Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dragstar 650 ye hangi debriyaj balatası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha dragstar xvs 650
    slm lar arkadaşlar sanırım benim makine nin debriyaj zamanı geldi kışın hep yattı şimdi çıkarttım motorumu 10 gün kadar oldu acayip vibrasyon var makinede özellik le gazı açın ca ve son hız acaip düştü nasıl derseniz makine kesiciye gireceği zaman bilirsiniz gösterge panelin deki motor arza ışğı yakı yor ya önceleri onu yakmadan 140 ı zorlanmadan gecen vedediğim gibi arza ışığını yakmayan motor şimdi 110 u görünce ve gazı biraz daha açınca şak ışıgı yakı yo sanırım balata nın bitme belirtisi şimdi bu değişim için hangi markayı kullanmalıyım iyi birşey istiyorum piyasada newfren ebc vs vs markalar var hangisini tavsiye edersiniz ve nereden temin edebilirim şimdiden herkeze cok teşekkür ederim kazasız belasız sürüşler dilerim....!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Ebc iyi markadır.Yurtdışı düşünürsen buradan alabilirsin.
    http://www.wemoto.com/bikes/Yamaha/X...ion_Plate_Set/
    burada ebc açılmadığı için diğer markanın linkini ekledim.EBC de 65 paund.

Motosikleti
    yamaha dragstar xvs 650
    teşekkür ederim ilginize yurt dışı düşünürün ama sanırım kargo süresi falan uzun olacak o yüzden türkiye içi biryerden alsam daha iyi olacak ki bide iyi olan markayı ülkem de bulduktan sonra aslında ülkem insanı kazansın isterim bide balata saç yay ve conta hepsini takım mı değiştirsem ki onların durumunu da sökmeden göremiyecem ama

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yağ ışığının yanması bence başka bir sorun, balata sorunu olduğundan emin misin?
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    yamaha dragstar xvs 650
    yağ ışığı değil dragy krdşm en sağ daki turuncu motor resmi olan ışık devri çok yükselin ce yakıyo ışığı giderken gazı açıyo sun örnk 3 viteste devri yükseltince kesiciye girer gibi oluyo ve ışık yanıyo önceden 3 te misal 70 te kesici ye girip ışık yanıyo ken şimdi 55 te yapıyo örneğin bu da sanırım balatanın kacırıp erken fazla devire cıkıp kacırmadan dolayı sürat düşük kalıyo bence dragy han gi balata önerirsin sen bide nereden uygun a temin edebilirim bilgilendirir sen sevinirim teşekkürler

Motosikleti
    Dragstar 650
    Bahsettiğim oydu Bende hiç yapmıyor ilginç geldi, balatalar ise çeşit çeşit, adını hiç duymadığından, orjinaline kadar bir sürü çeşit var ama orjinali hariç diğerlerine 100 tl den fazla verme (orjinali 250 civarı)... Yay, saç değişikliği de aşınmışlarsa olmalı, Sen bir araştır, bulamazsan ilacın bende gani gani var hepsinden
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    yamaha dragstar xvs 650
    allah allah niye yanıyo ki o zaman ya önceden sık yanmazdı bahsettigim sekilde yanıyo du hep sorun ca birkaç kişiye onu söylediler bende öyle biliyordum neyse balata değişince anlayacaz ondan mı değilmi vibrasyonda aşırı bu da balatanın belirtisi dir demi söküp bakalım bi de ihtiyaç anında yardımcı olacaksın teşekkür ederim o zaman iyi olacak nette bi yığın marka buldum ama hangisi karar veremedim senin motorun da kullandığın han gi marka acaba bu arada kusura bak ma bu işlerde biraz kararsız ım bilen yada kullananın tavsiyeleri beni baya rahatlatı yo da

Motosikleti
    Dragstar 650
    Bende o ışık motor ilk çalıştırdığımda 1-2 sn yanıp sönüyor, ama o ışık bir çok şeyin arızasını gösterir, elektrik arızası, yağlama arızası vb.. Vibrasyon ise balata ile ilgili olmayabilir, benimkide bitmek üzere ama bende vibrasyon yok; önce balatalar kaçırıyor mu bir kontrol et, viteste iken motor elin debriyajda çalıştır, ileri fırlıyorsa balatalar kesin bitik, gaz vermeden debriyajı bıraktığında hemen stop etmeyip, hareketlenmeye niyeti var ise bitik demektir. Marka olarak saplantılı değilim, sürekli yedek parça depoladığım için bir sürü var elimde, ha takıntı dersen orjinal yamaha parçalarına ayrı bir takıntım var

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Fuarda EBC standında fiyat almıştım,hiç fena değildi ama tam rakamı hatırlayamıyorum...Ama wemotoyla mutlaka karşılaştır derim...Tamam yurdum insanı kazansın ama 1 liralık şeyi 10 liraya satarak değil...Wemoto geliş süresi aşağı yukarı 7-10 gün arası...Hatırladığım kadar standda verilen fiyatta iyi bir fiyattı ama mutlaka karşılaştır...Tabii sorun balatalardaysa....

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    arkadaşlar orjinalle ebc farkı nedir deneyen var mı? birde new fren cıkmıs simdi balata sac takımı 140 oda cok uygun fikirlerinizi ögrenebilirmiyim?
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Fark olacağını sanmıyorum, en son power plate marka taktım, açmışken saç ve yaylarıda değiştirdim ama boşuna açmışım sadece yaylar 3mm kısalmış, bunun dışında sorun yoktu.. Orjinal balata setini takacaktım ama vazgeçip elimdeki power plate markalardan taktım. Değişirken orjinal yay ve saçlarıda taktırdım, takan çocuk; abi bakır conta da koyalım dedi. 2 uca da 1 mm lik bakır conta koyduk, kalkışta yanlıyor artık motor, nasıl sıkı tutuyorsa Bu arada yurtdışında EBC değilde Lucas ve Barnet en iyi balata takımı diye geçer, bilginiz olsun, Barnetin özelliği özellikle drag yarışları için tercih edilmesi ve balatanın kevlar olması Balataları açtığınızda kumpasla bir ölçün, değişmesi gerekenleri kitapçığa göre bulabilirsiniz..

lazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba 165-25
    dragstarda balata değiştirdik değişimi serviste yaptırdık ama vites geçişleri sesli olmaya başladı acaba servis balata dizilimini yanlış yapmış olabilirmi ?

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Custom
    Draggy, bu işlemi yaparken motorun kaç km civarında idi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)