Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

6x1 watt power led sis lambası yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    45 derece mercek daha iyi sonuç verir gibi geliyor?
    Ergün abi 45 derece baya dar alanı gösteriyor ama ileri mesafesi daha uzun
    ben geniş açı istediğim için 60 derece lens kullandım
    birde ilk resimler çok karanlık bir alandı normal lamba 1.20 mt yüksekliği aydınlatırken power ledler hemen hemen 4 mt yüksekliğe kara aydınlatma yapıyordu.gece ve gündüz karşıdan görünme açısından 60 derece lens tavsiye ediyorlar zaten.ama zoom ışık istiyorsan 45 derece lens veya 20 derece lens tavsiye ediyorlar abi,tamamen kişiye özel yani.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    eline sağlık iyi iş çıkarmışsın
    kimileride sis farı yapıp 150-200 tl fiat çekmezmi ..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    @arjantinli69: sadece benzerlik açısından o ürünü göstermiştim. dediğim gibi; bir kış kontak kapatmadığım motorumda sürekli farım açık gidiyorum. bu fardan 4 tanesini şu an kullanıyorum. üstüne kar yağmur çamur yağmasına rağmen en ufak bir şey olmadı. zaten yapısı gereği olamaz da. malatyada bile adet olarak 14 liraya almıştım; Türkiye elektroniğinin deposu olan Karaköy'de dah ucuz olacağı kesin. mesela 20 tane küçük ledi 10 tlye alırken karaköyde aynı ledden 100 adet aldım. bu malzeme 10 liradan satılıyordur eminim.

görünüş olayına gelirsek; otomobil aksesuarcılarından bu ledleri içine koyabileceğiniz farlar 5-10 lira.

ledlerin tek sıkıntısı ileriye ışık verememesi.

çok konuştum; biraz da görüntü olsun. motorumun videosu:

http://tinypic.com/player.php?v=jrfzip&s=7

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık iyi iş çıkarmışsın
    kimileride sis farı yapıp 150-200 tl fiat çekmezmi ..
    yorumlar için teşekkürler
    normalde power ledler fazla fiyat tutmuyor 45-50 tl civarı
    ama içine monte edeceğimiz ürün hazır sis lambası olunca fiyat yükseliyor.
    ben mesela hazır ampülleri takılı sis lambasını 45 tl ye aldım içini çıkartıp attım çünkü hiç bir işime yaramayacaktı.boş sis lambası kutusuna benzer kutuda bulunsa olurdu ama malesef göze güzel görünmesi lazım düşüncesinde oldugumdan orjinal sis lambası kutusunun üzerinde çalışma yapmak zorunda kaldım,ama değdi doğrusu maliyet 100-110 tl arası
    seri üretimde fiyatlar 130-150 tl ye kadar çıkabilir normaldir.piyasa'da bir kaç yerde satılanları bulunmakta sanırım 180-200 tl isteniyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:21 ----------

malatyada bile adet olarak 14 liraya almıştım; Türkiye elektroniğinin deposu olan Karaköy'de dah ucuz olacağı kesin. mesela 20 tane küçük ledi 10 tlye alırken karaköyde aynı ledden 100 adet aldım. bu malzeme 10 liradan satılıyordur eminim.

görünüş olayına gelirsek; otomobil aksesuarcılarından bu ledleri içine koyabileceğiniz farlar 5-10 lira.

ledlerin tek sıkıntısı ileriye ışık verememesi.

Türkiye'de elektroniğin kalbi Karaköy olayı eskidendi şu an net sağolsun
    bu ürünler İstanbula veya başka bir şehire uzakdoğu'dan ithal olarak geliyor,yani ilk olarak sizin oraları kat ediyor.nakliye her zaman fiyatı etkiler.
    istanbul karaköy'de fiyatını yazdım ama gözünden kaçmış sanırım tanesi 29 tl idi,tabiki markaya göre değişir.
    5-10 tl ye sis lambası nerede merak ettim doğrusu,benim aldığım sis lambası mesela 45 TL idi
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Led, 45 derece lens, soğutucu var ama bi türlü zaman bulamadım. Kaç ohm direnç kullandın?
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Led, 45 derece lens, soğutucu var ama bi türlü zaman bulamadım. Kaç ohm direnç kullandın?
    ben 60 ohm taş direnç kullandım.
    ama isterseniz LM 7810 enteğre'de kullanabilirsiniz keyfe kalmış bir durum.
    Bu 3 bacaklı bir entegredir.hatta entegre bile demezler genelde, yazılı taraf size baktığında sol tarafa (+) verilir,orta bacağa (-) en sağ bacaktan da 10 volt alınır.haliyle orta bacağı ortak uç olacak.Bir de üzerindeki soğutucu genelde orta bacakla birleşik olur (- uç olur) .Kısa devre yapmamak için dikkat etmelisiniz.
    isterseniz hazır akım sürücüleri var onlardan'da kullanabilirsiniz.Bilgin abinin önerdiği sürücü Meanwell marka 10.5V 700mA sabit akım sürücüsü.
    kolay gelsin

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Tamer o tarafa işin düşerse 45 derece açılı lenslerle bir takım almanı rica edeceğim.Bu arada lm 7810 çıkışında 9,5 volt alırsın,bu serilerin hepsinde 0.5 volt düşüktür çıkış.orta bacağa bir 4001 yada muadili diyot takarsan 10 volta yakın alırsın.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Tamer o tarafa işin düşerse 45 derece açılı lenslerle bir takım almanı rica edeceğim.Bu arada lm 7810 çıkışında 9,5 volt alırsın,bu serilerin hepsinde 0.5 volt düşüktür çıkış.orta bacağa bir 4001 yada muadili diyot takarsan 10 volta yakın alırsın.
    6 şarlı istiyorsun değilmi Ergün abi yani 12 led-12 lens yoksa 6 led-6 lens'mi.
    ya aslında sürücü devresine gerek yok nedeni ledleri 3 erli bağladım devreye ben ısınma yapmıyor taş dirençle işi hallettik.ama istenirse tabiki tek renk sabit akım sürücüsü'de kullanılabilir.

bu aralar karşıya geçtiğimde sana alırım abi.

Motosikleti
    NC 700 SA
    6 Şarlı Tamer,12 led.Önümüzdeki hafta içerisinde geçersen alırsın.Sonrasında bende müsait olacağım.Saolasın.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    6 Şarlı Tamer,12 led.Önümüzdeki hafta içerisinde geçersen alırsın.Sonrasında bende müsait olacağım.Saolasın.
    anlaşıldı Ergün abi bu gün geçme olasılığım % 50 ama yarın geçerim büyük olasılıkla.sana ulaştırırım parçaları.ledleri montajlatayımmı.mercekleri sen sabitlersin yerine göre

Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşıldı Ergün abi bu gün geçme olasılığım % 50 ama yarın geçerim büyük olasılıkla.sana ulaştırırım parçaları.ledleri montajlatayımmı.mercekleri sen sabitlersin yerine göre
    Ben hallederim hepsini uğraşma hiç.Sadece parçaları al yeter.45 derece unutma

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    okey ergün abi

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Arjantinli69 arkadaşım bir sorum olacak.
    Bu ledlerin bağlantı şeması nasıl ?
    3-4 led arasında direnç vs var mı ?
    Şimdiden teşekkürler.
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 10 ya da 15 tl amele tip sis lambası aldım sanayiden. İçine 3 er wattlık 1 er tane led koyup kullanacağım. Mercek de aldım. Sanırım merceksiz olunca çok kötü duruyor. Warm white tam bir gün ışığı veriyor. Alacak olanlara warm white tavsiye ederim. Ayrıca stop için de 1 tane 3 watt lık takacağım. Artık göremedim kardeş diyen olursa ne yaparım bilemiyorum

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arjantinli69 arkadaşım bir sorum olacak.
    Bu ledlerin bağlantı şeması nasıl ?
    3-4 led arasında direnç vs var mı ?
    Şimdiden teşekkürler.
    led'leri montaj ettiğimiz plaka normalde RGB devresinin plakası idi.orjinal devrede 6 led birden yanıyordu biz devreyi ortadan bölüp 3'erli hale getirdik.3'erli ledlere 2 grup halinde (+) ve (-) besleme verdim.bu 2 beslemeyi birlesştirdim ,ledler'in uygun ışık vermesi için gereken voltaj DC 10.5 volt'a takabül ediyor onun içinde çıkışına 5 watt taş direnç bağladım.ne ledlerde aşırı ışık var nede ısınma.12 volt giriş voltajını 10.5 volt'a düşürmüş olduk.
    bu gün Ergün abimize alacağım boş devrenin resmini çeker atarım buraya daha açıklayıcı olur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:53 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10 ya da 15 tl amele tip sis lambası aldım sanayiden. İçine 3 er wattlık 1 er tane led koyup kullanacağım. Mercek de aldım. Sanırım merceksiz olunca çok kötü duruyor. Warm white tam bir gün ışığı veriyor. Alacak olanlara warm white tavsiye ederim. Ayrıca stop için de 1 tane 3 watt lık takacağım. Artık göremedim kardeş diyen olursa ne yaparım bilemiyorum
    sayı biraz fazla gibi ama keyif meselesi diyeceğim birde sorum olucak
    3 watt'lık ledleri nasıl sogutmayı düşünüyorsun aşırı ısınma yapıyor yoksa bende öyle düşünmüştüm.
    ve 10-15 tane takmayı düşünüyorum demişsin
    3 watt 1 tane power led 350 ma akım çeker 15 tane olunca siz düşünün.aslında olay ledleri bir şekilde yakarsınız harici akü filan benim asıl düşündüğüm aşırı ısınmaları.
    kolay gelsin size yaptıktan sonra resimlerini atarsanız bizlerde görmüş oluruz.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    güzel olmuş eline sağlık
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş eline sağlık
    teşekkürler çalışınca birşeyler yapmaya çalışıyoruz işte

bu gün Ergün abi için aldım bir takım şema üzerinde olmadan fotolarını çektim sizlerle paylaşayım fikir vermiş olur yapmayı düşünen arkadaşlara
    Power led'ler ve RGB Plaka devre aluminyum

45 derece lensler ve Aluminyum sogutucular

buda devre üzerindeki hali

buda motosiklet üzerindeki hali

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Vallahi artık yapıcak olsam malzemeleri sizden alıcam :D :D :D
    Nazillide bu ledleri veya mercekleri bulamıyorum.
    Ancak internet üzerinde görüyom ki onuda mıncıklamadan almak istemiyorum.
    1 watt lık led için soğutucu olayı gayet güzel ve hoş olmuş.
    3 yada 5 watt lık olan ledler acaba soba gibi mi çalışıyor ki ?
    Kendi motoruma 1 watlık hazır mercekli el fenerlerinden aldım.
    Far yuvası içine oturttum.
    Led başına bir adet 7805 kullandım.
    Yaklaşık yarım saat sonra silikonlar eridi :D
    Çok çalışmam çooo....k :D :D :D :D
    Tekrak teşekkürler.

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler çalışınca birşeyler yapmaya çalışıyoruz işte

bu gün Ergün abi için aldım bir takım şema üzerinde olmadan fotolarını çektim sizlerle paylaşayım fikir vermiş olur yapmayı düşünen arkadaşlara
    Power led'ler ve RGB Plaka devre aluminyum

45 derece lensler ve Aluminyum sogutucular

buda devre üzerindeki hali

buda motosiklet üzerindeki hali

!!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    şu an için en ideal 1 watt power led.3 watt power led kullanıldığında hemen mercekleri eritmeye başlıyor sogutucu yetersiz kalıyor arkadan fan takviyesi yapmalı.
    ben 5 watt 10 ohm taş direnç kullandım ısınma yok denecek kadar az ve sis lambasının arkasına hava girişi yaptım.bu gün'de sis lambasına pleksiden cam kestim bakayım akşam ışıkta azalma olucakmı,sanmıyorum gerçi ama.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Güzel çalışma ellerinize sağlık,yalnız benim bir sorum vardı; 5 ledli yuvarlak kartın çapı ile soğutucunun çapı aynı değil, değil mi?Çünkü aynı soğutucudan bende kullanıyorum ancak 3 led kapasiteli olan yuvarlak karta bağlı.5 ledli olan yuvarlak kartın çapı nedir acaba öğrenebilimiyim elimdeki sis farına sığıp sığmaması konusunda kararsızım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)