Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

buji motorun içine düştü..yardımm!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    bugün buji yi değiştireyim dedim..amann iyi ettim başıma gelmeyen kalmadı..bujiyi çıkardım yeni bujiyi takayım derken elimden kaydı ve biyere düştü..neyse dedim eski bujiyi taktım zar zor..kontağa bi bastımm...aman yarabbim çokk acayip kötü bi sesle motorum sarsıldı..takır tukur sesler gelmeye başladı..bende hemen stop ettim motoru..sayın arkadaşlarım acaba motoru elledik mi..yoksa başka bişey mi oldu..yorumlarınızı bekliyorum..motorum ramzey 125 scooter...
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    yere düşen bujiye baktınız mı ondan her hangi bir parça eksikmi acaba sökerken yada takarken fazlamı zorladınız eğer bujinin tırnağı seramik kısmı gibi pistonun tepesine düştüyse işin zor hiç kurcalama o motor inicek kardeşim. ama normal bir buji sökmeyle bu gibi sesler gelmez sanırım olayda eksik olan birşeyler var.

Motosikleti
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yere düşen bujiye baktınız mı ondan her hangi bir parça eksikmi acaba sökerken yada takarken fazlamı zorladınız eğer bujinin tırnağı seramik kısmı gibi pistonun tepesine düştüyse işin zor hiç kurcalama o motor inicek kardeşim. ama normal bir buji sökmeyle bu gibi sesler gelmez sanırım olayda eksik olan birşeyler var.
    beycivan abi bujiyi bulamadım ki..konsolun içine düştü...yedek bujiyi taktım ...offf yaktık motoru sanırım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Buji motorun içine giremez. Ancak bujinin bir parçası falan girebilir ama o kadarını istesen bile zor yaparsın. Bence sen bujiyi/kablosunu düzgün takamadın motor düzgün ateşleme yapamadığı için sarsıntılı ve gürültülü çalıştı. Ama en garantisi motorun olduğu yere ve bulamazsan grenajların içine bak. Bujiyi kontrol et eksik/kırık bir yeri var mı diye. Sorun yoksa buji kablosunu kontrol et.

orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally
    Evet anlatimin sanki motorun icine birseyler kacirmissin gibi yoksa eskide olsa saglam bujiyi yuz kere sok tak senin dedigin gibi birsey olmamasi lazim bana da bir seyler eksik gibi geldi

Motosikleti
    1 ci ihtimal bujiyi sıkıstıramadım tam olarak
    2 ci ihtimal buji sübab ayarı yapılan yerde bi zincir var oraya gitti ve sıkıştı(bu benim görüşüm)
    3 cü ihtimal ise takarken bujiyi kırdım veya vs.vs..
    4 cü ihtimal bu arızayı tamirci giderir....

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    buji motorun içine girmez+grenajın içinde sallanıp dönüp duruyor olması o buji, belkide çıkan sesin sebebi de budur.
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 lik ramzey scooterden bahsediyoruz!.. bulunduğu konum ve açıdan dolayı buji yada buji parçasının motor içerisine girmesi düşük bir olasılık. İsteyerek zor yapılabilecek birşey. muhtemelen buji kaporta içinde biryere düştü ve orada gürültü yapıyor. Umarım böyledir...
    112ciyiz

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Çözüm yolu olarak önce bujiyi bul,eksik parçası var mı bak.Sonra motorda parça olmadığına eminsen taktığın bujiyi kontrol et dene,emin değilsen ustaya...
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik ramzey scooterden bahsediyoruz!.. bulunduğu konum ve açıdan dolayı buji yada buji parçasının motor içerisine girmesi düşük bir olasılık. İsteyerek zor yapılabilecek birşey. muhtemelen buji kaporta içinde biryere düştü ve orada gürültü yapıyor. Umarım böyledir...
    fotoğraf eklemek istiyordum ama karanlık tam görünmez..çok aksi bir yerde...bi daha baktım çizim ile ne kadar yapabilirim
    [img=http://img1.loadtr.com/k-712113-motosiklet.jpg][/img]

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hemşerim tanıdığın usta varsa yerinde baktır anlamıyorsan,
    takır tukur ses geliyorsa silindirden, parça düşmüş olabilir içine, bujinin düşme gibi şansı yok
    içine düşen parça var ise zarar vermiş olabilir motor inecek, çalıştırmaya çalışma yerinde baktır bence.
    diğer eski buji yok mu yani, buji uçtu gitti
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    dostum sanırım o buji motorun etrafındaki plastiğin içinde, benimde başıma geldi ve bende motorun içine düştü sanmıştım
    bir kere bujinin motorun içine girmesi mümkün değil çünkü geçemez ordan, öyle bi ihtimal yok
    o plastiği çıkar, ordan çıkacak %100
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    seniin motor scooter değlmi ben düzvitesli gözüyle bakıyorum senin bujinin yerini söylüyorum oraya iyi bak bujiyi taktığın yer plastik siyah kapak ile kapalı orda bujinin takılma noktasının altında soğutma fanı var o buji orda o fana çarpıyor ama kanatlarını kırdımı kırmadımı bilmem. o siyah yan kapağı sök ordan al.bak oraya.haber ver bekliyorum.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    scoterlarda volant'ın üzerınde sogutmasına yardımcı olması ıcın fan pevanesıne benzer bi parca vardır,
    sanıyorun senın bujı sılındır etrafındakı panzot'un arasından statörun bulunduğu sol kısıma kaçmıs olmalı,
    ve o pervameye değdi,,
    o sesi o yapabılır,
    motorun sol tyarafındakı(yanı uzerıne oturunca sağ taraftakı kısım...) alt kısımdakı petek mısalı sıyah plastıgı sök,
    bujı oradan cıkacaktır...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    aynı şeyi ikimizde yazdık ama arkadaştan ses çıkmadı, feliçita olay çözüldü mü paylaşırsan bizde tespitlerimizin isabetini değerlendirmiş oluruz.

Motosikleti
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seniin motor scooter değlmi ben düzvitesli gözüyle bakıyorum senin bujinin yerini söylüyorum oraya iyi bak bujiyi taktığın yer plastik siyah kapak ile kapalı orda bujinin takılma noktasının altında soğutma fanı var o buji orda o fana çarpıyor ama kanatlarını kırdımı kırmadımı bilmem. o siyah yan kapağı sök ordan al.bak oraya.haber ver bekliyorum.
    beycivan abi tam isabet..dediğin yerde çıktı buji...kanatlarda hafif ezilme var ama tamirci değiştirmeye gerek duymadı...eğer daha fazla çalıştırmaya çalışsaydım kötü sonuçlar doğururmuş...kurtarıcı melek gibisin..tamirciye gittiğimde sağını solunu kurcalatmadan nokta atışı yaptırdım...yoksa tamircilerin geneli arızanın şurada olduğunu söylediğimiizde bize inanmıyorlar...ya da bana inanmıyorlar....neyse teşekkür ederim bolca sana sen hep bize lazımsın...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim topikte efsane olmasın ne dersin..

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    iyi kendi düşmemiş deponun içine ameliyatlarda hasta içinde makas bıçak gibi şeyler unutulur ya o hesap. kimse de kafa kalmadı be hocam normaldir yurdumun insanı işte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)