Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ustalardan yardım istiyorum...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Bu videoda sizden yardım istediğim üç şey var..

1.Motoruma sanki boncuk kaçmış gibi pırpılı bir ses çıkarması.(rölanti halinde) önceden böyle bir ses yoktu...!

2.Motorda sanki zincir dönerken yalpalıyarak dönüyor gibi bir görüntü var

3.ise motor zincir dönerken arada bir metal parçasına değerek sürterek döngüyü sağlıyor..

sizden istediğim yanıtlar ise o ses normalmi değil mi .evet cidden yalpalama var yada normal..yada o metal parçası gerekli birşey elleme bozma değmesi normal gibi öneriler bekliyorum eğer anormal bir durum var ise nasıl çözerim neler yapmamı istersiniz???

http://img705.imageshack.us/i/sq2.mp4/

şimdiden çok teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

bu video çekmeden önceki amacım ise motorun zincirini yağlamak yağını kontrol etmek ve malum kış motoru ısıtmak bir kaç gündür binmiyordum..!sonra bu gibi ayrıntılar gözüme çarptı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    sesler biraz boğuk olduğu için pırpır sesini alamadım.aslında normal geldi..
    diğer zincir sesi de, gergisi ayarlı olmayan zincirde motor sehpadayken yani yüksüz haldeyken mutlaka ses yapar..zaten rölantide olduğu için yavaş hareket sağlıyor ve zicinrde salınıma neden oluyor..
    usta değilim tabi ki ama ben anormal bir durum göremedim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    eyvallah sağol reis yanıtın içinde zincir dönerken metal yere sürterek gidiyor o şuan çok kafama takıldıya videoda ilk sn lerde elle gösterdiğim yer...

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    ne demek kardeş..tekrar baktım gösterdiğin yere..dediğim gibi zincir gergisinden dolayı ses yapıyor..motora bindiğinde hızlanırken o ses gelmez..gazı bıraktığın zaman ya da debryaja bastığın zaman sürtünme sesi tekrar gelir..yeni yağladıysan ya da biraz yol yaptıysan ondan olabilir..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu tip sorunlara uzaktan verilen yanitlarin iyi olacagini sanmiyorum. En yakin servise gitmen de fayda var. Sen yaninda iken soruna teshis koyamiyor isen biz uzaktan hic koyamayiz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)