Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz motor kullanırsak ne olur ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok
    Bence istanbul gibi ulaşım sorunun un yaşandığı şehirlerde ulaşım için kullanılan ufak cc motor ehliyetleri için daha düşük yaş sınırı getirilmeli.

ayrıca 3 yıldır motor kullanıyorum bi kere bile polis çevirmedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkcanercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 1500
    ben aldım kurtuldum şimdi rahatım herkes almalı bence

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Arkadaşlar, hiç sistemle uğraşma kabadayılığına girmeyin bence. Yeldeğirmenine karşı savaşan Don Kişot/dan farkınız kalmaz.
    Ben ''B'' sınıfı ehliyetimi 1978 senesinde almıştım, geçen sene bu zamanlar, depreşen motor aşkım karşısında fazla duramadım, ama bir sorun vardı, Motosiklet Ehliyeti...! eeee yok ehliyetim ne yapacağız şimdi; Yazıldık kursa, prosüdürleri yerine getirdim, günü gelincede ehliyetimi aldım. Şimdi efeler gibi motoruma biniyorum. ''Polisten kaçayım'' gibilerinden bir düşüncem yok. Kanun ve Devlet sizden güçlü merak etmeyin, öyle veya böyle alacağını alır. Varın direnmeyin, paşa paşa sizde ehliyetinizi alın, biliyorum, ehliyet kullanmıyor bu mereti ama...! Devlet otoritesine baş kaldıranada ne denir biliyorsunuz.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar ehliyet olmadan olmuyo kim ne derse desin ben girdim sınava şimdi direksiyonu beklıyom krallar gibi ehliyetli araç kullancam en güzeli de bu değil mi zaten ne o öyle yok polis var yok ceza yok mahkeme ohooooo alın bence alın alt tarafı zaman problem oluyo başka bişi yok

Motosikleti
    nike zoom air-1100
    Alıntı HULK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar şu ehliyet meselesinin gerekliliği konusunda yazılanları okudukça "ben keriz miyim?" sorusu ha bire kafama takılıyor.
    NEDEN?
    Anlatayım.... İstanbul gibi trafiği yoğun ama kendi muhteşem bir şehri 4 teker artık gezemez olduk. Hele hele yanımızdan geçen motorcuları gördükçe imreniyordum. Emekli oldum ve bu şehri, bu ülkeyi daha tadarak gezmek fikri peydah oldu yüreğimde... Ben de sorup soruşturup, motor sitelerine girip araştırıp motor almaya karar verdim. Hemen alabilirdim ama önce eğitim CD'si alıp defalarca izledim, arkasından gidip kursa yazıldım, sınavlar vs derken ehliyeti de aldım. Bu arada 2005 yazı geçti, kış geldi baharı bekliyorum. Arada Honda'nın 1 ve 2 eğitim sürüş programlarına da kayıt oldum, onun için baharı bekliyorum, Nisan ve Mayıs aylarıda çalışacağız... Bu yazılanları okuduktan sonra "boşuna mı zaman kaybettim ve hala da kaybediyorum" diye kendime soruyorum. Yaş olarak antropoz dönemlerine yakın olduğumdan, ağır abi sayılarak trafikte hiç çevrilmiyorum. Yine de gittim A2 aldım. Ben keriz miyim yoksa tipim mi öyle gösteriyor? Bunu anket olarak da siteye koyabiliriz aslında... 45 yaşından sonra motora heveslenince böyle madara oluyoruz gibime geliyor... Ne dersiniz.....
    hulk abi sende bu motor sewdası we ateş warken antropoz mantropoz hikaye... bak sözüm olsun seneye motorumu alayım 22 yaşında 180 cm uzun saçlı delikanlıyım çekeriz rock barın önüne anasını sen kızını ben hatta ablasını sen kardeşini ben baktık o da mı olmadı hakkari senin edirne benim gezer dururuz güzel türkiyemin 4 bi yanını hadi eywallah

Alıntı HULK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar şu ehliyet meselesinin gerekliliği konusunda yazılanları okudukça "ben keriz miyim?" sorusu ha bire kafama takılıyor.
    NEDEN?
    Anlatayım.... İstanbul gibi trafiği yoğun ama kendi muhteşem bir şehri 4 teker artık gezemez olduk. Hele hele yanımızdan geçen motorcuları gördükçe imreniyordum. Emekli oldum ve bu şehri, bu ülkeyi daha tadarak gezmek fikri peydah oldu yüreğimde... Ben de sorup soruşturup, motor sitelerine girip araştırıp motor almaya karar verdim. Hemen alabilirdim ama önce eğitim CD'si alıp defalarca izledim, arkasından gidip kursa yazıldım, sınavlar vs derken ehliyeti de aldım. Bu arada 2005 yazı geçti, kış geldi baharı bekliyorum. Arada Honda'nın 1 ve 2 eğitim sürüş programlarına da kayıt oldum, onun için baharı bekliyorum, Nisan ve Mayıs aylarıda çalışacağız... Bu yazılanları okuduktan sonra "boşuna mı zaman kaybettim ve hala da kaybediyorum" diye kendime soruyorum. Yaş olarak antropoz dönemlerine yakın olduğumdan, ağır abi sayılarak trafikte hiç çevrilmiyorum. Yine de gittim A2 aldım. Ben keriz miyim yoksa tipim mi öyle gösteriyor? Bunu anket olarak da siteye koyabiliriz aslında... 45 yaşından sonra motora heveslenince böyle madara oluyoruz gibime geliyor... Ne dersiniz.....
    Sen doğru olanı yapmışsın dostum ama son dönemde duyup gördüklerimle (ben de 35 yaşında daha motor almadan ehliyet ve korumalı giysileri almış biriyim) ben de şaşırttım. Uzun zamandır motor kullanan ama hala A2 ehliyet almamış insanlara ben de şaşırmaktayım. Eğer sonuç motorun bağlanması ve ehliyet olmadıkça da geri alınamaması ise o motora niye para verdin? Yok paran çoksa o zaman kaza anında ne yapacaksın? Gerçi giderek bu soruları da sormamayı öğrendim. Çünkü siz ne derseniz deyin sadece demekle kalıyorsunuz. Her koyun kendi bacağından asılıra geliyor iş. Tavsiye niteliğinde, faydam dokunsun diye bişeyler söylemekten bile imtina eder hale geliyorsunuz aldığınız cevaplar karşısında. O sebepten sen doğru olanı yap, keyfine bak. Biraz bireyci bir tavır oluyor ama hatayı yapanlar inan bizden çook daha bireyci ve dinlememekte ısrarcılar. Henüz motorum yokken A2 sınavına gittim. 20'li yaşlarda bir genç CBR1000rr ile direksiyon sınavına gelmişti. Üstünde sadece bir tişört, ayakta spor ayakkabı. Koruma olarak sadece kaskı vardı. Motor tecrübesi benden kesin fazla idi ama işi ciddiye aldığını bu halde söyleyemiyeceğim. Yanımdaki başka bir genç "Abi görüyor musun çocuğu altında CBR1000 var ama ehliyeti yok" dedi. Ben de dayanamadım "Ehliyeti alacak bugün belki, ama ehliyet düşünce adamı korumuyor" dedim, gülüştük.
    Tartışması bile abes bir konu aslında.

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    Birde diyelimki kendimizin A2 ehliyeti var ama motoru ehliyetsiz bir arkadaşa verdik oda yakalandı yukarda belirtilen cezayı kendisi yiyor sizde ehliyetsiz araç kullandırttığınız için 200 ytl yiyorsunuz sakın denemeyin motorunuzu ehliyetsiz kişilerin sürmesine izin vermeyin tecrübe konuşuyor

Alıntı eCLPs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca 3 yıldır motor kullanıyorum bi kere bile polis çevirmedi.
    Hırsızın hiç polise yakalanmamış olması, hırsızlığın doğru bir şey olduğu anlamına gelmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı umutkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde diyelimki kendimizin A2 ehliyeti var ama motoru ehliyetsiz bir arkadaşa verdik oda yakalandı yukarda belirtilen cezayı kendisi yiyor sizde ehliyetsiz araç kullandırttığınız için 200 ytl yiyorsunuz sakın denemeyin motorunuzu ehliyetsiz kişilerin sürmesine izin vermeyin tecrübe konuşuyor
    Hocam motor zaten başkasına emanet edilmez. Edilmemelidir.
    İnsan kendisi bile motor üzerinde tedirgin oluyor. Çok dikkatli kullanılması gereken bir alet. Kırılmak gücenilmek olasılığı olsa da mümkün olduğunca motorları başkasına emanet etmemek lazım.
    Adam düşer eder, 1 anlık dalgınlık, malı geçtik vicdan azabından insan uyuyamaz senelerce..

Sevgiler

Motosikleti
    gilera wxr 200
    arkadaşlar benim gibi ehliyeti olmayanlar özellikle bugunlerde köprülerden geçerken daha dikkatli olsunlar çünkü bu sabah itibariyle polis ekipleri köprü katılım kavşaklarında yüzlerce motorluyu çevirdiler ve bunlarlardan çoğunun (ben dahil), A2 ehliyeti olmamaması nedeniyle motorlarını bağladılar. ceza 220 ytl + 1 ay ile 2 ay arası hapis cezası (verilen hapis cezası mahk. tarafından paraya çevriliyor günlüğü yaklaşık 24 ytl) bilgilerinize...

Motosikleti
    mondial 151RS
    ya ben motoru almadan once A2 yi aldım ama daha hiç işime yaramadı kafa kağıdı olarak kullanıyorum dıerı cuzdana sıgmıoda
    [B][I]Ölsemde dik durmaz sarhoştur mezar taşım!![/I][/B]

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Bulunduğum ilçe küçük bi yer.Daha önceden plakasız motor kalmasın gibisinden anonslar yapılıp çevirme yapmaya başlamışlardı ve burada plakasız motor kalmadı.Şimdi de ehliyetiz motor kullanmayın diye anon sgeçiliyor sanırım yakında ehliyet kontrolune de başlanacak ama benim içim rahat.Aldım ehliyetimi çoktan
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Forumdan Uzaklaştırıldı İRON HORSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150cc super l.
    bence hiç düşünmeden başvurun ve alın yoksa çok pişman olursunuz herkese tafsiye ederim motorcu adam sorumluluk sahibi adamdır abicim ciddiye alın ...

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    su 21 nisan sinav sonuclarina ne oldu 2-8 mayis demislerdi yarin son gun halen bir sonuc yok ortada. su sinavi gecmis olayim da baska birsey istemiyorum. cuma aksamindan kafam cok iyi idi cumartesi sinava zor yetismistim, cok iyi gecti gibi geldi ama dedigim gibi kafam iyi idi beklide tam tersi olmustur

bypro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 kt, bordo
    emeğin ve paylaşımın için teşekkür

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    arkadaslar motor direksiyon sinavinda neler yaptiriyorlar bir bilgi verebilirmisiniz?

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    7 temmuz da sınava giriyorumbana şans dileyin.ehliyet alan arkadaşlar listede 100 ytl trafik masrafı denilmiş o karakola verilen paramı?ben diğer listelenen masrafları gerçekleştirdim.eğer öyleyse sadece 100 ytl daha bayılacam.iyi yahu fazla masraf etmeden kurtulacağız ilgili kişilere teşekürler
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Ehliyetsiz motor kullanırsak;Allah muhafaza kaza yapmazsak ve rüşvet olayına yabancı olmayan bir polis kardeşimize denk gelirsek hiç bir şey olmaz.

Amma ve lakiiinn,kaza yapar ya da inatçı bir polise rastlarsak bi yerlerimize giren şemsiye açılıverir ve yazık olur sonra...(Anladınız siz onu!)

anladık bız onu !!!!

norace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Address
    abov.bunları görünce önce ehliyeti almaya karar verdim.bu da demek oluyor ki çooook var daha.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler