Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

elektrik tesisatı lazım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    sevgili motordaşlarım ve ustalarım bu konuda pek bir bilgiye sahip olmadığım için, sitelerde ufak bir araştırma yaptım ve bazı modellerin buldum ancak kendı motorumun bulamadım alışveriş yapacağım sitede birkaç model var bunların hangisi uyumlu olur elektrık tesısatı için birkaç değişiklik önemli değil, motorum 125 kt yorum ve bilgi sizden

http://www.mopetpar.com/StockPropert...?SCode=ST05440

http://www.rialli.com/urunler/9364__...-6-soket-cift/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhakkak düşünmüşsündür ama servisten orjinalini getirtmek daha mantıklı değilmi? Farklı motorların tesisatları birbirine uymuyor diye biliyordum.
    112ciyiz

Motosikleti
    servis ile görüştüm elbette sitelere bakmadan önce gittiğim ilk yer orası oldu ve çokk pahalı bir fiyat çıkarıyorlar 60 lira civarı gibi birşey ve kargo ücreti yok 10 lıra gıbı bir kargo ücreti alıyorlar,bilerekte AGK 125 modelininkinide sordum onlarda aynı fiyata geliyor.İnternetten araştırma yaptığımda ise AGK125 modeli 23 lira arada 2 katı fark var yani benim kullanmış olduğum motorsikletin elektrik tesisatından da açık aşikar 2 katı fiyat istediği onun için sitelerden almaya karar verdim ama yok bazı modellerinki var uyum sağladığını bilemiyorum işte

Motosikleti
    nx4 falkon
    Merhaba arkadaş zaten başka bi motora ait olan tesisatı kendi motorunuza uygulayabilecek derecede konuya hakimseniz kendi motorunuzdaki tesisatı onaramazmısınız.

Motosikleti
    merhaba tesisatın durumu pek iç açıcı değil,ekleme kablo sonradan takılan fişlerle yürüyo :D zaten.başka motorun teisatını uygulamak derken kastım şu atıyorum kontak soketi değişiktir bunu değiştirmek yada kesip eklemek tarzında söledim.

Motosikleti
    yada bunun elektrik şemasını bulma gibi bir şansımız varmı ,aslında o da işimi görür demi sonuçta..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en sağlıklısı fiyatı ne olursa olsun orjinalini almak. soketler uymayabilir, bazı parçaların çalışma tarzı farklı olabilir(elektriği aküden yada statörden alması gibi.) sonradan uğraşmak ve servisten yardım isteme ihtimalini de düşününce en iyisi orjinalini taktırmak.
    112ciyiz

Motosikleti
    anlıyorum ama göz göre görede kazık yemek olmuyor içime sinmiyor,alışveriş zaten yapıcam eklemiş olduğum siteden almışken dedim başka model uyarsa onuda alıyım dıye ama gozuken olmucak,elektrik şemasınıda bulsam aslında çözüm olur benım içinde onu nerden buluruz şimdi?

Motosikleti
    nx4 falkon
    İstersen hiç uğraşma orjinali ne kadarsa verip al uğraşamadan montajını yapabilirsin diye düşünüyorum.Gidip farklı bi tesisatı uydurmak uğraştıracak.Ustaya yaptırsan alın terini fazlasıyla çıkaracak.En iyisi orjinali gibi görünüyor.Aslında biraz vaktin bol olsa sadece kablo ve fiş takımı alarak tesisatı kendinde yapabilirdin hemde kendini geliştirmiş olurdun ama tabi sabır ve zaman gerekli.Yani insan istedikten sonra sınır yoktur herşeyi yapar.

Motosikleti
    şema olsa yaparım yınede aslında iyi olur dedıgınız gibi uğraşmayı sevıyorm bu konularda bırazda merak oldugundan bu işlere yapabılcegımı dusunuyorum ama şema gereklı sanırım ufak bır hatada oradan yardım almak ıcın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)