Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kartel Sökerken Yağ aktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jundign 150 cc manda kasa
    Pazar günü motorun kayışını değiştirmek için kartel kutusunu açıyordum küçük ve uzun vidaları söktüm kapak açılmayınsa kartel'in en sonunda 10 numara anahtarla bi vida daha söktüm ve vidayı çıkarttığımda yağ akmaya başladı hemen vidayı geri taktım. Bu yağ neyin yağı ve nereden değiştiriliyor çünkü akan yağ çok siyahtı yenilemek istiyorum ve nereden değiştiğini bimiyorum. bilen arkadaş varsa lütfen yardım etsin.

Okla gösterilen bölgeden söktüm

Yukleresim.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    orada yağ ile ilgili bir şey yok sanırım? bi debriyaj var...

arka fren kampanaysa fren hidroliğini boşaltmış olabilir misin?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    o motorda arka frende hidroliğin ne işi var????

kapak vidalarının tümünü 8 anahtar tutar..söktüğün 10 anahtar ağızlı civata kapağa bağlı değildir..onu sökmeden kapak çıkardı...sadece pimleri tutar hafif tıklaman yeterdi..
    bahsettiğin civatadan akan yağ,arka teker milinin ve dişlisinin olduğu kutunun yağıdır...oradan boşaltır üst kısmındaki civatadan doldurursun....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    franla bi bağlantısı yok orada köşede bir tane vida kapağı tutmuyor ama kapanın hemen yanında 10 numara anahtarla sökülen tek vida zaten

Samet bey peki orada kullanılan yağ ne tür bi yağdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu kartel kutusunda fır fır fır kayışın sesi gelıyor,Aslında benı rahatsızda edıyor.Bu ses neden cıkar,normal midir ?Sürtme sesi gibi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı thefireofhel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    franla bi bağlantısı yok orada köşede bir tane vida kapağı tutmuyor ama kapanın hemen yanında 10 numara anahtarla sökülen tek vida zaten

Samet bey peki orada kullanılan yağ ne tür bi yağdır
    90 numara yağ kullanılır.
    http://i827.photobucket.com/albums/z...usu/Diff01.jpg

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motorda arka frende hidroliğin ne işi var????

kapak vidalarının tümünü 8 anahtar tutar..söktüğün 10 anahtar ağızlı civata kapağa bağlı değildir..onu sökmeden kapak çıkardı...sadece pimleri tutar hafif tıklaman yeterdi..
    bahsettiğin civatadan akan yağ,arka teker milinin ve dişlisinin olduğu kutunun yağıdır...oradan boşaltır üst kısmındaki civatadan doldurursun....
    samet abi doğruları söylemiş.... bende kapakta 8 anahtar ile tutulan civatalardan başka görmedim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönderdiğin fotodan tam belli olmuyor abi ama ben motorun resimlerini yüklüyorum üzerinden tarif edebilir misiniz. ve söktüğüm yeri kırmızı yuvarlak içine aldım. daha net anlaşılsın diye.

Yukleresim.com

Yukleresim.com

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    sen şanzuman yagını koyma yerinin vidasını açmışsın.sana tavsiyem o motoru öyle kullanma atta bi vida olacak onuda sök olan yagı komple boşalt boşalttıktan sonra alt vidayı sık o üstteki açtıgın vidanın ordan yagı koy taşana kadar taştıktan sonra birazdaha ekle ve vidayı sık işlem bukardar şanzuman yagı eksilirse dişlilerin aşınacaktır.
    ------------------------------------------------------------------------------CBR 250R (HRC)------------------------------------------------------------------------------

Motosikleti
    Açtığımyer yağ koyma yeri olamaz çünkü açınca akıyo mantık olarak daha yukarıdan bi yerden konuyor. Benim açtığın vida tahminen yağı boşaltma yeri. Peki bu yağı nereden dolduruyoruz ve ne tür bi yağ kullanıyoruz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Açtığımyer yağ koyma yeri olamaz çünkü açınca akıyo mantık olarak daha yukarıdan bi yerden konuyor. Benim açtığın vida tahminen yağı boşaltma yeri. Peki bu yağı nereden dolduruyoruz ve ne tür bi yağ kullanıyoruz.
    Açtığın yer yağ koyma yeri.Daha önce motor sağa yatırılmış şekilde gereğinden fazla yağ konulmuş,düz durumda açınca yağ akmış.Boşaltma yeri altta solda resimlerde görülebiliyor.Yağ yeni gibi görünüyorsa bir şey yapmana gerek yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:00 ----------

Yeni resim:

Motosikleti
    Arkadaşlar yazılanları türçkeye çevirdim googleden

Son dişli yağı
    Not: aylık kontrol ve üç aylık değişim
    Not: 80/90 ağırlık dişli yağı son sürücü durumda önerilir. Ancak, aşırı soğuk hava koşullarında, bu kart itmek zor olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durumda, örneğin 75 kilo veya eşdeğer motosiklet iletim sıvısı olarak, hafif viskoziteli yağ kullanın.
    Seviyesini kontrol etmek için, sol arka motor durumda seviye vidayı çıkarın.
    Yağı boşaltmak için, motor kasanın arka alt kısmında boşaltma tapasını çıkarın. Bu 10 dakika ya da daha fazla drenaj son sürücü petrol WAM motor tavsiye edilir
    Final disk kapasitesi
    80ml
    80/90 ağırlık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:33 ----------

Bu resim herşeyi özetliyor galiba tüm yorum ve önerileriniz için teşekkürler.
    Yukleresim.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)