Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar 2. el motor alacağım. ilk motorum olacak tavsiyelerinizi bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    mrb arkadaşlar. öncelikle aranızda yeniyim. 2.el motor alacağım bir arkadaşımdan fakat daha önce almadığım için pek tecrübem yok. kymco agilty 125 alacağım motor. arkadaş çok temiz ve titiz birisi. ama motoru kullanırken sanki gidon biraz yamuk gibi geldi bana ve motorun sağ alt tarafında kırıklar var yan yatmamış ama ufak tefek kırıklar var 50 liraya plastik kaynattırırız oraya diyor. motorun kilometresi 18 bin de ama kilometre teli patlamış yani gerçek km si kaç bin bilmiyorum. bana 22 bin felandır dedi güvendiğim bir arkadaşım. benim aklımda motoru istanbul bağdat caddesinde istanbul motor vardı sanırım kymco yetkili bayisi oraya göstermek olacak. piyasa fiyatının altında alıcam 1400 lira gibi bi fiyat. ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim kısa ve öz cevaplarınızı bekliyorum. teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Hocam öncelikle aramıza hoşgeldiniz...
    Daimi olmanızı temenni ederim, çünkü bu forumda aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.. en güzel gırgırını da, en önemli konuyu da, en sıcak dostluğu da.
    Neyse konuya döneyim..
    Ben plastik kaynatma işini motosiklette nasıl olur bilemiyorum... Ne kadar sağlıklı olur bilemem.. orjinal grenajını almak daha mantıklıdır.
    Bu satıcı isterse akrabanız olsun, servise götürün mutlaka gösterin.. arkadaşım diye es geçmeyin... Gidon olayına gelince belki düşmüştür.. Servise gidince aynı şekilde göster...
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    parçaları oldukça tuzlu önceden parça fiyat sorgulaması yap sonra o ucuz fiyat normalinin fiyatına geliyor

kayış değişmişmi bu süre zarfında?
    bakımları ne periyodta olmuş?
    motor yağ eksiltiyormu?
    debriyaj ne alamde?

bunlara hep baksın servis

ayrıca ellerini bırakınca sağa sola çekme oluyormu daha doğrusu ellerini bırakmana izin veriyormu makine?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben motorun önden darbe aldığını düşünüyorum yan yatma ile gidonun büküldüğünü hiç duymadım yatma değil olsa olsa yana yapışmadır o :D En iyisi sen yetkili servisine göster yürüründe sorun olacak en ufak durumda satın alma derim

Motosikleti
    Mondial RF 150
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar. öncelikle aranızda yeniyim. 2.el motor alacağım bir arkadaşımdan fakat daha önce almadığım için pek tecrübem yok. kymco agilty 125 alacağım motor. arkadaş çok temiz ve titiz birisi. ama motoru kullanırken sanki gidon biraz yamuk gibi geldi bana ve motorun sağ alt tarafında kırıklar var yan yatmamış ama ufak tefek kırıklar var 50 liraya plastik kaynattırırız oraya diyor. motorun kilometresi 18 bin de ama kilometre teli patlamış yani gerçek km si kaç bin bilmiyorum. bana 22 bin felandır dedi güvendiğim bir arkadaşım. benim aklımda motoru istanbul bağdat caddesinde istanbul motor vardı sanırım kymco yetkili bayisi oraya göstermek olacak. piyasa fiyatının altında alıcam 1400 lira gibi bi fiyat. ne yapmalıyım nelere dikkat etmeliyim kısa ve öz cevaplarınızı bekliyorum. teşekkürler

1400 ona verceğine git 350 daha ver mondial 125 agk al yada kanuni breton 0 al en azından napçan 2.eli yani benm tavsiyem o yinede sen bilirsin ama sonra çok üzülürsün birde hor kullanan biriysen motoru bnm gibi bnmki 0 dı ama beni bile üzüyo yani düşün 300milyon masraf yaptım ona alllaha şükür şuan keyfi yerinde motorun inş.ta hep öyle olur neyse keyifli şürüşler inş. alırsın bir tane motor allah yardımcın olsun
    Bir İp Koptuğunda Tekrar Bağlanabilir,Ama Eskisi Kadar İyi Çekmez!!!

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı excess59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1400 ona verceğine git 350 daha ver mondial 125 agk al yada kanuni breton 0 al en azından napçan 2.eli yani benm tavsiyem o yinede sen bilirsin ama sonra çok üzülürsün birde hor kullanan biriysen motoru bnm gibi bnmki 0 dı ama beni bile üzüyo yani düşün 300milyon masraf yaptım ona alllaha şükür şuan keyfi yerinde motorun inş.ta hep öyle olur neyse keyifli şürüşler inş. alırsın bir tane motor allah yardımcın olsun
    Ben bu görüşte değilim.0 Mondial alacağıma 2. el kymco alırım.Sen götür motoru istanbul motor'a herşeyine baktır,hatta gelmişken istanbul motorun üst katında bulabilirsin beni dövmeci arkadaşımın stüdyosu var orda belki bir yardımım dokunur

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    km'si az değil. gerçi fiyatı da ona göre düşük.
    biraz araştırırsan, bütçeni de biraz zorlarsan, seni üzmeyecek daha uygun ikinci el motor bulabilirsin.

mtr alıcaksan ya yamaha crypton r alıcaksın yada kanuni breton tarzı bişey alıcaksın touring yani 125 lik alırım hızı az gelir modifiye yaparım dersen yamaha nın parçası pahalı kanuni breton mondial 125 agk asya 125 gibi seçenekler mevcut benden bi tavsiye internette 2. elleri 700 tl ye kadar güsel motrlar vr .d parça gayet ucuz düş kalk bişey olmaz sana bişey olmasın ufak miktarla kapatırsın işi
    HIZLI YAŞA GENÇ ÖL :::::::::HAYAT BUYSA HAYABUSA :::::::::AKHİSARDRAG TEAM:::::::MOBİLETTE:::::YAŞAM İÇİN FARK YARATIRRRR::::::MOTOR KULLANMAK AYRICALIKTIR::queen::bounce::farao:

Motosikleti
    Tvs Apache
    Scooter görmedim belki çok iyidir. Yalnız yazdıklarınızdan sonra aşırı soğudum söylediğiniz scooter'den.

Şahsen hiç bir konuda bu derece soru işareti olan bir işe girmem.

Ötv indirimi geldi, duymuşsunuzdur %22 olan ötv %8'e düşürüldü. 1.400 tl gibi bir bühçe ile önünüzde daha çok seçenek olabilceğini düşünüyorum.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Öncelikle kymco çok doğru bir seçim.İkinci eline de rahatlıkla güvenebilirsin.Kolay kolay dökülmeyen arıza çıkarmayan motorlardır.Sakın yanılıp da mondial gibi kanuni gibi çin çan çon motor alma.Bin pişman olursun.Sağdaki soldaki kırıklar çok önemli değil.Önemli olan motorun kazasız ve sorunsuz olması.Arkadaş güvendiğim biri diyerek sakın aldanma ve en yakının bile olsa servise göstermeden alma.Gidonda veya çatalda yamukluk olup olmadığını , motorun sağlam durumda olup olmadığını kontrol ettirmende fayda var.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Merhaba,

Alacağınız motor kaç model?

Şayet alacağınız motor 2006-2007 model ise 1400 TL çok da düşük bir rakam değil.

Motorun modelinden çok nerede kullanıldığı ve km'si önemlidir esasında.

Bu motorda öncelikli olarak dikkat edeceğiniz şeyler:

-Kayış
    -Varyatör ve debriyajın durumu

Gidonda yamukluk var diyorsunuz.
    Ben de bir arabanın lastiğine dokundurduğumda gidon çatalı yamulmuştu hemen.

İşinin ehli birisi gidon çatalı yamukluğunu motorun sağa veya sola çekmesinden anlayabilir.

Gidon çatalını ve yan plastik kısımları(ki tek parçadır) değiştirme maliyeti 200 küsür TL'yi bulur muhtemelen.

Bunları da göz önünde bulurdurarak farklı motorlara da bakabilirsiniz.

Motoru satan arkadaşın titiz biri olduğunu söylüyorsunuz.

Arkadaşınız motor hususunda ne kadar titiz bilmiyorum ama ben de titiz biri olarak o kopan km telini değiştirmeden sanırım uyuyamazdım.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    walla arkadaşlar çok çok sağolun. perşembe günü expertiz e götürcem. istanbul motor 30 liraya expertiz yapabileceğini söyledi. daha sonra bana söylenenleri size ileticem. motor 2007 model bu arada. ufak bi gazlamayla direk kendini ileri atıyor pek anlamam ama ciğeri sağlam gibi geldi internette baktım da o fiyata sağlam motor yok hep kırık dökük diğerleri en ucuz ve sağlamına 1750 tl istiyorlar oda pahalı geliyor bana. ben bu motoru birazda kafa dikiyor diye istiyorum runner 180 lerle millet kafa dikerek tüm caddeyi bitiriyor walla bende dayanamıyorum ve ucuz bütçeli sağlam kafa diken bir motor istiyorum onun için tercihim bu motor. agresif kullanıcam yani başka bir amacım yok.

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    walla arkadaşlar çok çok sağolun. perşembe günü expertiz e götürcem. istanbul motor 30 liraya expertiz yapabileceğini söyledi. daha sonra bana söylenenleri size ileticem. motor 2007 model bu arada. ufak bi gazlamayla direk kendini ileri atıyor pek anlamam ama ciğeri sağlam gibi geldi internette baktım da o fiyata sağlam motor yok hep kırık dökük diğerleri en ucuz ve sağlamına 1750 tl istiyorlar oda pahalı geliyor bana. ben bu motoru birazda kafa dikiyor diye istiyorum runner 180 lerle millet kafa dikerek tüm caddeyi bitiriyor walla bende dayanamıyorum ve ucuz bütçeli sağlam kafa diken bir motor istiyorum onun için tercihim bu motor. agresif kullanıcam yani başka bir amacım yok.
    Agility 125 sınıfındaki en hızlı motorlardandır. Zamanında yamaha cygnus rs 125'im vardı, marmariste mio fly beat gibi motorları tanımaz akıllarını alırdım. Bi arkadaşım agility 125 aldı ve beni ağlatıyordu diyebilirim. 9.5 bg güce sahip bir motoru var. Parçaları da çok kalitelidir, yürürü iyiyse endişe etme, 1400 iyi para agility için, temiz cıkarsa hemen al üzerine rahat et.

Not: Üzerindeki fabrika çıkışı lastikleri ise hemen değiştir. Rezalet kayıyor.

Verdiğim bilgilere karşılık olarank, motoru alırsan resimlerini buraya atmanı isteriz
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)