağın terminalleri paslanmış, muhtemelen yağmur altında kalmış. Kontak spreyi ile temizlemeyi dene düzelecektir.. Ödülümü de isterim ona göre
    ödülüm 1 tam depo benzin..bana gittiğiniz benzinciyi söyleyin..ben onlara eft ile çıkış yapacağım..sizde isminizi söylemeniz yeterli..deponuzu doldurun keyfinize bakın..
    ben önerileri değerlendirip tamirciye nokta atışı yaptırmam lazım..sözüm söz...1 depo benzin...

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Kontak kapatma butonunu + kontak anahtarını ve kablolarını kontrol edermisin. Aklıma bir yer daha geldi. (Sehpa) Ayaklık müşüründe temas ediyor olabilir.

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Benim scooterda da olmuştu... Ateşleme bobini mi ne öyle sarımlı bi parça var... Onun lehimi atmış, yolda kalıyordum, komple değiştirdim çözülmüştü... İnşallah senin derdin de çözülür... Kolay gelsin...

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontak kapatma butonunu + kontak anahtarını ve kablolarını kontrol edermisin. Aklıma bir yer daha geldi. (Sehpa) Ayaklık müşüründe temas ediyor olabilir.
    Çinlilerin çoğunda yan ayak müşhiri yok. Ayağı açık unutunca düşüyorsun, o zaman anlıyorsun açık olduğunu. Biraz dolaylı ama işe yarıyor

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Sorunun temeli bir şekilde elektrik sisteminin bypass olması . Sistemde hareket halinde teması kaybeden bir parça var . Genel kablo sistemini kontrol etmelisin yada ettirmelisin...

Bu arada hediyeyi motorunu satmış bir tır şöförü arkadaş kazanırsa motoru kargo eder yollarsın artık :D ....
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Konjektörün arızalı
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun temeli bir şekilde elektrik sisteminin bypass olması . Sistemde hareket halinde teması kaybeden bir parça var . Genel kablo sistemini kontrol etmelisin yada ettirmelisin...

Bu arada hediyeyi motorunu satmış bir tır şöförü arkadaş kazanırsa motoru kargo eder yollarsın artık :D ....
    önemli değil gözüm karardı iyice..gurur yaptım değiştirmedim motoru..2000 tl ye aldım 1000 tl kasaplara kaptırdım..hiç mühim değil..gözüm karardı dedim ya bana ne kadara mal olursa olsun..isterse gemi kaptanı olsun fark etmez..sözüm söz 1 depo benzin!!!!!!

bygrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    kronik bir beyin arızası... motor ısındığında ateşlemeyi kesiyor... beklettikten sonra ise tekrar marş alıyor ancak yine dip gaz gidince yada ısınınca motor yol ortasında kalıyorsa sorunun sebebi ise beyin arızasıdır..! Ama tabi benzininiz bitmediyse böyle bir sorunun olması yüksek ihtimal.. çinlilerde genelde buna beyin problem oluyor
    Hyosung GT250R
    Drift religion

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Adını hatırladım statör...

İşte şu meret;

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ateşleme bobini ve bujiler

önce bujilerini değiştir. ömrü bitmiştir. gene yapıyorsa %99 ateşleme bobinidir. benim başıma geldiğinde bujilerin ömrü bitmiş bir ateşliyor bir ateşlemiyormuş. tabi ateşleymecinxe motor stop ediyor.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adını hatırladım statör...

İşte şu meret;

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Bu marş motorunun parçası değil mi ?, Endiksiyon bobini ile ne ilgisi var ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Kardeş arada yapıyorsa benim patronun motoruda yapıyordu yolda giderken gaz yemiyor kontağı kapatmış gibi oluyordu durunca tekrar marşa basıyordum hemen çalışıyordu sebebi beyin olabilir yada karburatörün içinde pislik var memeyi tıkıyor ve benzin geçemeyince motor kalıyor diye düşünüyorum

not : biz öğle sürdüğümüzden yaptırmamıştık motoru ancak bir ara tam durdu beyin gitmiş değiştirdik bir bu arada karburatörüde temizlemiştik motor düzelmişti ondan iki sebep yazdım ancak beyin ağır basıyor
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    deponun havalandırmasını kontrol edin
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    eğer sorunun yüksek hızlarda nüksediyorsa 1.ateşleme yetersizdir (endüksiyon bobini) 2.benzin yetmiyordur (depoda olası pislik, musluk tıkanıklığı)...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    şimdi veriler yetersiz. kontagı kapatmış gibi deyince herkes elektırık aksamına yükleniyor.
    ama elektırık gercekten kesiliyormu kesılmıyormu bunu söylememiş arkadaş. bizim senator scoterlerde benzin deposu hava alamıyordu onun için arada kelek yaptıgı oluyordu kapaga ninçe bir delikçik deliyorduk bu soruna çözüm oluyordu çunku havalandırma için başka delik ve hortum yoktu. karbürator jiklesi takılı kalmış olabilir. buda belli bir süre sonra tatsızlık yaptıra bilir.

Motosikleti
    nx4 falkon
    Öncelikle kardeş arızayı tespit edelim.Birincisi stop edince araç komplemi susuyor yani elektrik namına bişey yokmu çünkü kontak kapanınca öyle olur elektrik iptal.Yada sadece motor mu stop ediyo yani sinyal korna varmı.Önce bunları tespit edelim bakacağımız yerleri azaltıp nokta atışı yapalım.

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu marş motorunun parçası değil mi ?, Endiksiyon bobini ile ne ilgisi var ?
    Adı aklımda endüksiyon bobini diye kalmıştı internetten araştırınca statör olduğunu öğrendim... Aynı sorun benim mondial scooterda da oluyordu, bu meretin lehimleri atmış, komple değiştirdim bi daha öyle bi sorun yaşamadım... Arkadaş bunu da bi kontrol etsin diye söyledim... Belki hata buradadır...
    Başıma gelen bi olaydı, çinlilerin nerede ne yapacağı belli olmuyor, her ihtimali değerlendirmek lazım... Sonuçta Asya'da, Mondial'de aynı mal sayılır... Maksat arkadaşın işi görülsün...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Her türlü arıza varyasyonları konuşuluyor bence çok güzel teşekkürler arkadaşlar.Tamirci milletinin %99 u şerefsiz alınan varsa alınsın o yüzden sitenin dayanışması çok önemli...Arkadaşa hak veriyorum ben de inat ettim şimdiki ustam çok iyi işçiliğide normal bana göre....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)