Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hyosung gv250 titreşim YARDIM!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    arkadaslar herkeze slmlar yardimlarinizi bekliyorum

şimdi motorumu aldiktan sonra gram titreşim derdim yoktu on numaraydi
    fakat motorumla izmirden cıkıp kutahya ya ordan bursaya yaptiğim gezinin sonunda herşey değişti izmire giderken yolun ortasina açilan kocaman 2 çukura girdim cıktım izmire dondugumde motorun yawas hızlarda yukselip indiğini farkettim hızlı giderkende hafif bir titreşim oluyordu biraz araştirinca arka tekerin tellerinin koptugunu balon yaptiğini anladim. dedim tekeri değiştiricez gittim değiştirdim. değiştirdim yola ciktim oda ne??? motor daha fazla titriyor dondum lastikciye dedim motor titremeye basladi balansi yapamadinizmi? adam sehpaya kaldirdi motoru çaliştirdik werdik gazi adam bi bakti dedi senin cant yamulmuş ii dedim olmustur sağlam cukura girdim nede olsa. neyse gittim bir motorcuya abi dedim canti yamulmuş titreşim yapio bin bi tur at sende onalarsan bi goz at yaptiricam adam gitti geldi ewet titreşim war dedi motoru sehpaya kaldirdik werdik gazi adam iice inceledi dedi cantin normal bişi yok sen al bunu manawkuyuda buz motor war orda bi balansina baksinlar kurşun murşun koyarlar hallolur gittim buz motora adam bakalim warsa balansinda bişi yapariz aldilar soktuler balansina baktilar 17 gram warmiş adam kurşunu koydu ayarladi geri takti okeyleştik çıktım yola titreşim sanki biraz azaldi ama hala resmen titriyor:S:S:S

motorcularda ole enine boyuna ilgilenmio cantta yamukluk yok balansini yaptirdik hala titriyor sizce nedendir aklima birde su geldi motor dururken bosta gaz werdiğimde motor da bir titreme oluyor acaba pistonlar doğrumu çalışmıyor? uzun yol birşeyi etklilemişmidir? sübab ayarimi yapmak lazim? ne olabilir?

herşeyi ayrintili aciklamaya caliştim

cevaplarinizi bekliorum yorumlariniz icin şimdidien teşekkürler
    hyosung gv 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kullandığın motor öyle bir kaç yüz km yapınca çalışması değişecek bir motor değil. Neredeyse lastik yaracak kadar derin bir çukura girdiğine göre, motorun şaseye bağlandığı yerlerde hasar olmuş olabilir. Motor takozu ya da motor kulağı denilen parçalar vardır bağlantı yerlerinde. Muhtemelen içi kauçukla kaplı parçalar. Onlar hasar gördüyse titreşimin artması normal. Onları bir kontrol et aklıma başka bir şey gelmedi.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Zealous özel mesaj attım bir bak dostum
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    Honda nc750X
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zealous özel mesaj attım bir bak dostum
    atahualpa baktim ama msjin gelmemiş tekrar yazarsan sewinirim slayer yorum icin saol haftaya p.tesi tum gorusleri topliip motorcuyla konusucam artik bu hafta ankaraya gidicem hiç hosuma gitmio motoruda satmaya niyetliyim bu halde de kimseye wermek istemiorum cozumu bulmam lazim....
    hyosung gv 250

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Şase ve motor bağlantılarında sıkıntı olabilir. Buji kesme yapmıştır pistonun birinde ateşleme yapmıyor olabilir. Çukur olayı sıkıntılı bizim memlekette.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Honda nc750X
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şase ve motor bağlantılarında sıkıntı olabilir. Buji kesme yapmıştır pistonun birinde ateşleme yapmıyor olabilir. Çukur olayı sıkıntılı bizim memlekette.

wala okadar çok motordan anlamam ama sole birşey diebilirim mesela son hızımda bir değişikli weya motorun hızlanmasinda bir değişiklik yok. ek bilgi olarak bunlarida wereyim. sadece titreşim, bujimi değiştirmeliyim o zaman
    hyosung gv 250

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wala okadar çok motordan anlamam ama sole birşey diebilirim mesela son hızımda bir değişikli weya motorun hızlanmasinda bir değişiklik yok. ek bilgi olarak bunlarida wereyim. sadece titreşim, bujimi değiştirmeliyim o zaman
    Bir dene istersen. Küçük sorundan büyüğüne gitmek daha mantıklıdır.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Honda nc750X
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dene istersen. Küçük sorundan büyüğüne gitmek daha mantıklıdır.
    wala yardimlariniz için teşekkürler ufkum açılıo onemde bussuru bilgi warken ben sadece cant yamuldu die dusunuorum ben ama cantın olmadğını anlayınca neden o sonuca takılıp kaldım onu dusunuorum
    hyosung gv 250

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)