Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ayna problemi için yardım ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Ninja 250 R ımın sol dikiz aynasının camı kırılmış,nasıl kırılmış bilmiyorum,özel camı varmış 2 milimmidir nedir aradık zorla bulduk,camcıya taktırıyorum fakat 2 dk sonra tekrar yuvasından düşüyo,3 kuruşluk cam içinde gidip komple aynaya para vermek istemiyorum.Bu konularda deneyimli olan veya bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    çok fazla estetiğe önem vermiyorsanız,benim tavsiyem 2 mm lik yerine 3-4 mm lik ayna taktırın.Bu camlar bildiğiniz camcılarda bulunan aynalardır.Görüntü olarak fark yaratmaz,hem 2 mm'liğin takma eziyetinden kurtulmuş olursunuz.

Motosikleti
    yamaha fazer6
    bence aynalar arasında fark var ona dikkat et. çünkü camcılardaki aynalar yakını gösteriyor ve sende arkandaki araç uzak olsabile yakın görüyorsun.hata yapma olasılığın artıyor. bu nedenle orjinal aynana bak ve aynı ayna olmasına dikkat et. derim.
    çift taraflı bant ile ayna yuvasının içine plastik kısmı ile temas edecek gibi ayarla ve sonra arkasını çevresini silikonla geç çift taraflı band silikonun kuruması için sabitliği sağlayacaktır.
    Ben öğle yapmıştım...

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı kurbaqa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence aynalar arasında fark var ona dikkat et. çünkü camcılardaki aynalar yakını gösteriyor ve sende arkandaki araç uzak olsabile yakın görüyorsun.hata yapma olasılığın artıyor. bu nedenle orjinal aynana bak ve aynı ayna olmasına dikkat et. derim.
    çift taraflı bant ile ayna yuvasının içine plastik kısmı ile temas edecek gibi ayarla ve sonra arkasını çevresini silikonla geç çift taraflı band silikonun kuruması için sabitliği sağlayacaktır.
    Ben öğle yapmıştım...
    evet yaa uzaktaki aracı bile dibimde gösteriyo dengem şaştı valla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Oto camcılarda arabaların aynaları (cam olan kısmı) var ve çoğu senin aynana uygun bir şekilde kesiyor. Arabaların aynaları da tümsek ayna olduğu için görüş sorunu yaşanmaz. Ama her aynanın eğimi aynı değil. Ayna kesilmeden önce orjinal aynanla karşılaştırarak eğimini kontrol et ki hem estetik hem güvenlik açısından sorun olmasın.

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oto camcılarda arabaların aynaları (cam olan kısmı) var ve çoğu senin aynana uygun bir şekilde kesiyor. Arabaların aynaları da tümsek ayna olduğu için görüş sorunu yaşanmaz. Ama her aynanın eğimi aynı değil. Ayna kesilmeden önce orjinal aynanla karşılaştırarak eğimini kontrol et ki hem estetik hem güvenlik açısından sorun olmasın.
    hmmm ozaman bana oto camcısı yolu gözüktü

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Oto parcacalarında sadece ayna camı satılır. Bu cami al, kendi aynanin kalibini cikar, git camcida icine gore kestir.

Slikon ile yapistir 24 saat bantli siki bir bicimde kurumasi icin kullanmadan birak. Yolda giderken yaptigin vibrasyon bile zararli dir kurama asamasinda.

Bantlari nazikce sok. gule gule kullan
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    kalıbı çıkarttım o hazır hmm iyi yaa oda olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)