Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

digital gösterge ekranları tamir edilebiliyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Burada 400 $ diyor

http://www.desmospecialparts.com/osc...19&language=en

Birde verdiğin kod komple panelin kodu, gösterge paneli hiç açılabilecek durumda mı? önemli olan lcd ekranın kodu.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Açmaya korktuk çünkü acıp bozarsak motor hiç çalışmayacak beyinde onun içindeymiş..İştende anlamıyoruz pek..Ducati lcd yi ayrı olarak kodlandırmamış paneli tek parça kodlamış..Ama işten anlayan biri paneli sökse belki bahsettiginiz kodu bulabilir..
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Motosikleti
    Dragstar 650
    Paneli senin için söktüm Evet haklısın beyin panel içindeymiş, motor çalıştığına göre tek eksiğin lcd ekran, biraz daha araştırayım ben

İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    XV950 BOLT
    yaaa nerden buluyosun tüm bunları hayretler içinde izliyorum
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Motosikleti
    Dragstar 650
    Yok hocam bulamadım monster için hep başka modeller için var,
    Örnek s4 için :

http://www.ducati-st4s.gotdns.com/Ma...ues.htm#5issue

Bence paneli alıp bir elektronkçiye git, belki orjinal lcd ekranı bulurlar. Laptop ekranı 150 $ civarı senin panel 18 bit, taş çatlasın 20 $ olsun ama satıcısını ve üreticisini bulmak dert maalesef..

İngilizcen varsa hocam şu mail adresine sadece lcd ye ihtiyacın olduğunu yaz, belki yardımcı olurlar:

mail@competitionsystems.co.uk

Motosikleti
    XV950 BOLT
    Ya bişey merak ediyorum boyutları aynı olsa yetmiyor mu? yani illa aynı ekranmı olmak zorunda? çalışsında 100 dolarda veririm 200 dolarda ..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet aynı olmak zorunda ne yazık ki.

Motosikleti
    XV950 BOLT
    çok sancılı bir iş bu yaa..dandik 20 -30 dolarlık lcd için en iyi ihtimalle 400 euro vermek..yada bin dolar .. korlas henüz cevap vermedigine göre 1000 euro filan ister..

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bişey merak ediyorum boyutları aynı olsa yetmiyor mu? yani illa aynı ekranmı olmak zorunda? çalışsında 100 dolarda veririm 200 dolarda ..
    Bence olabilir, sonuçta bilgileir göstersin yeter, idarelik yapılabilir, ama önce bir elektronkçi ile görüş bence..

Motosikleti
    XV950 BOLT
    Karaköy civarında binbir çeşit ekran bulabileceğimi söylediler oralara bakacagım...İnşallah bişeyler çıkar.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Karaköy, sirkeci ve MEcidiyeköy merkezleri, bilgisayar ve yan ünitelerin..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Resmi bir daha ben koyayım siz de bir daha bakın Malesef ve ne yazık ki bu ekranın yerine başka bir ekran takamazsınız.

1- Ekran Hesap Makineleri ekranı gibi. Likit kristal ekran ama standart bir model değil. Yani her bir elektrik verilecek hücre belli. Arkasında yer alan mikro işlemci kontrolü sağlayarak ve yorum yaparak ekranın hangi hücresinin kararması gerekiyor ona karar veriyor.

2- Velev ki yerine başka bir makinenin ekranını oturtmaya çalıştınız (daha evvel verilen örnekteki gibi). Bu ekranın da arkasında aynı çatı var. Ancak yorum farklı olacak. Ya eksik ya da fazla gösterecek bilgileri (ki girişlerin aynı olduğunu varsayıyorum kiiii (çok ki dedim) bu pek de muhtemel değil.)

3- Bu tür ekranlar LCD ekran üretici firmalara özel siparişle yaptırılır. Hatta hayatımızdaki her cihazın ekranını hemen hemen benzer bir şeye bile takarak kullanamazsınız. Üzerindeki ekran yorumlayıcı yazılım bile farklı olacaktır. Çok çok ender aynı cihazlar aynı ekranı kullanırlar. Ama bu da çok ender bir durum.

Üzülerek söylüyorum ki orjinalden başka şansınız yok. Ya da yedek parça üreten firmasını bulup (lcd markasından yola çıkılabilir arkasına vs. muhakkak yazar) oradan temin yoluna gidilir ki pek satmaları mümkün değildir anlaşmaları gereği. Ben jetta ekranında kullanılan Osram Ultra-viyole ledlerden çok aramıştım zamanında ama bulamadım tabii ki :(

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tamir edilmez. Aynı yanmış ampul gibidir. Bozulunca yenisini takarsın. Geçmiş olsun. Sanki üzerine birşey düşmüş onun. kendi kendine olmuş gibi gözükmüyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:40 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada 400 $ diyor

http://www.desmospecialparts.com/osc...19&language=en

Birde verdiğin kod komple panelin kodu, gösterge paneli hiç açılabilecek durumda mı? önemli olan lcd ekranın kodu.
    400 euro diyor dolar değil. hem de 700 dolardan indirim olmuş

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamir edilmez. Aynı yanmış ampul gibidir. Bozulunca yenisini takarsın. Geçmiş olsun. Sanki üzerine birşey düşmüş onun. kendi kendine olmuş gibi gözükmüyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:40 ----------

400 euro diyor dolar değil. hem de 700 dolardan indirim olmuş
    Vay yanlış görmüşüm

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Resmi bir daha ben koyayım siz de bir daha bakın Malesef ve ne yazık ki bu ekranın yerine başka bir ekran takamazsınız.

1- Ekran Hesap Makineleri ekranı gibi. Likit kristal ekran ama standart bir model değil. Yani her bir elektrik verilecek hücre belli. Arkasında yer alan mikro işlemci kontrolü sağlayarak ve yorum yaparak ekranın hangi hücresinin kararması gerekiyor ona karar veriyor.

2- Velev ki yerine başka bir makinenin ekranını oturtmaya çalıştınız (daha evvel verilen örnekteki gibi). Bu ekranın da arkasında aynı çatı var. Ancak yorum farklı olacak. Ya eksik ya da fazla gösterecek bilgileri (ki girişlerin aynı olduğunu varsayıyorum kiiii (çok ki dedim) bu pek de muhtemel değil.)

3- Bu tür ekranlar LCD ekran üretici firmalara özel siparişle yaptırılır. Hatta hayatımızdaki her cihazın ekranını hemen hemen benzer bir şeye bile takarak kullanamazsınız. Üzerindeki ekran yorumlayıcı yazılım bile farklı olacaktır. Çok çok ender aynı cihazlar aynı ekranı kullanırlar. Ama bu da çok ender bir durum.

Üzülerek söylüyorum ki orjinalden başka şansınız yok. Ya da yedek parça üreten firmasını bulup (lcd markasından yola çıkılabilir arkasına vs. muhakkak yazar) oradan temin yoluna gidilir ki pek satmaları mümkün değildir anlaşmaları gereği. Ben jetta ekranında kullanılan Osram Ultra-viyole ledlerden çok aramıştım zamanında ama bulamadım tabii ki :(
    Denemekten hiç bir zaman zarar gelmez, bence olabilir. 18 bit herhangi lcd ekrana uyacağını tahmin ediyorum.. Olmadı tekrar programlanılabilir belki de..

Motosikleti
    XV950 BOLT
    Korlasa bugun sordum tekrar 720 euro fiyat...yapılması umudumuda yitirdim :D 3-5 ay böyle kullanacam borçlarım bitince yenisini alırız inşallah..

-kurubuz bişey düşmedi ben motoru yatırdım kasıntı filan oldu galiba çatladı...İlgilenen herkeze çok teşekkür ediyorum ..

Çıkan lcd ekranı görseydik belki daha anlaşılır olurdu.Bu ekran dikdörtgen yada ona yakın bir şekilde gibime geliyor.

Sadece ekranda sorun var gibi görünüyor, programlama gerekmiyor, yanlış mı biliyorum?

Şurada lcd ekranlar hakkında özet bilgi var:
    http://www.robot.metu.edu.tr/dosya/LCD.pdf

Motosikleti
    XV950 BOLT
    evet sadece ekranda sorun var sanırım çünkü içindeki devreler bozulunca motorda çalışmıyormuş..Yani resmini çektigim paneli sökünce motor çalışmıyor..

namk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    harley davidson 2007-mobylette 1967-Honda NX400
    Ya ne kötü bir durum üzüldüm.Bu böyle olmamalı aslında yardım etmek isteseler,sitedekiler bu problemi çözer gibi geliyor.

Motosikleti
    XV950 BOLT
    namık son günlerde favori şarkım düştüysek kalkarız daha ölmedikyaa ) bu motoru para biriktirerek aldım biriktirip o ekranıda alırız yeniden napalım

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Tesadüfen şöyle birşey gördüm aklıma direk siz geldiniz. Umarım işinize yarar.
    http://www.google.com.tr/images?hl=t...w=1280&bih=709

Sanrım İstanbul da bulunabilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...promotion_hpva

Yada ilan no 43783809
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)