Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Fren Pompası

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha XT600E 94 model motorum var. Arka fren pompam geçen gün havlu attı ve yağ kaçırdı. Bir şişip fren tutar hale geliyor sonra bir bakıyorum fren bomboş.

Sorunum şu; piyasada bunun bulunması çok zor. Yerine Skyteam Cross'un fren pompasını takabilir miyim? Ya da cup ların fren pompası uygun olabilir mi? Zira o da pek içime sinmiyor. Ağırlık ve güçten dolayı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...si-cup/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...639552/detay/?

Gönlüm skyteam'den yana. Zira hem corss makine hem de gördüğüm kadarıyla yerine tam uyacak.

Başka tavsiyesi olan var ise onu da dinlerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nx4 falkon
    Yağı nerden kaçırdı belki oringleri değişip kurtarabilirsin yada çıkma bulamazmısınız.Fren merkezi mi basmıyor yoksa kaliperdenmi yağ kaçırıyo.Kaliperse basitte merkezin tamiri biraz daha zor.Sanayide oto frencilerindende yardım alabilirsiniz.Bazen çözüm umulmadık yerlerde karşımıza çıkabiliyo.Şansınız açık olsun.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler. Bugünüm zaten maceralı geçti. Akşam mesai çıkışı eve gelip motora atlayıp gittim. 5 tane yer dolaştım.

1. Biz bakamayız ağbi
    2. Bugün bırak 2 gün sonra alırsın.
    3. Çıkma kawasaki 1100 lükmüş 150 TL :|
    4. Ramzey sıfır 125 TL
    5. 20 TL noname çin malı.

Şimdi bu durum çerçevesinde kanımca aletin oringlerinde sıkıntı var. Keşke önce sökseydim. Hep öyle yapardım ama bu sefer usta bulayım bari dedim. Boyumuzun ölçüsünü aldık tabi yine.

5. seçeneği alıp eve döndüm. Yarın söküp bakıcam. O ringleri değiştircem. Zaten başka bir dava yok olayda. O ringler kim bilir kaç senelik! 10-15 ? :D

Olmadı 20 tl ye aldığımı takacağım. Zira motorum ~140 kg. Eh bu aldığım 20 tl lik olan da 125 liklerin miş sanırım. Ağırlık farkı olsa olsa 20 kg. 300 yapmıyorum. Motorumun gücü belli. 140 üzerine ender çıkarım. O yüzden aldığımın da işimi göreceğine kanaat getirdim

Yarın ola hayrola.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)