Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Silverwing'e müzik sistemi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Arkadaşlar metin abimizin aklıma sokması üzerine motoruma müzik istemi yapmaya karar verdim. Motorda her şeyin yeri hazır. Sadece kablo işi var ve elektrik işini bilen bir arkadaştan bu konuda yardım rica ediyorum.

Kullanacağım ekipmanlar şunlar :

https://picasaweb.google.com/1163928...MyD88_E08C4Jw#

Teyp kontağa bağlanacak, ayrıca her kontak açılışında çalışmasını engellemek için elektriği kesecek harici bir switch.

Anlayan ve hafta sonu bi yarım saatini ayırabilecek bu işlere meraklı bi yardımsever motosikletçi abimiz varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Not : resimdeki hoparlörlü motor metin abimizin motorudur. Ben de kullanacağım pioneer hoparlörleri kabinleyip benzer şekilde gidondaki hidrolik tanklarının üstüne oturtup aynalara sabitleyeceğim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rm125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Kanuni Caracal 200 & 2001 Suzuki Volusia 800
    benim scooterımda var istiyosan facede tayfun baş diye arattır (profilde maymun resmi olan) :D benim ki hakkında birkaç video var izlemek istersen çünkü buraya video nasıl konuluyor bilmiyorum

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    teknik olarak bir bilgim yok fakat birsey soracagim uzun yol yaparken basinizda kask oldugu halde ruzgarin ve motorun sesi varken hoparlorlerden gelen ses duyulabilir mi ?
    bende boyle birsey dusunuyorumda sormus olayim bari , bu arada Allah kolaylik versin pek zahmetli bir is olacagini sanmiyorum isinin ehli biri en fazla 1 saatte halleder .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik olarak bir bilgim yok fakat birsey soracagim uzun yol yaparken basinizda kask oldugu halde ruzgarin ve motorun sesi varken hoparlorlerden gelen ses duyulabilir mi ?
    bende boyle birsey dusunuyorumda sormus olayim bari , bu arada Allah kolaylik versin pek zahmetli bir is olacagini sanmiyorum isinin ehli biri en fazla 1 saatte halleder .
    hatta tam tersine benim kaskın (dandikliğinden herhalde) daha net şekilde sesler geliyor uzun yolda.kasksız(kırsal kesimde yaşadığımız için markete kadar) kullandığımda aksine rüzgardan dolayı ses cızırtılı geliyor.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten benim amacım da uzun yolda kullanmak. Müzik sistemleri Goldwing ve k1200lt gibi lüks motorlarda çok yaygın kullanılıyor. Motorlar için hazır sistemler de satılmakta. Bu hazır sistemlerde 30w kolon kullanılıyor ben ise resimlerden anlaşılacağı gibi 200w kolon koyuyorum ve teyp de 180w desteklediğinden 180w çıkış gücü elde edeceğim. Bu da satılan hazır sistemlere göre desibele vurunca yaklaşık 3 kat fazlasına denk geliyor.

İş çıkışı eve giderken radyodan haberleri dinlemek güzel bir lüks olacak. silverwingde sele altında bagajdan hariç olarak tam bu teybin sığacağı ebatta bir bölme daha var. Teybi oraya yerleştireceğim. Teypte uzaktan kumanda da mevcut, istediğim gibi kontrol edebileceğim.

Bu hayalimi gerçekleştirecek, tek eksiiğim ben burdayım deyip bu işte bana bi abilik gösterecek bi arkadaş

Motosikleti
    [IMG][/IMG] benim teyp eski roadstar kaset çalar + aux 4x50w bende aux sayesinde mp3 playerla dinliyorum hoparlörleri en dandiğinden aldım malum öğrenciyim :D + 3amp ve 1amp sigorta şalterle donattım kontağa bağlamadım birde mutlu aküden 12v 7a bakımsız akü aldıydım. teybi sonra koyacağım çünkü selenin altında.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten benim amacım da uzun yolda kullanmak. Müzik sistemleri Goldwing ve k1200lt gibi lüks motorlarda çok yaygın kullanılıyor. Motorlar için hazır sistemler de satılmakta. Bu hazır sistemlerde 30w kolon kullanılıyor ben ise resimlerden anlaşılacağı gibi 200w kolon koyuyorum ve teyp de 180w desteklediğinden 180w çıkış gücü elde edeceğim. Bu da satılan hazır sistemlere göre desibele vurunca yaklaşık 3 kat fazlasına denk geliyor.

İş çıkışı eve giderken radyodan haberleri dinlemek güzel bir lüks olacak. silverwingde sele altında bagajdan hariç olarak tam bu teybin sığacağı ebatta bir bölme daha var. Teybi oraya yerleştireceğim. Teypte uzaktan kumanda da mevcut, istediğim gibi kontrol edebileceğim.

Bu hayalimi gerçekleştirecek, tek eksiiğim ben burdayım deyip bu işte bana bi abilik gösterecek bi arkadaş
    Ah o hesap öyle olsa keşke
    Bu arada ben burdayım.
    Gel beraber yapalım. Mekan ve hertürlü ekipman benden. İşçilik beraber. Ok dersen görüşelim

Çaylarda benden
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    [/URL][URL=http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/jib85k6m[/IMG] resimleri ekleyemeyi beceremedim

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...-ve-alarm.html

benim yaptığımı yaparsan teybe harcayacağın parayla tüm işi halledersin. teybe inan gerek yok. üstelik 3.5luk jaka ne bağlarsan bağla çalışır. telefon ipod... pioneerin 480wlık oval hoparlörlerini kullanırsan daha temiz ses alırsın. ben kenwoodun 150w max 35w rms (rms gerçek ses değeridir, hoparlör alırken max gücüne değil buna bakın) ile 90 km hızla çok net ses duyuluyor.

yarın evden çıkarsam sırf sizin için video çekip koyacağım.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ayrıca seninle konuşmadan önce hiçbirşey almazsan iyi olur. Önce konuşalım bilgi paylaşımı yapalım fizibilite çıkaralım ona göre istediğini yapabiliriz sonrasında. Fakat öyle pioneer felan filan la uğraşmanı önermem.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ben şu motorda müzik çalar işine bir türlü akıl sır erdiremiyorum...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...-ve-alarm.html

benim yaptığımı yaparsan teybe harcayacağın parayla tüm işi halledersin. teybe inan gerek yok. üstelik 3.5luk jaka ne bağlarsan bağla çalışır. telefon ipod... pioneerin 480wlık oval hoparlörlerini kullanırsan daha temiz ses alırsın. ben kenwoodun 150w max 35w rms (rms gerçek ses değeridir, hoparlör alırken max gücüne değil buna bakın) ile 90 km hızla çok net ses duyuluyor.

yarın evden çıkarsam sırf sizin için video çekip koyacağım.
    İlginize çok teşekkür ederim. Teybi aldım öyle çok para vermedim. Radyosu, aux'u sd kart slotu, usb girişi ne ararsan var. Üstelik uzaktan kumandalı. Motorda kablo kalabalığı olmayacak ve kullanılmayan bir yere koyacağım için yer kaplama derdi de yok. Seyahat ederken arkada artçım istediği gibi radyoyu ve müziği kontrol edebilecek. Sistem hazır sadece takmama yardım edebilecek bi arkadaş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca seninle konuşmadan önce hiçbirşey almazsan iyi olur. Önce konuşalım bilgi paylaşımı yapalım fizibilite çıkaralım ona göre istediğini yapabiliriz sonrasında. Fakat öyle pioneer felan filan la uğraşmanı önermem.
    Abi aldım ama sorun değil, geri verebilirim ama gerçekten çok hoşuma gitti. Müsaitsen şimdi konuşalım. Msn'e gelebilirsen değerli fikirlerini benimle paylaşırsan çok sevinirim. Msni özelden yolluyorum.

Motosikleti
    http://www.facebook.com/video/video....70345336347750 arkadaşlar bu şekilde oluyor mu

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şu motorda müzik çalar işine bir türlü akıl sır erdiremiyorum...
    Abicim akıl sır erdiremeyecek bişey yok, motor rahat olunca insan kendini evde hissediyo

Vitesle uğraşma derdi yok, arkana yaslanıp ayakları uzatıp keyfine bakıyosun.

Hafiften huzur veren bir müzik veya yolda haberleri dinlemek güzel bi lüks. Merak etme, şehir içinde bangır bangır seçim otobüsü gibi milleti rahatsız edecek bi tip değilim

Ayrıca önemli bir nokta da motosikletin orjinalliğine bir zarar vermeden yapacağımı da belirtirim. 2 paralık zevk için aleti murdar edecek değilim.

Tüm bunlar bir araya gelince mantıksız bi yanı yok bence.

Motosikleti
    bu da ilk teypsiz yapmışken inverter ve 2+1 le bu şekildeydi önceleri fakat ses yetersiz gelddiğinden dolayı değitirdim teybe yöneldim http://www.facebook.com/video/video....59494077432876

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı rm125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gizlilik ayarlarından dolayı video görüntülenemiyor malesef

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    motorun üzerinde güzel duracak gibi gorunuyor. ancak haber, muzik vs dinlemek için kaskın içine bir kulaklık sistemi yerleştirip cep telefonunu yada başka multimedya bir aygıt kullanarak daha verimli ve ucuz bir yöntem ile işi çözebilirsin. motoru parkettiğin yerde de hoparlörleri yada teybi çalacaklar mı diye bir derdinde olmaz.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun üzerinde güzel duracak gibi gorunuyor. ancak haber, muzik vs dinlemek için kaskın içine bir kulaklık sistemi yerleştirip cep telefonunu yada başka multimedya bir aygıt kullanarak daha verimli ve ucuz bir yöntem ile işi çözebilirsin. motoru parkettiğin yerde de hoparlörleri yada teybi çalacaklar mı diye bir derdinde olmaz.
    Teyp zaten uzaktan kumandalı ve devamlı sele altında kalacak. Hoparlörlerin çalınması olası ama zaten motor normalde kapalı garajda duruyor, yine de takılıp çıkarılabilen bir sistem yapmaya çalışacağız.

Kaskın içine yerleşecek kulaklık sistemi işi sakat. Hem çok kullanışlı değil hem de etrafla irtibat tamamen kesilmiş olacak.

Sağolsun Eyüp abimiz bu konuda her türlü desteği sağlayacak, hafta sonu kolları sıvıyacağız.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Teyp zaten uzaktan kumandalı ve devamlı sele altında kalacak. Hoparlörlerin çalınması olası ama zaten motor normalde kapalı garajda duruyor, yine de takılıp çıkarılabilen bir sistem yapmaya çalışacağız.

Kaskın içine yerleşecek kulaklık sistemi işi sakat. Hem çok kullanışlı değil hem de etrafla irtibat tamamen kesilmiş olacak.

Sağolsun Eyüp abimiz bu konuda her türlü desteği sağlayacak, hafta sonu kolları sıvıyacağız.
    h.olsun bizim otoparktaysa takip etmek isterim :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Gizlilik ayarlarından dolayı video görüntülenemiyor malesef
    birde şimdi denermisiniz yaptım herhalde gizlilik ayrı falan <object width="400" height="300" ><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/159494077432876" /><embed src="http://www.facebook.com/v/159494077432876" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="400" height="300"></embed></object> <object width="400" height="300" ><param name="allowfullscreen" value="true" /><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/170345336347750" /><embed src="http://www.facebook.com/v/170345336347750" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="400" height="300"></embed></object>

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)