Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz motor kullanırsak ne olur ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyetiniz yok ve yakalandınız neler oluyo işte tam rakamları ile......
    Diyelim B sınıfı ehliyetinizle motor kullanırken bir çevirmede yakayı ele verdiniz .
    Motorunuz bağlanacak ve mahkemeye sevk edileceksiniz ...
    mahkeme size 39 / 1a dan tam olarak 674 ytl para cezası verecek eğer bu cezayı 15 gün içerisinde öderseniz %30 indirimli olarak 472 Ytl olarak ödeyeceksiniz .Eğer 1 ay içinde ödemezseniz hakkınızda gıyabi tutuklama kararı çıkacak ve görüldüğünüz terde tutuklanacaksınız.
    Bu kadarmı zannettiniz hayırrrrrrrrrrrr...... Mahkemeye çıktığınıza dair kağıdı alıp trafik şubeye gideceksiniz orda ruhsat sahibine ehliyetsiz sürücüye motoru verdiği için 39 / 1b den 206 ytl bir ceza daha kesilecek. Bu cezayı 4 takside böldürmek mümkün ....
    Sıra motorun çekildiği yere gitmek . Burdada motor yakalanmasından siz bu işlemleri yapana kadar geçen süre için günlük bir ücret var bu değişken yere göre farklı marmariste günlük 3 ytl ama daha önce günlük 25 ytl idi (park yerinde nasıl bi hizmet veriliyosa artık all inculusivee olmalı) buna ilave olarak motorunuzun çekilmesinde kullanılan araç için bir ödeme alınıyor. Buda değişken marmariste büyük motorlara 40 ytl küçük motorlara 25 ytl .

Tabi bunlar ruhsatta problem olmayanlar için eğer ruhsatta borç veya muayene ile ilgili bir sorun varsa motoru teslim almadan önce bunlarıda giderinki 49 ytl cezada buna yemeyin....

Ya peki lanet olsun ödemiyom derseniz ne olacak .... İşte bu olacak motor çekek yerinde 6 ay bekliyecek ki siz alın yok siz bu 6 ay içinde almaz yada alamazsanız milli emlak satacak bunları işte aşağıda resimleri (cep telefonu ile çektiğim için çok kaliteli değil )Bide benim resim çektiğimi anlıyan bi görevli yassağ hemşerim diye geldi yoksa bi baya kalite alet vardı...Resmini çekemediğim bi as 125 t daha pırıl pırıl 1000cc yamaha sport bir tane tam antika custom bi alet falan filan işte......

Marmaris gibi ufak bir yerde bu tip alınmayan motor sayısı 200 civarı işte bu motorların arasından sizler için seçtiklerim

Daha 17 km de bir today

Henüz 820 km de bir activa

Km sine bakamadığım bir Speedrunner ama en az 7-8 ay açıkta kalmasına rağmen cillop gibi bi tanede sarısı var aynı durumda ama resmini çekemedim ....

İşte bu motorların sonu böle peki ben bu kadar şeyi nasıl biliyorum …Eğer ehliyetsiz yakalanırsanız motoru almak için yanınızda A2 ehliyetli birini götürmek zorundasınız .... İşte ben o A2 li kişiyim

Başlıktaki gibi değilmi aman be adam sende ehliyet nolcak ki ufacık alet zaten.........

Peki ya çözüm ...

Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye genelinde sınav tarihleri;
    - 07 Temmuz 2007 test sınavı (20 adet motor tekniği bilgisi sınavı)
    - 04/05 Ağustos 2007 direksiyon sınavı

Motosiklet kullanım eğitimleri;
    - Toplamda 5 Hafta sonu (7 ders) motosiklet eğitimi yapılacak,

A2 sınıfı Motosiklet sürücü belgesinin toplam maliyeti;
    150 ytl kurs ücreti (taksitli)
    30 ytl sınav hizmetleri ücreti (M.E.B.lığı zıraat bnks/Vakıflar bnkası hesabına)
    35 ytl sağlık raporu (ilgili polikliniğe ödenecek)
    100 ytl trafik masrafı

Gerekli belgeler;
    - 3 adet fotoğraf, İkamet belgesi, Diploma fotokopisi.
    - Sağlık raporu , savcılık belgesi (daha sonra olabilir, kursumuz yardımcı olacak)

Motosiklet Eğitim Araçlarımız;
    Honda Today 50 cc (scooter)
    Honda Activa 100 cc (scooter)
    Kmyco 125 cc CK commuter
    Ramzey 150 cc Racing

NOT:
    - Yukarıda belirtilen ücretler dışında ekstra hiçbir masrafınız olmayacaktır. (sınav harcı, temsilci ücreti, direksiyon ücreti vs.)
    - Eğitimlerde; eğitmen, güvenlik ekipmanları, motosiklet temini kurs ücretine dahildir.
    - Ön kayıt İçin sadece kimlik ve (A2 ye geçişlerde ehliyetinizi) faxlı yeterli
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    İşte bu motorların sonu böle peki ben bu kadar şeyi nasıl biliyorum …Eğer ehliyetsiz yakalanırsanız motoru almak için yanınızda A2 ehliyetli birini götürmek zorundasınız ....
    ahanda sitede bir tane ehliyetsiz mod yada arkadaşı ehliyetsiz bi mod ya da öle bişiler Eğer sensen barış abi yakayı ele verdin işte

Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    evet ehliyetsiz kullanmayın bakın ben bile alıcam ehliyet

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    Ya nolcak motor ehliyetsizde kullanılır
    tüh birkaç sene önce açsaydın ya şu topiği. Ehliyet almak için o kadar uğraşmazdım.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

bağlanmayı bir kenara bırakın,adamın biri size arabasıyla çarpsa bile bir şey talep etmeniz mümkün değil.Lütfen ehliyetsiz kullanmayalım.Sevgilerimle...
    Sadece bir bilgi düzeltmesi yapacağım ehliyetsiz kaza yapmak bir şeyi değiştirmez siz yine ehliyetsizlikten ceza yersiniz ama hata kusur oranına göre ceza kimde ise cezasını çeker bu çok yanlış bilinen bir şey

Durumu bir örnekle açıklayacak olursak kırmızıda dururken biri geldi size gömdü siz hatasızsınız ama ehliyetiniz yok uygulama aynen şöle siz ehliyetsiz olmaktan ceza yerken diğer sürücü hatası oaranında ceza yer ve sigorta gereken ödemeyi yapar...ehliyetsiz kaza yapmak sadece bir yakalanma sebebidir...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    ne zaman bitecek o altı ay, gidelim 0 niyetine alalım motorları Maksat devlete yardım

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Nisanda alcam bende...Uğraşamam bu işlerle
    0 Rh (+)
    06 - 09

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    o motorları kaca satıyolar acaba bı fıkrı olan varmı
    Yeni yine yeniden

vedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    ağlayanın malı gülene yaramaz

Motosikleti
    yamaha ybr 2006
    benim de gozum korktu dogrusu.simdi ehliyet için basvursam en erken ne zaman alabilirim acaba

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bende bugn sınava girdim.. artık ne zamana alabilirsek.. bu arada cidden o motorların fiyatı ne durumda..?_?
    CBR 600F Honda,

brock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yasalara uyalım, uymayanları uyaralım..... abi iyi yazmıssın ama yinede ehliyetsiz kullanımın önüne gecilemez. herkes bana bise olmaz, ben yakalanmam der bi yakalanır görür.... ama bu topic site içinde ehliyetsiz kullanıcı varsa korkutmaya yeter gibi.
    özgür olmak istiyorsan; doganın bir parcası olmayı göze almalısaın

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ben de karar verdim zaten ehliyet almadan bi daha çıkmayacağım trafiğe. motoru otoparka çekiyolar orda rezil oluyo motorlar. artı para cezası zaten berbat. bugün sınava girdim. alınca A2 yi motorumu da çıkartcam inşallah
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni

Ben keriz miyim?

Ya arkadaşlar şu ehliyet meselesinin gerekliliği konusunda yazılanları okudukça "ben keriz miyim?" sorusu ha bire kafama takılıyor.
    NEDEN?
    Anlatayım.... İstanbul gibi trafiği yoğun ama kendi muhteşem bir şehri 4 teker artık gezemez olduk. Hele hele yanımızdan geçen motorcuları gördükçe imreniyordum. Emekli oldum ve bu şehri, bu ülkeyi daha tadarak gezmek fikri peydah oldu yüreğimde... Ben de sorup soruşturup, motor sitelerine girip araştırıp motor almaya karar verdim. Hemen alabilirdim ama önce eğitim CD'si alıp defalarca izledim, arkasından gidip kursa yazıldım, sınavlar vs derken ehliyeti de aldım. Bu arada 2005 yazı geçti, kış geldi baharı bekliyorum. Arada Honda'nın 1 ve 2 eğitim sürüş programlarına da kayıt oldum, onun için baharı bekliyorum, Nisan ve Mayıs aylarıda çalışacağız... Bu yazılanları okuduktan sonra "boşuna mı zaman kaybettim ve hala da kaybediyorum" diye kendime soruyorum. Yaş olarak antropoz dönemlerine yakın olduğumdan, ağır abi sayılarak trafikte hiç çevrilmiyorum. Yine de gittim A2 aldım. Ben keriz miyim yoksa tipim mi öyle gösteriyor? Bunu anket olarak da siteye koyabiliriz aslında... 45 yaşından sonra motora heveslenince böyle madara oluyoruz gibime geliyor... Ne dersiniz.....
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Sayın hulk en doğrusunu yapıyorsun.33 yaşından sonra bu işe merak saran bendenizin A2 almasının sebeplerinden biriside 22-23 yaşındaki jandarmaların (buralar genelde jandarma bölgesi) karşısında eğilip bükülmemek kem küm etmemek içindi. BBRR nin yazdıklarından sonra ehliyetsiz motora binenlere de artık ne demeli bilmiyorum.

HULK İşte örnek motorcu diyebileceğimiz biri....
    Motor ciddi iştir o 2 tekerin arkasında bir şeytan gizlidir.
    Başlangıç cc si aldatmacası yazımda ben bu konuya değindim bu arada araştırmalar yaptım trafikte polislerin ve jandarmaların kullandıkları motorlar için biniciler seilirken deneyim aranmadığı sadece gönüllü olmak koşulu olduğunu öğrendim ... Hatta bu konu hakkında uzun muhabbet ettiğim polis abimiz eğitimi alındıktan sonra 360 kg lik bir goldwing dahi rahatça kullanılır görüşünde .Aranızda seyreden varmı bilmiyorum ama Discovery kanalında amerikan motorlu polislerine verilen eğitim gösterilmişti...Motora direk harleyden başlayan polislerle konuşulmuştu ...40 Yaş motora başlamak için geç değil aksine bu keyfi yaşamak için bence en uygun yaş hele hele honda sürücü kursu gibi bu işe çok önem veren bir kuruluştan alınan eğitim sonrası hiçte zor değil ...Olaya bu kadar bilinçli yaklaşıp bir çok genç arkadaşa örnek teşkil ettiğiniz için sizi tebrik ederim...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    HULK eğitim CD'si dediğin nasıl bişeydir nerden temin edebiliriz ? Birde Honda'nın eğitimleri ne zaman açıldı ne zaman doldu ben anlayamadım. İki gün bakmadık tüm eğitimler dolmuş.

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorsiklet federasyonuyla ilgili bir yazı okumuştum aklımda yanlış kalmış olabilir şöyleydi: " B sınıfı ehliyete sahipseniz <125cc motorları kullanabilirsiniz"
    böyle birşey var mı kesin olarak? yoksa illa da gereklimi ehliyet?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler