Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hareket Halindeyken Gazı Geç Alıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Motorum hareket halindeyken gazı bırakıp tekrar verdiğimde gaz yemiyor, yığılmaya geçiyor sanki motor freni yapmış gibi oluyor sonra bir anda gaz açılıyor ve hızlanıyor. Sizce sorun ne olabilir?
    Yokuş aşağı inerken sonuna kadar basıyorum 50'yi geçmiyor. Düz yoldada 50 görüyor zaten yokuş aşağı hızlanması gerekmez mi? 50'ye geldikten sonra gaz kesiliyor. Bırakıp veriyorum sürekli deniyorum değişen bişey yok. 50'den aşağı düşünce hız eğer elim gazdaysa gaz açılıyor. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum. Eğer başından böyle birşey geçen varsa ve benimlede paylaşırsa çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    aküde problem olma ihtimali var hareket halinde kontağı kapatınca gaz kesilir acınca gelir akü gücü kesiyor olabilir ?
    HONDA TODAY 50CC

Motosikleti
    Sanmıyorum akü yok henüz motorda. Marş rolesiyle ilgili bir sorun vardı. Sorunu çözdük fakat aküyü daha bağlamaya fırsatım olmadı.

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    o sorun bendede var ama gabılmıyorum sebebini ama 50 cc 2 zamnlı bnm motor
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    Benimkide aynı işte 50 cc 2 zamanlı. Eğer sorunun neden kaynaklandığını bilen varsa hep beraber öğreniriz.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    karbüratör temizliği gerekebilir. aynı sebebten dolayı motorumu iki saat önce ustaya bıraktım
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Motosikleti
    Aldığımda detaylı bakım olmuştu zaten motor. Hatta gaz verince tekliyordu. Benzin dedik, değilmiş. Sonra ustaya götürüp baktırmıştık. Karbüratörü temizlemişti. Sorun çözülmüştü. Karbüratörde sorun olabileceğini pek düşünmüyorum çünkü bu dediğim motor hızlandıktan sonra meydana geliyor. yavaşken gayet güzel aragazı oluyor. Yinede aklımın bir kenarında bulunsun. Olmazsa götürürüz tekrar temizletiriz. Teşekkürler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    aynı sorun bendede var.
    sorunun akü ile alakası yok, çünkü motor çalışırken gücü aküden almıyor
    karbüratörlede alakası var büyük ihtimal ama tıkanması ile alakası yok çünkü ben temizledim ama değişen birşey olmadı, aynı sorun devam ediyor
    yalnız benim sorunum sadece hareket halinde iken gazı kapatıp açınca oluyor, yoksa son hızında ve hızlanmasında bir gariplik yok.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Benımkıyle aynı. Hızlanma ve son hızda sıkıntı yok basınca uzuyo gıdıyo motor ama gazı bırakıp tekrar verdıgınde almıyor sonra yavaslar gıbı oluyor. Ardındanda ne oluyosa oluyo bırden hızlanmaya baslıyo.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet sanırım bu aralar herkesde kronik sorun bu. ben de az önce bu sebepten dolayı ustaya götürdüm. benim sorun yine depodandı, depoyu boşalttık, yine çamur gibi pas çıktı içinden.bu sefer de sirke ile çalkaladık, sirke şaftı kaymış bi şekilde geri çıktı yine sirke koyduk, sabaha kadar beklesin dedim ben ustaya. umarım depoya zarar vermez. bakalım nasıl olacak

ha bu arada, sorunun benzinden,depodan(pasdan, pislikten vb) olmadığına kesin eminseniz karbüratöre yönelin bence. çünkü sorun depodansa karbüratörü ne kadar temizlersen temizle yine pislenecektir
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Yani emin değilim tabiki ama, depo kirli olsa daha ilk gaz verdiğinde motor tekleme yapar veya boğulur. Bizim anlatmak istediğimiz hızlandıktan sonra. Gazı bırakıp tekrar verdiğimizde geç tepki vermesi, işk önce yavaşlar gibi olup sonra birden gaz açması. Yine de baktırmakta fayda var tabiki göz önünde bulundurucam. Teşekkürler.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani emin değilim tabiki ama, depo kirli olsa daha ilk gaz verdiğinde motor tekleme yapar veya boğulur. Bizim anlatmak istediğimiz hızlandıktan sonra. Gazı bırakıp tekrar verdiğimizde geç tepki vermesi, işk önce yavaşlar gibi olup sonra birden gaz açması. Yine de baktırmakta fayda var tabiki göz önünde bulundurucam. Teşekkürler.
    dedim ya bende de aynı sorun var diye. motor ilk başta güzel çalışıyor, kalkış da güzel, ama gaza köklemeye başlayınca ben gitmem der gibi bir hal alıyor. neyse ben paylaşmak istedim sizinki de depodan olabilir diye. benzini pet şişeye boşaltın az, belli olur o zaten. ama boşaltmadan motoru sallayın iyice. sorun bundan değilse diğer çözümlere yönelirsiniz
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

Motosikleti
    Mutlaka deneyeceğim bunu. Tekrar teşekkürler.

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    bence varyator taraflarinda bi sorun olabilir debriyaji soktur baktir bugun benim benzer bir sorunumu nedeni debriyaj cikti

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Arkadaşlar aynı sorun bende vardı gaz kesme olayı özellikle bir anda gaz açınca yemiyordu. Sorun benzin filtresindeymiş benm.

Çıkardım benzin filtresini baktım bir ucu bayağı bir sararmış pislikten.
    Sanayiden 5TL ye yeni filtre aldım taktım ve çözüldü sorun. Babalar gibi gidiyor şimdi motorum
    Umarım sizinkilerde böyle ufak bir sorundur.

Ha birde hava filtresini temizledim basınçlı havayla belki onunda katkısı olabilir...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aynı sorun bende vardı gaz kesme olayı özellikle bir anda gaz açınca yemiyordu. Sorun benzin filtresindeymiş benm.

Çıkardım benzin filtresini baktım bir ucu bayağı bir sararmış pislikten.
    Sanayiden 5TL ye yeni filtre aldım taktım ve çözüldü sorun. Babalar gibi gidiyor şimdi motorum
    Umarım sizinkilerde böyle ufak bir sorundur.

Ha birde hava filtresini temizledim basınçlı havayla belki onunda katkısı olabilir...
    ama gaz verdiğimiz an karbüratörde hazır bulunan benzin silindire gidiyor, filtreden olduğunu sanmıyorum.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama gaz verdiğimiz an karbüratörde hazır bulunan benzin silindire gidiyor, filtreden olduğunu sanmıyorum.
    Yani iddaalı konuşamam bu konuda ama şu şekilde oluyordu olay tam olarak.
    Ani gaz verince devri biraz yükseltiyor sonra tıkanıp teklemeye başlıyordu. Hatta bu olay yüzünden virajlarda gaz açamadım kaç zaman tekler korkusuyla.
    Sonra motor bir anda gaz verince alması gereken benzini tam olarak alamıyor ve bu yüzden tekliyor düşüncesiyle yola çıkarak değiştirdim filtreyi bişeyi kalmadı.
    Yani en azından denemekte fayda var. Zaten pahalı ve zahmetli bir iş değil. Depoyu off konumuna getir filtreyi sök yenisini tak depoyu eski konumuna getir bas marşa

Motosikleti
    Yani iddaalı konuşamam bu konuda ama şu şekilde oluyordu olay tam olarak.
    Ani gaz verince devri biraz yükseltiyor sonra tıkanıp teklemeye başlıyordu. Hatta bu olay yüzünden virajlarda gaz açamadım kaç zaman tekler korkusuyla.
    Sonra motor bir anda gaz verince alması gereken benzini tam olarak alamıyor ve bu yüzden tekliyor düşüncesiyle yola çıkarak değiştirdim filtreyi bişeyi kalmadı.
    Yani en azından denemekte fayda var. Zaten pahalı ve zahmetli bir iş değil. Depoyu off konumuna getir filtreyi sök yenisini tak depoyu eski konumuna getir bas marşa
    sbr bugün benzin filtresi vermişti, takiyim yarın o zaman, denemesi beleşe
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Takta cevap yaz merak ettim umarım olur.
    Olursada bu forumdaki ilk teknik desteğim olacak heralde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:39 ----------

Ha ama birde hava filtreni basınçlı havayla temizlersen iyi olur (Tabi fazla basınçla parçalamadan )

Motosikleti
    Takta cevap yaz merak ettim umarım olur.
    Olursada bu forumdaki ilk teknik desteğim olacak heralde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:39 ----------

Ha ama birde hava filtreni basınçlı havayla temizlersen iyi olur (Tabi fazla basınçla parçalamadan )
    tüh onu bugün yapıcaktım unuttum. hacı şakirle köpürtüyorum bi güzel, mis gibi oluyor yarına kaldı artık
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)