Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz motor kullanırsak ne olur ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurt_kapani_mos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pegeout 103 simsek+honda cbr 125 r
    ozaktasi
    Amaç ve maksat bizleri soymak ülkeyi hırsızlar yönettiği sürece olur böle cezalar

gerçekten soyuyorlar bizi... kim buna dur diyecek...
    en iyi sürücü en dikkatli olandır...
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet eden bir gün ekmeği yediği yerden kurşunu yer....
    kurt_kapani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı bjk206 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar asya motor aldım yeni ...sizce nasıldır...
    hayırlı olsun

Plaid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı mücahid adlı üyeden alıntı
    B sınıfı ehliyetim var ama A2 yok işte. Ehliyet kac lira olursa olsun hemen kaydolamak istiyorum ama ne yazıkki nisandaki sınav kayıt dönemini kaçırdım vede en yakın teorik sınav 1 temmuzda. direksiyon sınavıda temmuzun sonunda. Bu da hersey yolunda giderse A2 ehliyeti Agustos bası alacagız demektir. Ama tam olarak 3 aydan fazla var. Ne yapacagım bilmiyorum. Ötv yüzünden acele ettim motor alma konusunda ama ehliyet dönemini kacırdık. İstanbulda ehliyetsiz nasıl kullanacagım bilmiyorum. Belkide ehliyeti alana kadar cok sık kullanmamak en iyisi.

ayni durum bende de var..
    napicam bilmiyorum..

mekan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 850
    merhaba arkadaşlar bende sınava girip ehliyet almak istiyorum hatta kayıt için gerekli evrakları hazırlamaya başladım bile fakat ehliyet sınavı temmuz ayındaymış bu ne biçim iş hem ehliyetsiz kullanma diyeceksın hemde üç ay sonraya sınav tarihi vereceksin en erken sınav temmuz da oluyormuş bu konuda bilgisi olan varsa sevinirim

arkadaşlar bu ara istanbul polisi tamamen motorsikletleri çevirip ehliyet ve ruhsat konturolü yapması için özel ekipler kurmuş durumda şimdiden 3 arkadaşımın motoru bağlandı adamlar 600 küsür ytl ödedı motorları aldılar ama motordan soğudular şimdide satıyorlar MOTORİZE POLİSLER AKAN TRAFİKTE YOLUN ORTASINA ATLAYIP MOTORLARI ÇEVİRİYORLAR HABERİNİZ OLSUN (ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN)

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Bu yazının ana fikri polise ehliyetsiz yakalanınca direk Teöristim demek daha mantıklı
    en azından daha az cezası var hem pişmanlık filanda var
    KAMP ADAMLARI

longlove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim yaşım tutsa hemen alıcam da seneye inş...

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    şükür sınavları başarıyla ve ilk denemede geçebildim üfz kötü olan direksiyon sınavının hayvani bir tarihte olması of yeter artık şu saçma polis korkusundan kurtulalım ya

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden herşeyi ters yapıyorsunuz arkadaşlar anlamıyorum , yoksa ben mi tersim?
    Motor aldıktan sonra ehliyet alınmaz , ehliyet aldıktan sonra motor alınır...
    Ayrıca bu , senin yeteneğini ve ne tarz motor kullanabileceğini ve sevebileceğini de ortaya koyar... Ters iş yapmayalım...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    Hortttt Lattım Arkadaşlar konu gerçekten çok önemli Görmeyenlerde görsün..

dark07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de aynen b var a2 yok ehliyeti alırken 150milyonlira bulamamıstım.b sınıfı aldım sadece ve hep 100 cc motorlarla kaçak gezdim 1 kerede yakalanmadım.
    ama şimdi 125 cc ile polisten kaçmaya yeltenmemek lazım.ama su motor olsa durum birazdaha farklı olablir 297 km
    http://video.google.com/videoplay?do...501&q=hayabusa

işin şakası bende en kısa zamnda a2 ehliyetimi alacagım.kanunlara uyalım uymayanları uyaralım

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    a2 yoksa gel beni yakala ceza kes deniyor kanunlar açık çünkü öyle kolaykazanılmıyor paralar heves edip alınmış kimbilir neler den fedakarlık yapılmış bizey olmaz demiyelim önce ehliyet barış abiye teşekkürler biraz geçte olsa
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Honda aha kazık burda
    selam
    daha 17 km de motorlar ha..yazık valla ki ne yazık..
    yapılırmı bu be..al götür sonra yağmur altında çürüt...
    araba ehliyeti olanlar zaten kuralları biliyor..neymiş 2 teker..yav ne alakası var..
    motorsiklet kullanıcıları daha dikkatli..bir hatanın canlarına sebep olacağını biliyorlar..şimdi işin yoksa git uğraş dur ehliye alacağım diye..tövbestağfurullahtövbe ya..
    bu arada söyleyen doğru söylemiş..ağlayanın malı gülene hayır etmez
    bu yaştan sonra motor aldık sanırım ecelim geldi

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Ehliyetsiz bi şekiLde,Tarzan gbi motosikLet kuLLanan arkadaşLar umarım bu yazdıgını iyi okumuştur Barış...
    Born To Be wild,Live to Ride...

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    ehliyet şart uzun yola çıkarsın yakalanırsan armut gibi ortada kalırsın

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    dayanamıycam ben de yazıcam yaa 3 ay beklenir mi ehliyet için insaf yaa okudum okudum sinir oldum. kullanmayı biliyorum, kuralları biliyorum, şimdi sınava girsem 100 bilemedin 96 alırım ve şu halimle yakalanırsam 600 küsür ceza yiyorum reva mı?!?

hortlattık acık ama iyi oldu...
    Hızlı yaşa, dikkatli olursan genç falan ölmezsin korkma! :bounce:

SaLToN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beyaz MELEK
    benim b ehliyetini alalı bir sene olmadı. şimdi a2 yi alacağım benden tekrar muayene istiyorlar. yani birkaç ay içerisinde ne olacak gözlerime. Havadan 65 ytl tekrar bayılacağız. Sinir oldum
    27 B 3793 Sürücü Hataları için HATA yaz 3793 yolla Hatasız Kul olmaz Melodisi Cebine Gelsin

Alıntı pseudo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....kullanmayı biliyorum, kuralları biliyorum, ...

bence bunlar yeterli bahaneler değil. Sürücü belgesi bunları bildiğinin de kanıtı olacak sonuçta. Bende ehliyetimi bugün teslim aldım. İllaki kullanacapım içinde motoru ehliyetten önce almak istemedim. Acı ama gerçek. Polis Eskişehir'de her yıl fix 1 gün boyunca çevirme yapar. O gün içerisinde yüzlerce kişiyi yakalar ve adam başı 400-600 geçirir. Ehliyetin fiyatı zaten 400 lira.

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim gibi 600 ytl ceza yersin rahatlarsın...

WarrioR SakO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 sene icinde istanbulda ehliyetsiz olarak tam 12 kere polis cevirmesine girdim ama hepsinde sagolsun biraktilar en sonunda ben a2 ehliyeti aldimda polislerde kurtuldu bende
    ama 670 ytl ceza gercekten cok resmen devlet vatandasi soyuyor
    DREAM OF POWER SAKO

Motosikleti
    hyosung rt125 karion
    Alıntı emr550m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bunlar yeterli bahaneler değil. Sürücü belgesi bunları bildiğinin de kanıtı olacak sonuçta. Bende ehliyetimi bugün teslim aldım. İllaki kullanacapım içinde motoru ehliyetten önce almak istemedim. Acı ama gerçek. Polis Eskişehir'de her yıl fix 1 gün boyunca çevirme yapar. O gün içerisinde yüzlerce kişiyi yakalar ve adam başı 400-600 geçirir. Ehliyetin fiyatı zaten 400 lira.
    bunlar bahane değil zaten gerçekler. 9 yıl önce b sınıfı ehliyet sınavına girerken kazanacağımı bildiğim gibi şimdi de biliyorum. ha tabi ki yeterli olduğumu bir şekilde kanıtlamam gerektiğini biliyorum ve bu yüzden "kesinlikle" herkesin sürücü belgesiyle araç kullanması gerektiğini düşünüyorum, kimse "ama demiştin ki" demesin, diyenler bundan önceki mesajımın ilk cümlesini bir daha okusun ki beni bir daha aynı şeyi farklı kelimelerle açıklamak zorunda bırakmasın eleştirdiğim şeyi açarsak, neredeyse iki ay önce kendime bir özel hoca buldum, ehliyet için de girişimlere başladım, o arada uzuuun uzun alacağım motoru araştırdım, geçen hafta da aldım (zamlar gelmeden almak istediğim için ehliyetten önceye geldi o kadar zaman geçse de). eğer benden kaynaklanmayan bir terslik (ne olduğunu boşverin) olup da ehliyetim bir sonraki döneme sarkmasaydı bu ay içinde alıyordum. şimdi ehliyetimi alana kadar 3 ay motor aşağıda yatacak, bense "bildiklerimi kanıtlamayı" bekleyeceğim. bu kadar sallama ve değersiz bir sınava girmek için bu kadar çetrefilli yollar izlemek zorunda olmak aptalca. hayır sınav insana birşey kazandırıyor olsa tamam diycem bir nebze ama Allah aşkına şu anda ehliyetsiz motor kullananların kaçı bu sınavda başarısız olur sizce? adamlar iyi niyetli olsa bu işi bu kadar zorlaştırmazlardı, veya en azından işin zor olan kısmı sınav gününe kadar olan kısım değil sınav olurdu! her şey rant için kimse de aksini iddia edemez bu şartlarda. al bu da bunun başka bir kanıtı zaten:

Alıntı SaLToN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim b ehliyetini alalı bir sene olmadı. şimdi a2 yi alacağım benden tekrar muayene istiyorlar. yani birkaç ay içerisinde ne olacak gözlerime. Havadan 65 ytl tekrar bayılacağız. Sinir oldum
    Hızlı yaşa, dikkatli olursan genç falan ölmezsin korkma! :bounce:

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler