Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kazalı Motoru Toplayabilirmiyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Fotoğraftaki motor fenerbahçenin şampiyon olduğu akşam bir şarhoşun sol yandan çarpması sonucu bu hale geldi. Motorun sahibi arkadaş artık motora binemeyecek. En azından 1 yıl kadar ara verdi ve bu motoru ben almak istiyorum sizlerinde fikrini almadan bu işe girmek istemedim. Sağ tarafı sağlam çizik bile yok fakat sol taraf içler acısı sizce toplanabilir mi? Yani bu motoru toplamak için ne kadar para harcarız? Henüz motoru otoparktan çıkaramadık ruhsat sahibi yurt dışında olduğundan. Motor olarak bir arızası olmadığını kazadan sonra motorun hala çalışmaya devam ettiğini söylediler. Tabi ne kadar doğrudur bilmiyoruz. Şase yamulmuş toplanmaz dediler. Asya motorun servisiyle konuştuğumda ise yandan vurarak şaseyi yamultamazsın cevabını aldım. En fazla motor askısı kırılmıştır dendi. Kazada soldan çarpılıyor ve 5 metre kadar sürükleniyor motor. Sürat 45-50 civarı. Sizce şase yamulmuş mudur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Motor iyi guzelde bu cinli simdi bunu yapdirirsin benimde vardi bundan yazin gri komple granajlarini 110 liraya aliniyor felan ama bunla ugrasman daha neler cikaracak bilmiyorsun. Motor suruklenmis diyorsun. Ilk once al motoru gotur veya usta gotur baktir iyi bi usta desin su olur boyle olur felan diye. Bu benim fikrim ama istersen tabikide duzelir eger sadice granaj hasari varsa cok basit derim yapdir derim bu benim dusuncelerim ama sende dusun bi arastir sonra pisman olma derim.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

Motosikleti
    Alıntı Bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor iyi guzelde bu cinli simdi bunu yapdirirsin benimde vardi bundan yazin gri komple granajlarini 110 liraya aliniyor felan ama bunla ugrasman daha neler cikaracak bilmiyorsun. Motor suruklenmis diyorsun. Ilk once al motoru gotur veya usta gotur baktir iyi bi usta desin su olur boyle olur felan diye. Bu benim fikrim ama istersen tabikide duzelir eger sadice granaj hasari varsa cok basit derim yapdir derim bu benim dusuncelerim ama sende dusun bi arastir sonra pisman olma derim.
    Yani zaten direk tamam alırım toplatırım diyemedim. Otorpark'tan çıkarınca servise götürücez zaten tanıdık hepsi. Benim şuan kullandığım motordan daha iyi bişey olucağını düşündüğüm için bu işe girmek istedim. Yani ona yapıcağım masrafla bunu alıp toplatırım dedim. 300-400 liraya eğer çıkabilirsek işin içinden babalar gibi binerim ben ona diyorum. Motorun ilgimi çeken yanı km yok. Lastikler yeni. Çok temiz kullanılan bir motordu. Egzozda kazadan 1 hafta önce değişmişti. Dediğim gibi sağ tarafında bişey yok. Eğer motor askısı kırıldıysa sadece motoru çalıştırabilirlerse. Plastik kolay gibi görünüyor. Yine de gelicek düşüncelerinizi bekliyorum.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşm bence ilerde sorun cıkarabılır gibi çinli scooterlar zaten kaza olmasada dokuluyor bence öbür tarafada zarar verdiğinden ileride kırılabilir öbür taraf

Motosikleti
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşm bence ilerde sorun cıkarabılır gibi çinli scooterlar zaten kaza olmasada dokuluyor bence öbür tarafada zarar verdiğinden ileride kırılabilir öbür taraf
    Valla diğer tarafında çizik bile yok motorda. Yani bütçem zaten 500 lira. Daha iyi bişey bulamadım epey dolaştım sanayide. Sonra bunu bulduk kafama yatmadı değil yani. Eğer toplanırsa 10 numara makine kazadan öncede biliyorum ben bunu. Güzeldi çok bakıyolardı bir motor ancak o kadar temiz olurdu yani. Lastiklerini sabunla siliyorlardı çok güzel parlıyodu. Toplamaya değmez mi diyorsunuz?

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    pilaka ruhsat varmı yoksa uğraştığına değmez sevgili arkadaşım , yüzü astarını geçer haaaa alıp parçalarım değişik bir şeyler yaparım dersen fiyat önemli olmak kaydı ile alınır ve 250 liradan fazla istiyorlarsa dön arkanı gel derim ,

hurdacıları iyi bilirim ihtiyacın olduğunu sezdikleri anda alacağın mal altın oluverir,

bizim buradakiler öyle tabi vicdan sahibi insanlardır ona bir şey diyemem ancak cüzdan sahibi olduklarını anladığın anda u dönüşü yaparak hayırlı işler dile...

geçenlerde bir cam motoru lazım oldu ülenn övdüde övdü dedim yap bir ikram işte daaa alacaz lazım bize !

nuh dedi peygamber demedi 50 liraya yasladı bir cam motorunu yok alman malıymış yok kaliteliymiş buraya kadar tamam...

bir gün sonra oto parçacısına tesadüf başka bir parça için gittim ve aklıma geldi sordum aynı ölçülerde bire bir cam motoru her şeyi (rediktörü ile beraber)
    60 lira demezmi içim cız etti birdaha önce yenisinin fiyatını öğrenip hurdacıların kapısını öyle çalacağım bana bir ders oldu ..burada 10 liralık karı düşünmüyorum kaç yıl kullanıldığı belli olmayan cam motoruna neredeyse sıfır parasına almak zoruma gitti ve 10 lira için ettiğim pazarlığa acıdım...

kıssadan hisse , kızım sana söylüyorum gelinim sen anla...

dip not : o motosiklete 500 lira vereceksen toplamaya değmez ama söylediğim rakama bırakırsa sana en az 800 e gelir resimden anladığım gördüğüm kadarıyla , zaten 800-900 liraya kaza yapmamışını alırsın hemde evrakları temiz olanından karar elbette senindir saygılar sunarım...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pilaka ruhsat varmı yoksa uğraştığına değmez sevgili arkadaşım , yüzü astarını geçer haaaa alıp parçalarım değişik bir şeyler yaparım dersen fiyat önemli olmak kaydı ile alınır ve 250 liradan fazla istiyorlarsa dön arkanı gel derim ,

hurdacıları iyi bilirim ihtiyacın olduğunu sezdikleri anda alacağın mal altın oluverir,

bizim buradakiler öyle tabi vicdan sahibi insanlardır ona bir şey diyemem ancak cüzdan sahibi olduklarını anladığın anda u dönüşü yaparak hayırlı işler dile...

geçenlerde bir cam motoru lazım oldu ülenn övdüde övdü dedim yap bir ikram işte daaa alacaz lazım bize !

nuh dedi peygamber demedi 50 liraya yasladı bir cam motorunu yok alman malıymış yok kaliteliymiş buraya kadar tamam...

bir gün sonra oto parçacısına tesadüf başka bir parça için gittim ve aklıma geldi sordum aynı ölçülerde bire bir cam motoru her şeyi (rediktörü ile beraber)
    60 lira demezmi içim cız etti birdaha önce yenisinin fiyatını öğrenip hurdacıların kapısını öyle çalacağım bana bir ders oldu ..burada 10 liralık karı düşünmüyorum kaç yıl kullanıldığı belli olmayan cam motoruna neredeyse sıfır parasına almak zoruma gitti ve 10 lira için ettiğim pazarlığa acıdım...

kıssadan hisse , kızım sana söylüyorum gelinim sen anla...

dip not : o motosiklete 500 lira vereceksen toplamaya değmez ama söylediğim rakama bırakırsa sana en az 800 e gelir resimden anladığım gördüğüm kadarıyla , zaten 800-900 liraya kaza yapmamışını alırsın hemde evrakları temiz olanından karar elbette senindir saygılar sunarım...
    Motorun duruşundan fiyat çıkardınız bravo. Kaza yapmadan önce 800 diyordu. Almak istedim 750'den aşağı düşmedi bende 600'den yukarı çıkmadım. Şimdi motora 150 lira veriyorum. Plaka ruhsat var satış temiz. Hiçbir problem yok. Otoparktan çıkardığımız gün satış alabiliyoruz. Toplam olarak 500 liraya halledebilirsek bana uygun gibi geliyor. Sanayide dolu motor var ama yarısı haşat durumda, yarısınında motoru çok kıymetli. Bu motorun ilk alındığı günüde bildiğim için rahatım yani hiç öyle motoru sıkıştırıcak zorlayacak hareketlerde bulunmadı. Tertemiz motordu ama kaza oldu. Ne zaman ne olacağı bilinmiyor. Bu fiyata alsam uygun mudur?

Motosikleti
    Sevgili kardesim annadim ben seni sen daha iyi bisiye binim derdindesin . Ama 400 500 lira masraf napdin yaaa :D ben sana butun granajlari 110 liraya 0 aliosun diorum :D cok tutmaz oyle sen yine baktir ilk once sonra durumuna gore parcalarin fiyat lisetsini cikar daha sonra ariza yaratirmi ona bak ben sana soglim en fazla harcican para tas catlasa 300 lira boyle herseyiyle ondan fazlasi olacani zannetmem baktir bakalim sonrada bizle paylas.

Motosikleti
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun duruşundan fiyat çıkardınız bravo. Kaza yapmadan önce 800 diyordu. Almak istedim 750'den aşağı düşmedi bende 600'den yukarı çıkmadım. Şimdi motora 150 lira veriyorum. Plaka ruhsat var satış temiz. Hiçbir problem yok. Otoparktan çıkardığımız gün satış alabiliyoruz. Toplam olarak 500 liraya halledebilirsek bana uygun gibi geliyor. Sanayide dolu motor var ama yarısı haşat durumda, yarısınında motoru çok kıymetli. Bu motorun ilk alındığı günüde bildiğim için rahatım yani hiç öyle motoru sıkıştırıcak zorlayacak hareketlerde bulunmadı. Tertemiz motordu ama kaza oldu. Ne zaman ne olacağı bilinmiyor. Bu fiyata alsam uygun mudur?
    150 lira evrakları var ve temizse hemen kap

motorun kaza yapmadan önceki temizliği sahibini ilgilendiriyordu fakat kaza yapmış hali olunca işler tersine dönüyor ve seni ilgilendirecek , burada bir mt dostu olarak şunu söyleyebilirim ,

şayet bu toplma işlemlerinin kısmi olarak yarısından fazlasını , yada tamamını, yada çeyreğini kendin hobi olarak uğraşırım yaparım elimden gelir , az çok anlarım dersen 500 lira gibi rakamlara maletmen gayet mümkün ve mantıklı , hem uğraşırken vakit geçer zamanını değerlendirir zevk alırsın hemde bir motosiklet sahibi olursun .

fakattt yok arkadaşım ben motorun m sinden anlamam tamamiyle ustaya görürüp yaptıracağım dersen işin rengi değişebilirki bence kesin değişir ve 500 gibi düşündüğün rakamlar olur sana 700-800, işçilikti kılıydı tüyüydü ,

öyle bir durumki zaten bir miktar masraf edip olayın içine dalmışsındır bir kenara atıp bırakamazsında , sonra bitince inceden bir hasap yaparsın ohoooo temiz kazasız bir motor parasına gelmiş

buda tecrübedir işte kötü bir şey değil bedelsiz hiç bir şey öğrenilmez şu hayatta

bu bile senin için iyidir görüşündeyim

sen hemen git 150 gaymeye el sıkış motor sahibi vazgeçip motoru başkası kapmadan tut kuyruğundan at garaja

olmadı yok arkadaşım ben bu motoru aldım fakat usta gözüyle bakıldı akı mokunu geçiyor dersen getir bana ben alayım o paraya senden ama toplamak için değil parçalamak için

Motosikleti
    Sevgili kardesim annadim ben seni sen daha iyi bisiye binim derdindesin . Ama 400 500 lira masraf napdin yaaa :D ben sana butun granajlari 110 liraya 0 aliosun diorum :D cok tutmaz oyle sen yine baktir ilk once sonra durumuna gore parcalarin fiyat lisetsini cikar daha sonra ariza yaratirmi ona bak ben sana soglim en fazla harcican para tas catlasa 300 lira boyle herseyiyle ondan fazlasi olacani zannetmem baktir bakalim sonrada bizle paylas.
    Pazartesi günü çıkarıcaz motoru otoparktan. Bu plastik akşamın tamamı 110 lira nasıl oluyor ya? Eğer öyleyse hemen alalım. Ben asya moyorun sitesinden baktım 270 lira çıktı tüm plastik parçalar. Yani bence eğer şasesinde yamulma yoksa motorunuda çalıştırabilirlerse bana yarar yürütürüz onu. Sanırım arka amortisörlerdede bozulma var onlarda değişebilir. Belki çıkma falan buluruz onları birbiriyle uyumlu olan vardır illaki.

Motosikleti
    Pazartesi günü çıkarıcaz motoru otoparktan. Bu plastik akşamın tamamı 110 lira nasıl oluyor ya? Eğer öyleyse hemen alalım. Ben asya moyorun sitesinden baktım 270 lira çıktı tüm plastik parçalar. Yani bence eğer şasesinde yamulma yoksa motorunuda çalıştırabilirlerse bana yarar yürütürüz onu. Sanırım arka amortisörlerdede bozulma var onlarda değişebilir. Belki çıkma falan buluruz onları birbiriyle uyumlu olan vardır illaki.
    Evet bende resimdenmi dedim acaba yaniliyorum diye kendime hafif egik duruyo arka jant ya bence benim gorusumce yani motor calisiyor demis sana kaza yapan kisi sanirim oyle annadim. Eger calisiyorsa bisi yoktur motorda en fazla ya amirtisordur yada motor takozlaridir yani. Bide parcalari git kendin bizzat al. Motorcuya veya birilerine yapdirma kendine her zaman daha ucuzunu bulursun asya bakma bu motorlarin prestolarida var onlarada bak asyada belki 10 liradir prestoda 5 ben valla yazin izmirde benimkinin sagi solu caklati bende gittim sordum adam bana 110 lira ful hepsini degistiririm yaparim dedi. Sen nerdesin sehir olarak ?

Motosikleti
    Evet bende resimdenmi dedim acaba yaniliyorum diye kendime hafif egik duruyo arka jant ya bence benim gorusumce yani motor calisiyor demis sana kaza yapan kisi sanirim oyle annadim. Eger calisiyorsa bisi yoktur motorda en fazla ya amirtisordur yada motor takozlaridir yani. Bide parcalari git kendin bizzat elinle al parasini kendin ver motorcudan veya birilerine yapdirma kendine her zaman daha ucuzunu bulursun asya bakma bu motorlarin prestolarida var onlarada bak asyada belki 10 liradir prestoda 5 ben valla yazin izmirde benimkinin sagi solu caklati bende gittim sordum adam bana 110 lira ful hepsini degistiririm yaparim dedi. Sen nerdesin sehir olarak ?
    Edirne. Burda motosiklet mobilettir yada yarı otomatik mondialdir. Öyle presto falan gibi alternatifim yok ama sanırım mondial'inde bunun aynısı bir modeli var. Belki mondial daha ucuzdur. Bakmak lazım. Evet arka lastik hafif eğik duruyo. Amortisör falan darbe almıştır dedi arkadaş. Yani benim motoruma bakılarak bu motor süper.

Motosikleti
    granajlar 2 ci pilanda kalsın sen şasede yamukluk, ön ve arka amörtüsörlerin çatlak patlak,ve yamukluğuna,motor kulaklarının kopuk olup olmadığına , cantların durumuna,motor bloğunda çatlak olup olmadığına ve bağlantı takozlarının durumlarına baktır yada bak bunlarda sorun yoksa granajları kendinde takarsın ,

ayrıca lafla peynir gemisi yürümez sana yakın servis varsa tek tek parça fiyatlarını aşağı yukarı bilmende fayda var , hasarlı parçaları tespit et ve fiyat öğren ..

ustacım al sana motor getirdim şunu adam et deyip bırakıp gidersen söylediğim rakamlara anca çıkar...

mobiletle kıyaslarsan bunun ölüsü yeter

Motosikleti
    Edirne. Burda motosiklet mobilettir yada yarı otomatik mondialdir. Öyle presto falan gibi alternatifim yok ama sanırım mondial'inde bunun aynısı bir modeli var. Belki mondial daha ucuzdur. Bakmak lazım. Evet arka lastik hafif eğik duruyo. Amortisör falan darbe almıştır dedi arkadaş. Yani benim motoruma bakılarak bu motor süper.
    Evet mondialdede var onunda modeli rr diye geciyor.Kardesim sen sadice motorun calismasina duzgun yolda duz ilk gunki gibi yurumesine konsantre ol granaj bisi degil zamanlada halledersin ama en onemlisi yolda duz ve saglam gitmen.

Motosikleti
    otoparkta ne kadar kaldı ? otopark ücretini kim verecek ?

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otoparkta ne kadar kaldı ? otopark ücretini kim verecek ?
    Motorun sahibi olan arkadaş verecek. Ben karışmam ona zaten. Motor onların üstüne plakası herşeyi var çıkarmazlarsa daha çok başa bela olur. Çıkarıcaklar mecburen. Fenerbahçenin şampiyon olduğu akşamdan beri orda motor. Epey sağlam bir hesap bekliyor onları. Doğru söylüyorsun grenaj 2. planda. Benimde asıl amacım sağlıklı bir şekilde o motoru yürütmek. Kendi gözümle ufak bir hasar tespiti yaptım ben. Ön amortisör sağlam fren sağlam. Arka jantta yamukluk yok sağlam. Varyarör ayaklığı çalıştırma pedalı yok kaybolmuş. Varyatörün üzerinde bir hortum var nereye takılı olduğunu bilmiyorum o çıkmış. Hava filtresi çıkmış. Arka amortisörlerde hafif kayıylık var gibi özellikle solda pek yüklenip bakamadım adam laf söylemeye başlamıştı çıkar öyle bak gibisinden.

Motosikleti
    Motorun sahibi olan arkadaş verecek. Ben karışmam ona zaten. Motor onların üstüne plakası herşeyi var çıkarmazlarsa daha çok başa bela olur. Çıkarıcaklar mecburen. Fenerbahçenin şampiyon olduğu akşamdan beri orda motor. Epey sağlam bir hesap bekliyor onları. Doğru söylüyorsun grenaj 2. planda. Benimde asıl amacım sağlıklı bir şekilde o motoru yürütmek. Kendi gözümle ufak bir hasar tespiti yaptım ben. Ön amortisör sağlam fren sağlam. Arka jantta yamukluk yok sağlam. Varyarör ayaklığı çalıştırma pedalı yok kaybolmuş. Varyatörün üzerinde bir hortum var nereye takılı olduğunu bilmiyorum o çıkmış. Hava filtresi çıkmış. Arka amortisörlerde hafif kayıylık var gibi özellikle solda pek yüklenip bakamadım adam laf söylemeye başlamıştı çıkar öyle bak gibisinden.
    Neyse zaten cikacak o zaman iyice bakar goturur ne durumda oldunu annarsin. Gonlunce olsun insallah az masraf cikar gonlunce dusundun gibi binersin ne diyim baska. ;) bizede haber ver ama noldunu ne bittini ne zaman cikiracaksiniz motoru ?

Motosikleti
    Neyse zaten cikacak o zaman iyice bakar goturur ne durumda oldunu annarsin. Gonlunce olsun insallah az masraf cikar gonlunce dusundun gibi binersin ne diyim baska. ;) bizede haber ver ama noldunu ne bittini ne zaman cikiracaksiniz motoru ?
    Kısmetse yarın çıkarıcaz. Yani yinede arkadaşa bağlı o ne zaman derse o zaman. Mondial'in de yedek parça fiyat listesini inceledim biraz daha uygun asya'ya göre. Dedidiğiniz gibi parçayı kendim alıp başında bekleyip taktırıcam. En doğrusu o olacak.

Motosikleti
    Kısmetse yarın çıkarıcaz. Yani yinede arkadaşa bağlı o ne zaman derse o zaman. Mondial'in de yedek parça fiyat listesini inceledim biraz daha uygun asya'ya göre. Dedidiğiniz gibi parçayı kendim alıp başında bekleyip taktırıcam. En doğrusu o olacak.
    En iyisini yaparsin aslinda kendin alip kendinde takarsin parcalari cok zor degil hem ogrenirsin cook nazik ol takarken cikarirken cok dikkat et becerirsin yani dedim gibi ve seninde granaj cok ole 1. plan olmasin motorun duz gitsin yolda sonra halledersin bende varken o motordan cok guzeldi ben izmirde heryere giderdim cokda az yakiodu hizlida ben biraz oynadim motorla ama guzel yani seni uzmez ben hic yolda kalmadim 1 kere kalmadim benzin bitmedigi zaman tabi . Bak ben sana bi resmini paylasim motorun

Motosikleti
    hayırlı olsun inşallah fazla masraf etmeden durumu kurtarırsın esenlikler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)