Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor sallanınca stop ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler herkese, ustalardan ve tecrübesi olanlan arkadaşlardan yardım istiyorum, Motorsikletim rolantide çalışıyor fakat sallanınca yada yolda giderken çıukura denk geldiğinde stop ediyor, sürekli servise gitmekten bıktım motora çuvalla para harcadım adam olmadı artık herşeyden vaz geçtim bu sorun neden kaynaklanır bunu öğrenip rahatlamak sonra motora benzin döküp yakmak istiyorum,,

Motor Çelik Tiger 150 cc scocter 2009 model 3600 km de

yapılan işlemler,

3 kez konjektör değişti,
    tesisat komple değişti,
    2 kez akü değişti,
    buji 3 kez değişti, fren müşürü 5 kez değişti
    karbüratör full değişti,
    motor sargı 2 kez değişti,
    motor komple sökülüp temizlendi yatak yada pistonda sorun çıkmadı,
    hava filtresi değişti,
    gittiğim ustalar ne dediyse yaptım sürek motorsiklet aynı arızaları tekrar ediyor..

en son tesisatta kısa devre oldu , konjektör, motor sargısı, ve bir kaç kablo değişti motorcu arkadaşım çok ilgilendi hatta motoru komle söküp bakımını yaptı bir gün çalıştıktan sonra benzin bitti yeni benzin aldım ertesi gün motor rolantide stop etti tekrar çalıştırdım motor devirsiz çalışıyor bir yüksek devirde bir düşük devirde hafif salladınmmı çalışması değişiyor götürdüğüm arkadaş ilgili fakat n denediyse olmuyor lütfen yardım edermisiniz sorun nedir....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    3.600 km'deki motorda değişenlere bak.Biz boşuna demiyoruz çin malı motor almayın diye.Ben olsam üstüne benzini döküp yakardım.Videosunu da o firmaya gönderirdim.

daha bunlar hatırladıklarım daha değişeni çok allah beni iyilikle islah etsin bir daha alırsam yazıklar olsun bu motoru yakmak farz oldu satamamda alana üzülürüm o yüzden arızası bulup rahatlamak sonrada herkese bu motordan uzak durmasını isteyecem hem sahibini hem ustayı rezil eden şerefsiz bir motor

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooter lar olmasa tamirciler aç kalır. Tez zamanda Sahibinden.com a ilanını koy. 3e 5e bakma sat Mutluluğa er.
    112ciyiz

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    komple motoru elden geçirmen lazım elektirik tesitatını hava hortumunu benzin hortumlarını benzin otomatigi ve rölanti devride çok önemlidir benim rölanti çoktu aldıgım zaman motoru vidayı gevşettim motor stop edecek kadar biraz açtım ve oldu herhangibir sorunuda çok rölanti ayarınıda motor sıcak iken yapıyoruz söleyeyimde ben motor soğuk iken olmuyor ayarlasanda bi işe yaramıyor

Motosikleti
    125CC
    çukura girince sönmenin aküyle ne alakası var hala çözemedim.
    arkadaşım supap ayarını yaptır ve rolantiyi 1.1 yap. fabrika 0.9 tavsiye ediyor bildiğim kadarıyla ama çok düşük kalıyor bizim scooterlara. 1.1 yapıp supap ayarınıda yaptırdığın zaman zannediyorum sorunun kalmaz.

supap ayarı, hava ayarı, rolanti ayarı tamam birçk kez yapıldı hatta dün ueni karbüratör taktık banamısın demiyor benizin hortumu hava hortumu kontrol edildi, dün arkadaşım komple tesisatı söktü bütün herşeyi tek tek inceledi elektrik sorunu düzedli, bujiye yeterli akım gidiyor bujide ateşlemede sorun yok devam eden sallanınca stop sorunu sanırım çözldü en son arkadaş karbüratöre gelen benzin hortumunu iptal edip karbüratördeki benzinle çalıştırıp salladı motor durmadı ve bunun üzerine karbüratöre fazla benzin gittiğini anladık benzin otomatiği çalışıyor olmasına rağmen motora fazla benzin gitmekte be motoru boğmakta motorcu arkadaşım bu sorunu dün ben yokken çözmüş dün gece motor rolantide düzgün çalışıyordu salladıoğımızda stop sorunu geçmişti bu gün test edecem umarım düzelir

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı alarslan2004 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supap ayarı, hava ayarı, rolanti ayarı tamam birçk kez yapıldı hatta dün ueni karbüratör taktık banamısın demiyor benizin hortumu hava hortumu kontrol edildi, dün arkadaşım komple tesisatı söktü bütün herşeyi tek tek inceledi elektrik sorunu düzedli, bujiye yeterli akım gidiyor bujide ateşlemede sorun yok devam eden sallanınca stop sorunu sanırım çözldü en son arkadaş karbüratöre gelen benzin hortumunu iptal edip karbüratördeki benzinle çalıştırıp salladı motor durmadı ve bunun üzerine karbüratöre fazla benzin gittiğini anladık benzin otomatiği çalışıyor olmasına rağmen motora fazla benzin gitmekte be motoru boğmakta motorcu arkadaşım bu sorunu dün ben yokken çözmüş dün gece motor rolantide düzgün çalışıyordu salladıoğımızda stop sorunu geçmişti bu gün test edecem umarım düzelir
    inş. sorunun düzelmiştir kardeş
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sallama sende, niye sallıyon zavallı hasta çinliyi ? ... O motoru hemen sat, yaptırsan da başka bir tarafı patlayacak.

Motosikleti
    CBR 250 R
    çin malı diye motorları kötülemeyelim lütfen onlar hassastır düzgün kullanılırsa iyi bakılırsa yolda bırakmaz ama hayvanca kullanılırsa en olmadık zamanda seni ıssız biryerde bırakır

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    herseyı yapmıssınız ama en onemlı seyı degıstırmemıssınız;
    CDI yanı beyın
    bı ara benım basıma da geldı motor durup dururken stop edıyor sonra hıcbırsey olmamıs gıbı calsısyordu beyın degıstırdım hıcbırsey kalmadı

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Hemen çin malı diye neden kötülüyorsunuz anlamıyorum.Sanırsam herkesi para babası sanıyorsunuz.Bazı motorlarda sorun çıkar fabrika kaynaklı BMW'de bile sıkça çıkıyor.Honda ile 50.000 km yapamayanlar var ama bir Asya ile 100.000 km yapanlar var.Sen iyi bakarsan oda sana iyi davranır.Bizde de para olsa bende 4 japonun yüzüne bile bakmam.
    Sorununa gelecek olursak benzin musluğuna baktırdınmı?

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Ne Desem Bilemıyorum,
    Aklıma Gelen Herşeye Bakılmış,
    Fakat BUJİ PİPOSUNA BAKILMAMIŞ SANIRIM,
    Sallandıkca O Yerınden Oynadıgı Anda Ateşleme Keser Ve Yerıne Denk Geldıgı Anda Ateşleme Devam Eder,
    Yanı Birde Buji Piposuna Bakmanızı Onerırım,
    Gerçi Onca Usta Dolaşmışsın,
    Bakılmış Olmalı Sanırım...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı alarslan2004 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler herkese, ustalardan ve tecrübesi olanlan arkadaşlardan yardım istiyorum, Motorsikletim rolantide çalışıyor fakat sallanınca yada yolda giderken çıukura denk geldiğinde stop ediyor, sürekli servise gitmekten bıktım motora çuvalla para harcadım adam olmadı artık herşeyden vaz geçtim bu sorun neden kaynaklanır bunu öğrenip rahatlamak sonra motora benzin döküp yakmak istiyorum,,

Motor Çelik Tiger 150 cc scocter 2009 model 3600 km de

yapılan işlemler,

3 kez konjektör değişti,
    tesisat komple değişti,
    2 kez akü değişti,
    buji 3 kez değişti, fren müşürü 5 kez değişti
    karbüratör full değişti,
    motor sargı 2 kez değişti,
    motor komple sökülüp temizlendi yatak yada pistonda sorun çıkmadı,
    hava filtresi değişti,
    gittiğim ustalar ne dediyse yaptım sürek motorsiklet aynı arızaları tekrar ediyor..

en son tesisatta kısa devre oldu , konjektör, motor sargısı, ve bir kaç kablo değişti motorcu arkadaşım çok ilgilendi hatta motoru komle söküp bakımını yaptı bir gün çalıştıktan sonra benzin bitti yeni benzin aldım ertesi gün motor rolantide stop etti tekrar çalıştırdım motor devirsiz çalışıyor bir yüksek devirde bir düşük devirde hafif salladınmmı çalışması değişiyor götürdüğüm arkadaş ilgili fakat n denediyse olmuyor lütfen yardım edermisiniz sorun nedir....
    keşke bırde cdı ı degıstırseydın =)

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter lar olmasa tamirciler aç kalır. Tez zamanda Sahibinden.com a ilanını koy. 3e 5e bakma sat Mutluluğa er.
    scooterlar demeyelimde çin malı motorcuklar olmasa diyelim bence, insanları yanlış yönlendirmeyelim

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    bence kimseyi üzmiyelim kullanıcıya göre deyişir diyelim mt kardeşliği :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    CBR 250 R
    motosiklerleri yok çin malı yok japon yok italyan bunların hiçbiri önemli degil yeterki arıza vermesin dedigim gibi bakılırsa motora hiçbir motor arıza yapmaz bakmazsan en olmadık yerde bırakır ıssız biyerde bırakırsa motor o daha kötü ben motorumu aldıgımda çok kötü bir vaziyette idi toparladım ben bayagıda iyi oldu motor gücüne görede iyi kasa büyük motor küçük hızı ise 70-80 arası gidiyorum arada 90-95 e çıktıgımda oluyor ama çıkmamaya özen gösteriyorum benim motorun en ideal hızı 70-80 ararı gayet iyi

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne Desem Bilemıyorum,
    Aklıma Gelen Herşeye Bakılmış,
    Fakat BUJİ PİPOSUNA BAKILMAMIŞ SANIRIM,
    Sallandıkca O Yerınden Oynadıgı Anda Ateşleme Keser Ve Yerıne Denk Geldıgı Anda Ateşleme Devam Eder,
    Yanı Birde Buji Piposuna Bakmanızı Onerırım,
    Gerçi Onca Usta Dolaşmışsın,
    Bakılmış Olmalı Sanırım...
    benımde ilk aklıma buji piposu geldi .Bir kaç yıl önce mondial ut150 croos ile başıma gelmişti. çukura falan girdiğimde stop ediyordu. arzayı bulmak için en az 45 dakıka ugrastım meger pipo cıkmıs :D yalama olduğunu farkettim . belki senınde sorun aynı olabilir
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

merhaba arkadaşım benimde daha önce başıma böyle birşey geldi ve sanırım senin sorununda bu motor sallandığında stop ediyor ve aşırı benzin sarfiyatı var değilmi motorunda. simdi sıkı dur cevap veriyorum sorunun karbüratörün üstündeki otomatik ciklede ya cikleye gelen elektirik kablosunda elektrik yok yada ciklen bozulmuş eğer hala halledemediysen sorunu şimdi halledebilirsin bende 4 veya beş motorcuya gittim halledemediler olabilecek şeyleride söyledim ama ordan olmaz hatta bazen biz kendimiz çıkartıyoruz kablosunu daha iyi çalışıyor dediler ama en sonunda kendin buldum sorunu ve şu an hiç bir sorun kalmadı tıkır tıkır çalışıyor ama bu gün yağ değiştirmeye gittiğimde başıma bir şey daha geldi kontağı kapattım açtığımda elektirik gelmiyordu sigorta atmıştır diye değiştirdim elektirik geldi çalıştırdım bi baktım gene sigorta atmış sonra tekrar değiştirdim gene attı gene değiştirdim bu sefer takar takmaz attı sigorta nedir anlamadım bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı nereden yapar bu arzayı arkadaşlar bi yardımcı olun vaktim olmadığı için komple açıp bakamamıyorum sorunun nerde olduğunu bilsem direk orayı açıp bakıcam şu an direk takar takmaz atıyor sigorta

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Ayaklık müşürü varsa onada bakılmalı....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)