Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hareket Halindeyken Gazı Geç Alıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    yakıt filitresinden olmasın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Ben hava filtresini açık kullanıyorum. 1 hafta oldu takalı. Benzin filtresi standart mıdır yoksa her motora göre farklı mıdır? Benim motorun parçasını bulmak biraz zor. Hele ki Edirne'de. Cevabınızı bekliycem ona göre benzin filtresi soralım sanayide.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:28 ----------

Alıntı Djnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence varyator taraflarinda bi sorun olabilir debriyaji soktur baktir bugun benim benzer bir sorunumu nedeni debriyaj cikti

Tam olarak sistem nasıl çalışır bilmem ama sorun debriyajda olsaydı ilk hızlanmada da sıkıntı olurdu. Aksine motor müthiş kalkıyor ve hızlanıyor. İşte sorunda burda başlıyor. Yani hızlandıktan sonra. Gazı bırakıp tekrar vermek istediğinde geç tepki vermesi. Yine de dediğim gibi sistemi tam anlamıyla bilmiyorum sadece akıl yürüterek. Yanlışsam düzeltin.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    bende bugün denicetim ama yagmur yagıyo haftay kaldı :S
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hava filtresini açık kullanıyorum. 1 hafta oldu takalı. Benzin filtresi standart mıdır yoksa her motora göre farklı mıdır? Benim motorun parçasını bulmak biraz zor. Hele ki Edirne'de. Cevabınızı bekliycem ona göre benzin filtresi soralım sanayide.
    Benzin filtresi hemen hemen tüm motorlarda. Yağ filtresine benzer fakat dışı plastik camla kaplıdır. Ortalama olarak bi kola kapağından az daha uzun ve biraz daha dardır. (Bu örnek önümde kola şişesi olmasından kaynaklandı galiba )
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin filtresi hemen hemen tüm motorlarda. Yağ filtresine benzer fakat dışı plastik camla kaplıdır. Ortalama olarak bi kola kapağından az daha uzun ve biraz daha dardır. (Bu örnek önümde kola şişesi olmasından kaynaklandı galiba )
    İyi o zaman pazartesi eğer hava müsade ederse gidip yenileyelim benzin filtremizi. Sorunumuz çözülmese bile denemekte yarar var. Hem de yenilenmiş olur.

Motosikleti
    Arkadaşlar benzin filtresini değiştirdim. Tabi değiştirincede bakalım düzelmiş mi diye çıktım yola fakat hayal kırıklığı sorun devam ediyor. Motorcuya götürdüm derdimi anlattım, kavramada bir sorun olabilir varyatörü açıp bakmak lazım ne olduğunu anlamak için dedi. Bin bak bakalım anlayabilicek misin dedim gitti geldi. Anlayamadı tabi haliyle sorunu. Başka önerisi olan varsa paylaşsın bizimle. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    Arkadaşlar benzin filtresini değiştirdim. Tabi değiştirincede bakalım düzelmiş mi diye çıktım yola fakat hayal kırıklığı sorun devam ediyor. Motorcuya götürdüm derdimi anlattım, kavramada bir sorun olabilir varyatörü açıp bakmak lazım ne olduğunu anlamak için dedi. Bin bak bakalım anlayabilicek misin dedim gitti geldi. Anlayamadı tabi haliyle sorunu. Başka önerisi olan varsa paylaşsın bizimle. Şimdiden teşekkürler.
    kardeş memedende yapabilir benzin az veya çok geliyo olabilir mesela giderken gazı kestin motora giden benzin azaldı ve gazı tekrar açtığında çok benzin gidiyor olabilir veya giden benzin az geliyor olabilir bi bak derim

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hadi yaa
    Hava filtreni temizledin mi ? Çok düşük bir ihtimal tabi ama denemekte fayda var derim

Motosikleti
    Hadi yaa
    Hava filtreni temizledin mi ? Çok düşük bir ihtimal tabi ama denemekte fayda var derim
    Acık hava filtresi kullanıyorum. Gecen hafta taktım. Yani ondan kaynaklandıgını sanmıyorum.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bujiden değil hava filtresinden değil benzin filtresinden değil e neden bu sorun yau !
    Buji kablolarına baktın mı ? Tam takılmayınca yada ters takınca ondanda gaz kesebilirmiş diye duymuştum benim motorun sorununu araştırırken

Motosikleti
    Bujiden değil hava filtresinden değil benzin filtresinden değil e neden bu sorun yau !
    Buji kablolarına baktın mı ? Tam takılmayınca yada ters takınca ondanda gaz kesebilirmiş diye duymuştum benim motorun sorununu araştırırken
    Doğru duymuşsun fakat kalkışta falan hiç birşey yokki. Motor gayet düzenli sayıyor. Gayet iyi hızlanıyor. Gel gelelim hızlandıktan sonra gazı bırakıyorsun tasarruf yapalım azcık diyorsun. Baktın yeter bu kadar tasarruf dedin gazı açtın ilk başta hiç tepki yoktu sonra bir anda devreye girdi. Bujiden olmuş olsa motor kalkarken daha belli ederdi kendini.

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratör temizliği gerekebilir. aynı sebebten dolayı motorumu iki saat önce ustaya bıraktım
    eed ustad haklı
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    bende de benzer bir sorun vardı benimki de şu anda ustada parça bekliyoruz... karbüratör komple değişecek....

yüksek devirlerde giderken çekişinde çok bariz gidip gelme oluyordu makinada

Motosikleti
    Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de benzer bir sorun vardı benimki de şu anda ustada parça bekliyoruz... karbüratör komple değişecek....

yüksek devirlerde giderken çekişinde çok bariz gidip gelme oluyordu makinada
    Demekki yarın ustaya gidiyoruz. Götürdüm ben her zaman gittiğim ustaya. Bir akşam kaldı motor. Ertesi gün gittim aldım. Karbüratörü temizledik depoyu temizledik dedi ama sorun aynı. Eğer karbüratör değişecekse yanarız. Zaten parçasını bulamıyoruz. Bulsakta aşırı pahalı. Yanarız.

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    benim öyle oldu kardeş. fiyatına baktım 430 lira tabi garantiye girdiği için bu kadar rahat konuşuyorum ama inşallah senin sorun benimki gibi değildir.

Motosikleti
    Alıntı k4d1r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim öyle oldu kardeş. fiyatına baktım 430 lira tabi garantiye girdiği için bu kadar rahat konuşuyorum ama inşallah senin sorun benimki gibi değildir.
    Insallah degildir yani yoksa boyle binmek zorunda kalırız motora. Karburator degıstırıcek kadar ımkanım yok. Tekrar bı temızletırız olmazsa duruma gore tekrar burda fıkır alısverısı yaparız. Ilgınız ıcın tesekkurler.

Motosikleti
    Arkadaşlar, bugün gittim ustaya. Karbüratöre temizlik yapalım abi dedim. Temizlemiştim ben onu dedi. Olsun bi bak bakalım eline yapışmaz dedim baktı, hiç birşey yok bunda dedi. Sonra varyatörde sorun var ben sana daha önce söyledim dedi. Şimdi sökücek varyatörü sorun orda değilse bile 20-30 lira alıcak benden garanti. Ne yapmalıyım?

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    arkadaşım memeyi değiştirmeyi denedinmi??

Motosikleti
    Hayır denemedim. Zaten memenin tam olarak nerde olduğunu dahi bilmem. Her motora uyar mı yoksa motoruna göre değişir mi? Eğer farklı farklıysa parçasını bulmamız zor.

Motosikleti
    as200 gy-TAY
    ben motoru bırakmıştım ya hani karbüratör değişecek diye... dün gittiğimde adam motoru indirmiş komple fabrikadan yeni motor isteyecez diye tutturdu...

ne yapıyo bu adam anlamadım ki...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)